Skocz do zawartości
dj_macgyver

Brak świateł pozycyjnych prawy przód i tył

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie mam pozycji z przodu i z tyły z prawej strony dodatkowo prawy stop nie działa - ta sama żarówka co do pozycji. Kierunki i światło mijania z przodu ok. Żarówki całe, bezpieczniki też.

 

Czy problem rozwiąże wymiana włącznika?

Czy ten włącznik steruje swiatłami na zasadzie prawa / lewa strona?

Czy może jeszce dodatkowo jest jakiś przekaźnik, ale chyba nie?

 

Proszę o informacje i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy problem rozwiąże wymiana włącznika?

Tak

Czy ten włącznik steruje swiatłami na zasadzie prawa / lewa strona?
Tak
Czy może jeszce dodatkowo jest jakiś przekaźnik, ale chyba nie?
Nie
Proszę o informacje i pomoc
Poczytaj klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jutro postaram się nabyć nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa. Wina włącznika. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem brak świateł pozycyjnych po lewej stronie (kierowcy) z przodu i tyłu nie wiem co jest kolega zwrócił mi uwagę że nie mam pozycji z tyłu, dobrałem się do lampy faktycznie jedna żarówka przepalona Po wymianie dalej brak sprawdzam bezpiecznik dobry. By uprzedzić pytanie masa jest w porządku bo palą się cofania i stop i żeby było śmieszniej to jak włączę kierunkowskaz w lewo i wyjmę kluczyk to pozycja się pali (to tzw parking jedna strona jest oświetlona jak staniesz na poboczu) i gdzie jest problem

A może to wina włącznika niedawno go wyjmowałem i czyściłem styk bo lewe światło mijania po włączeniu przygasało po przeczyszczeniu stykow ze światlem nie ma problemu ale może za to wysiadła lewa pozycja? Trochę przeczytałem podobnych postów i wynika że włącznik jest do wymiany? poradźcie

Edytowane przez Kosmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem wczoraj wyłącznik rozebrałem i ponownie przeczyściłem styki i pozycja wróciła ale dziś rano nie ma mijania czy to oznacza że wyłącznik nie chce się reanimować i domaga się wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie po wymianie włącznika na nowy wszystko działa oprócz prawego stopu, lewy jest.

Przed wymianą włącznika nie miałem pozycji z przodu i z tyłu z prawej strony i stopu.

Pozycje wróciły a stop nie.

Nie dochodzi prąd sprawdzałem miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam, to z lewej lampy idzie wiązka do prawej, więc poszukaj już od wtyczki przy lewej lampie, na początek wypnij ją, popsiukaj czymś do styków i wepnij.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę

Czytając forum gdzieś było napisane że trzeba vagiem błędy usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytając forum gdzieś było napisane że trzeba vagiem błędy usunąć.
od świateł nie, ale dobrze byłoby sprawdzić, chyba, że padł włącznik przy pedale hamulca, ale w to wątpię.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakas rada jak nie dziala mi tylko pozycja z tylu (od str. pasażera). Dzien wczesniej mi sie spalila, wymienilem na to co mialem pod reka (jedno-żarnikowe, zamiast podwoje - i bylo okej). Dzis schodze do auta a tam, nie dziala zas to swiatlo (sprawdzilem inna zarowke - i dalej nie dziala;/). Ma ktos jakies pomysly ? Dodam ze jak nacisne hamulec, to swiatlo z tej zarowki idzie, braknie aby jak pisalem, pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie brak świateł pozycyjnych żarówki w porządku bezpiecznik również natomiast brak napięcia w obudowie żarówki świateł pozycyjnych. Kabel czerwony i brązowy brak napięcia. Pomocy gdzie dalej szukać przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie dalej szukać przyczyny.
Jeśli brak światła pozycyjnego występuje też z tyłu, usterki szukaj w głównym włączniku świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie sytuacja przedstawia się tak:

wsiadam i odpalam auto włączam światła i gotowy do jazdy... kolega mówi, że tylna prawa lampa nie świeci:(

biorę się za sprawdzenie innych świateł wokoło auta ( reszta świeci) włączam kierunek prawy (sprawny)

gaszę auto i wyciągam kluczyk ( wszystko świeci poza prawą tylną lampą)

włączam kierunek w pozycje w prawo ( lampa działa) po wsadzeniu kluczyka i zapodaniu zapłonu lampa zgasła i pykał już tylko kierunek:(

nie wiem o co kaman... jakaś rada??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po sprawie... zamieniłem włącznik z 3B i wszystko gra...

właśnie siedzę i rozbieram ten niesprawny

 

---------- Dodano o 19:55 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:59 ----------

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/16968-schemat-wlacznika-swiatel korzystając z w/w tematu rozebrałem włącznik, nie mając papieru ściernego i środka do czyszczenia styków wszystkie styki przeczyściłem delikatnie wkrętakiem, zmontowałem, sprawdzam i wszystko gra i buczy:)

Pozdrawiam i dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam problem ze światłami pozycyjnymi z tyłu z przodu wszystko gra ale nie mam pozycji z tyłu i to obydwu. Z początku myślałem, że to przełącznik więc go rozebrałem wyczyściłem złożyłem i ****! dalej nie ma pozycji. Długo nie mysląc udałem się do siostry vento stojącego 2m obok i wymontowałem jej włącznik podłączyłem pod paska i też lipa. bezpieczniki są całe i już nie wiem gdzie szukać. co jeszcze może być przyczyną braku pozycji??? dodam też że sprawdzałem instalację w bagażniku i nic nie widziałem. Czy ktoś ma jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem sprawdziłeś żarówki? :roll Tak w ogóle to wątek dotyczący B5, a Ty jak z opisu widzę masz B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy, otóż mam problem ze światłami. Nie mam podświetlenia zegarów i rejestracji. Po przeczytaniu paru stronek rozwiązałem z problem z zasniedziałymi stykami itd. Ale pojawił się kolejny otóż przy rozbiórce przełącznika świateł popełniłem dziecinny błąd i nie zaznaczyłem sobie w jakiej pozycji były blaszki na wyłączonych światłach. Chodzi mi dokładnie o te blaszki zebar.jpg. Jeśli ktoś wie, lub ma możliwość sprawdzenia w jakim układzie są one na pozycji wyłączone to bardzo bym prosił o pomoc.

 

Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w jednej pozycji da się go złożyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ponieważ, żeby się paliły wszystkie światła muszę ustawić na przeciwmgłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności