Skocz do zawartości
dj_macgyver

Brak świateł pozycyjnych prawy przód i tył

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne ponieważ, żeby się paliły wszystkie światła muszę ustawić na przeciwmgłowe.

czyli rozebrać i ponownie złożyć bo pewnie coś przeoczyłeś / przygniotłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:roll Tak w ogóle to wątek dotyczący B5, a Ty jak z opisu widzę masz B4.

 

Tak żarówki sprawdzałem. Sorki jestem tak wkurzony że nawet uwagi nie zwróciłem bo w nocy bez świateł jechałem i ktoś mi mryga i mryga, sypią sie drogowe z tyłu:oszit zatrzymałem sie i mówi że świateł nie mam:lol3 Sorki że wtrąciłem sie na b5 lece na b4 pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat. Mam podobny problem, dziś odkryty po odłączeniu przewodów od "przyczepy".

 

Nie mam postojówki z tyłu po prawej stronie, jak i z przodu (też po prawej). Światło STOP normalnie się zapala, aczkolwiek w porze zimowej brak tylnej pozycji może mnie przyprawić o zbędne koszta przy kontroli policyjnej.

 

Żarówki całe, bezpieczniki wstępnie też przeszukane (jutro z rana kolejna weryfikacja), a wyczytałem tu o włączniku. No cóż, problem zauważyłem dopiero po odłączeniu przewodów od przyczepy, więc prosiłbym o jakiś schemat oświetlenia postojowego po lew. stronie czy cos. Albo jak ktos inny miał podobny problem, od czego zacząć?

 

Dodam, że jutro też zajmę się zweryfikowaniem stanu włącznika świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik lub włącznik świateł , na 99,9% innej przyczyny nie ma skoro żarówki wykluczyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. kupiłem niedawno passata, i od samego paczątku nie świeciły światła pozycyjne z przodu, wszystkie inne świeca. Żarówki sprawdzone. Czy jest może jakiś bezpiecznik pozycyjnych który odpowiada tylko za przód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, był to bezpiecznik 5tka (nie pamiętam numeru z wizytóweczki, symbol "<P". Jakimś cudem wkręcona została krzywo żarówka jednowłóknowa i włókno tak stykało, że świeciły się stopy bez jego wciśnięcia, co spowodowało wywaleniem bezpiecznika. :bry

 

Sprawdziłem oczywiście za dnia, bo jazda bez pozycji z tyłu jest dość niebezpieczna.

Edziak - zalecam sprawdzenie również bezpieczników, a w najgorszym(?) wypadku możesz mieć luźny/przerwany przewód od postojówki. Wczoraj w Audi 80 kolega tak miał. :D

 

Dzięki za pomoc w mojej sprawie oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać że u mnie winowajcą braku postojówek z prawej strony oraz braku oświetlenia zegarów był wyłącznik. Próba reanimacji nic nie dała. Nowy załatwił sprawę wszystko świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekręcam stacyjkę i od razu zapalają się światła postojowe i mijania.

Przełączam włącznik świateł w różne tryby: auto, pozycyjne, mijania, mgielne.

Działa zawsze tak samo. Czyli postojowe i mijania. Mgielne się nie załączają.

Światła wyłączają się tylko stacyjką a nie głównym przełącznikiem od świateł, a załączają się także stacyjką.

Po wypięciu wtyczek z przełącznika głównego świateł dzieje się tak samo jak opisałem wyżej, czyli światła świecą (postojowe i mijania)

Stało mi się to nagle.

 

Poza tym nie świeci TYLKO z tyłu z lewej strony światło pozycyjne i hamowania

(to jest jedna żarówka - bez dwóch włókien!)

 

Auto z grupy VAG (Seat Altea XL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze światłami w swoim passku a mianowicie jak włącznik przekręcę na pozycyjne, to mi się nie palą w ogóle w lewym i prawym a z tyłu światła się świecą i tablica rejestracyjna również. Sprawdziłem bezpieczniki i żarówki wymieniłem na nowe i dalej nic. Światła mijania mi działają i drogowe. Podmieniłem włącznik świateł z audi a4 b6, ale pozycyjne dalej się nie włączają a mijania tak. Wiecie może co może być nie tak, czy może włącznik świateł ten co pożyczyłem od audi po prostu nie jest w pełni odpowiedni do passata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, podepne sie pod watek z tym ze mam troche inny problem. Musze wymienic przednie lampy i znslzalem na all...ro lampy z halogenami. I pisze ze koncowka musi byc na 5pin tzn zarowka h4 a z tego co ja kojarze tam jest h1. Warto w to sie bawic i kupowac takie cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam passata b 5 i mam problem mianowicie brak świateł pozycji w prawej tylniej lampie żarówki wymienilem na nowe i dalej nic bezpiecznik cały ale na probówce pokazuje że nie ma prądu w stykach ale zaś stop czy kierunkowskaz działa co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co koledzy wyżej pisali 

Winny jest włącznik świateł.!!

Miałem dziś to samo, prawy postój z tyłu, podmieniłem włącznik od sąsiada z T5 i światła zaczęły działać normalnie. Polecam używany ze szrotu albo nowy zamiennik z allegro najlepiej chromowany z czujnikiem zmierzchu ładnie się prezentuje i kosztuje 30 cebulionów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności