Skocz do zawartości
Thomas W

Stukające popychacze

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem passata 1,8 t z 1997r mam problem ze stukającymi szklankami zaworowymi wymieniłem je na nowe ponieważ stukały po odpaleniu na zimnym silniku ok 10 sekund lecz po wymianie nic się nie zmieniło jeżdżę na castrolu 10w40 czy jest na to jakaś rada? Czy ten typ tak ma? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem posiadaczem passata 1,8 t z 1997r mam problem ze stukającymi szklankami zaworowymi wymieniłem je na nowe ponieważ stukały po odpaleniu na zimnym silniku ok 10 sekund lecz po wymianie nic się nie zmieniło jeżdżę na castrolu 10w40 czy jest na to jakaś rada? Czy ten typ tak ma? Z góry dziękuję za pomoc.

 

a może to nie były uszkodzone popychacze hydrauliczne(szklanki)??? Sprawdź ciśnienie oleju w układzie silnika - może tu jest jakiś problem i dlatego te szklanki słychać ...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tematy o napinaczu lanuszka rozrzadu ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem pompe oleju i jak reka odjął,,jeszce nigdy tak cicho nie pracowal az milo posluchac.dzieki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta pompa to chyba jakas dziwna sprawa bo co ma pompa do stukania, tez mi moj mechanik powiedzial, ze to pompa, ale jakos nie chce mi sie wierzyc...wczoraj bylem u 2 mechamikow i takie diagnozy:

1-zle ustawiony kat wtrysku

2-stukajacy tlok

badz tu madry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z ta pompa to chyba jakas dziwna sprawa bo co ma pompa do stukania

 

No ma ,bo jeśli pompa nie nabije popychaczy hydraulicznych ,to one nie zniwelują luzu i silnik będzie głośno chodził .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja:) chyba sie przyjze blizej tej pompie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi tez cyka na zimnym z 10 sekund ale czasem tez ni z tad ni z owad jak jezdze po miescie zaczyna cykac. ostatnio nawet zasiwecila mi sie kontrolka oleju, wiec pewnie tez musze wymienic pompe.

Ile kosztuje nowa? Bo na alegro uzywki chodza od 80pln. Warto w ogole uzywana kupowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym silniku to akurat czesto wystepuje ten problem sitko w smoku zasysania oleju jest wielkosci 2ł i potrafi sie zapchac lub jeszcze zacina sie w pompie zawor zwrotny ja borykalem sie z tym trzy lata i wreszcie spokoj,jezeli graja ci popychacze z rana to stawiam tylko na pompe ,koszt noewj to 115zl ale robota 250zl.jak wymienisz to daj znac

 

---------- Post added at 20:43 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

 

jeszcze dodam ze te dodatki do olejow niby wyciszajace hydraulike nic nie daja probowalem wszytkich przed wymiana popychaczy wydalem tyle ze pewnie wymienilbym za to pompe,wiec nie proponuje zadnych specyfikow bo szkoda kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że w ADR pompuje też olej do tego taniego( :D ) hydraulicznego regulatora łańcuszka...I niektórzy zaczynają wymianę od niego,a niepotrzebnie.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, zwracam się do Was z małym problemem. W maju br. Robiłem upg, i oczywiście wałek szklanki i panewniki musiałem wymienić na nowe (krzywki wytarte i dziury w szklankach) od tamtego czzasu podczas rozruchu zimnego silnika towarzyszy dźwięk stukajacych zaworów, (tak mi się wydaje) po ok 3-5 sekundach jest cisza, co może być przyczyną? Dodam że olej to motul spec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzi coś ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydropopychacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hydropopychacze.

 

No dobra, ale założone nówki czarne INA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A olej jaki? Z tego co piszesz, to ewidentnie wskazuje na szklanki. Najlepiej nagraj filmik obrazujący sytuację. Szklanki masz z pewnego źródła, bo były przypadki podróbek, co nie trzymały ciśnienia lub nowe co miały wady fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa że po dłuższym postoju zanim pompa oleju dobije cisnienie slyszac szklanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklanki kupiłem u forumowego kolegi cieszącego się dobrą opinią, olej motul specyfic również z pewnego źródła,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Lałem kiedyś castrol 10W40,popychacze były głośne szczególnie jak zbliżała się wymiana oleju ( 10 000 ) , nawet chciałem wymieniać.Po przejściu na mobil 5W50,praktycznie ich nie słysze.Może smarowidło ma jakiś tam wpływ.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,u mnie na Castrolu10w40 stukały ok 3 sek,przeszedłem na Motula(pewne źródło) i teraz stuka 15 sek.Najgorzej jak jest zimno,dobrze że nie ma mrozów bo na gęstym oleju to będzie stukało pewnie z minutę.Sam nie wiem czy wrócić do Castrola czy pomyśleć o zmianie szklanek?Może zmienić olej na rzadszy?mam najechane 370000km silnik nie leci i jest w dobrej kondycji.Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

SIlnik 1.8T AWT 150KM 2001 rok

 

Panowie mam problem, około roku temu wymieniałem rozrząd, napinacz hydrauliczny łańcuszka oraz łańcuszek. Wszystko było ok do momentu jakiś miesiąc temu stała się taka sytuacja. Jechałem z trasy zrobiłem 110km nagle zaświeciła mi się kontrolka od poziomu oleju. Zjechałem na parking dosłownie po 100 metrach, zgasiłem silnik i zajrzałem pod maskę. Ku mojemu zdziwieniu widziałem wielką plamę oleju po autem. Zalałem olej, kontrolka zgasła i dojechałem do domu jakieś 1,5km miałem.

Zaparkowałem odrazu auto do garażu i tak stało do następnego dnia aby sprawdzić co się stało. A stało się wiele. Otóż ku mojemu zdziwieniu pękła miska oleju w miejscu dosłownie między miską oleju a poduszka przednią silnika, nic nie przytarłem ani nic. Wziąłem się za zdjęcie miski oleju i tu był SZOK, śruba która trzyma zębatkę pompy oleju tak się wykręciła że zrobiła w misce oleju dziurę, cały olej wyleciał. Zamontowałem nową pompę oleju, nowa miska, nowy olej Valvoline 10W40 no i wszystko ładnie poskręcałem, oczywiście na następny dzień dopiero go zalałem olejem. I tu moje zmartwienie.

 

Gdy auto postoi dłuższy czas np: od wieczora do rana słychać przy odpaleniu przez 3 sekundy suchy start, praktycznie za każdym razem i za chwile spokój, jak ponownie go odpale jest cisza. Silnik równo pracuję. Czy przez tą awarię mogło dojść do uszkodzenia popychaczy? Łańcuszka? Dodam jeszcze, że jak go odpalę rano i tak dziwnie kręci. Tak jakby miał za chwilę nie odpalić ale odpali. Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu problemu nie ma, pali od strzała i nie ma grzechotania.

Dodam że w Vagu nie ma żadnych błędów, a problem jest tylko przy rannych odpaleniach. Pomógłby mi ktoś z tym problemem? Czy doszło do uszkodzenia jakiś innych części?

Edytowane przez napster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności