Skocz do zawartości
Maco

Odgłos stukania (niewyważenia) na na zimnym silniku.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem: kiedy silnik jest zimny słychać odgłos stukania, jakby niewyważenia z silnika. Jak dotknę sprzęgła, dodam gazu, albo silnik chwilę pochodzi to owo stukanie ustaje. Z innych postów sądzę, że może to być koło masowe, bo jak dotknę pedału sprzęgła to lekko bije w nogę. Sprawdziłem z innymi passatami: U mnie bije najmocniej. Poza tym nie mam symptomów opisywanych w postach o kołach masowych: nie trzęsie autem i nic nie wali. Pompowtryskiwacze sprawdzone - są OK.

 

Moje autko to Passat B6 z 2006r, 2.0TDI, 140 KM, Przebieg 167.000 nie kręcony.

 

PS. Sporo się dowiedziałem z tego forum, więc jak naprawie, to napiszę co i jak. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na zużycie koła dwumasowego. Jeżeli po pełnym wciśnięciu pedału sprzęgła stukanie ustępuje, to raczej winne będzie koło dwumasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Tak, po wciśnięciu do końca pedału sprzęgła stukanie ustępuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zmieniłem to koło masowe wraz ze sprzęgłem i łożyskiem. Koszt części 2100 w Inter Cars. Robota 300. Teraz spokój i cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, to mój pierwszy post, przepraszam, że się nie przywitałem w osobnym dziale.

 

Dziś wróciłem z Wawy (ok 200 km) po czym autko stało jakieś 2-3 godziny. Gdy wsiadłem i ujechałem ok 3 km zaczęło coś bardzo mocno stukać najprawdopodobniej w silniku - taki metaliczny stukot. Dodatkowo na 2 biegu przy delikatnym dodawaniou gazu cholernie szarpie. Dodam, że jestem zwykłym użytkownikiem i niestety nie dam rady zlokalizować miejsca odgłosu.

Mój Passat to B6 136 KM z 2006 roku przebioeg ok 250000 km. Sam zrobiłem nim ponad 70000 km i do tej pory byłem bardzo zadowolony.

 

Panowie, poradźcie coś, czy mogę nim wrócić do domku na kołach czy laweta (ok 140 km) ???? Proszę o szybką odpowiedź

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę.

 

Jestem w trasie i potrzebuję się dowiedzieć czy mam wzywać lawetę, czy mogę powoli dojechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to czasem nie odzywa się zabierak imbusowy i gniazdo z pompy, jedz ale obserwuj czy ciśnienie oleju ci się nie zaświeci a jak zaświeci to gasi laweta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwumas, wymieniaj chłopie, bo ja też się opindalałem i musiałem skrzynie wymieniać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, słychać u mnie w pasacie na zimnym silniku takie "tut tut" 2 sek przerwy "tut tut"2 sek przerwy (dzwiek dochodzi od lewej strony silnika gdy sie na niego patrzy)bardzo minimalnie słyszalne ale jest to slychac, jak sie rozgrzeje to nic takiego sie nie dzieje. Jak wcisne sprzegło to nie slychac tego.Nie trzesie samochodem itp. Możliwe by to było że przy takim przebiegu 50 tkm (milion procent ze taki ma serwis zuzycie historia znana)czy sie ten zakichany dwumas sypie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jaka jest róznica pomiędzy kołem dwumasowym dla silnika z wersją Start-Stop a dla silnika bez tej funkcji.

Proszę o pomoc bo jestem w trakcie wymiany dwumasy silnik CBDC 110 kM, koło jest praktycznie niedostepne od ręki czas oczekiwania ok 2 tygodnie, czy mozna zastąpić je kołem dla silnika bez tej funkcji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie ja mam nastepujący problem:

 

Założyłem nowe koło dwumasowe z luk'a (dsg 170km) i z nad lewego koła dochodzi hałas coś jakby szum zurzytej rolki. (rozrząd wymieniony 35tys km temu a pasek klinowy z napinaczem 4 tys. km temu) Drgań już nie ma ale mam wrażenie, że słysze też dwumasa przy odpalaniu i gaszeniu. Czy może to być np: spowodowane tym, że sprzedali mi dwumase od 140km? Czy one się wogóle czymś różnią? Będę zobowiązany za odpowiedź. Dodam jeszcze tylko tyle,że to już 3 dwumas. Pierwszy był regenerowany mój podobno już sie nie nadawał do regeneracji bo miał frez zjechany i po założeniu ten nowo nabyty napierniczał jeszcze gorzej niż ten stary. Pojechałem do nich niby naprawili ale też stukał po założeniu tyle,że juz mniej. Nie wytrzymałem nerwowo, został wyjęty i założyłem nowego luka'a i co prawda z tych 3 dwumasów jest najcichszy ale i tak jest jakiś drobny hałas. Będę bardzo wdzięczny za wyciągniętą rękę z pomocą. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że nikt nie wie nic na temat różnicy pomiędzy kołem dla silnika z funkcją Start -Stop. Ja jestem po wymianie dwumasy i powiem wam że jest jakaś różnica ponieważ w każdym sklepie oferowano mi koło ale bez tej funkcji dopiero po długich poszukiwaniach znalazłem odpowiednie. Zobaczymy jak długo wytrzyma. Z tego co się dowiedziałem to trzeba montować koła dwumasowe dedykowane do odpowiednniego modelu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj mechanik wymienił mi kompletny zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym oraz popychaczem hydraulicznym. Zestaw kupiłem w sklepie intercars. Po odpaleniu samochodu z niedowierzaniem usłyszałem stuki ;/ wydaje mi się, że to może być znowu koło dwumasowe, po wciśnięciu sprzęgła hałas ustaje.

Czy ten hałas to dwumasa?

http://uploaduj.net/D67b77/moj-film-mp4/

http://uploaduj.net/D67b78/moj-film1-mp4/

Pliki ważą po ok. 130kb, w drugiej sćieżce dżwiekowej od 3 sekundy wcisnąłem sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam nadzieje ze ktos odpowie na taki oto problem ktory mnie dopadl.Pasek b6 2.0 fsi ,w czasie zmiany biegów z 3 na 4 słychac pukniecie pojedyncze tak od 3000 obr i tyle.jedno stukniecie tylko przy tych biegach,czasami choc rzadko wystapilo przy wstecznym.mech mowi ze moze dwumasa moze skrzynia....jezdzic obserwowac-jedyna rada....panowie moze komus cos swita?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

W moim passacie tez slychac, i to od jakiegos juz czasu, stukanie. Na poczatku bylo mniej slyszalne, ale teraz zaczyna mi juz doskwierac. Dodam, ze tak jak wczesniej u kolegow, ustaje przy wcisnieciu sprzegla, oraz czuc delikatny uderzenia pod pedalem sprzegla.

 

Jutro rano nagram i zalcze, moze ktos bedzie mogl cos zasugerowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy mam podobny problem z cichym stukaniem na zimnym silniku, jak silnik złapie temperaturę to stukanie znika choć nie zawsze. Na zimnym silniku jak zapnę bieg to stukanie też znika. Pacjent ze skrzynią DSG. Jak przerzucam z P na D lub R to czasem czuć delikatne szarpniecie. Moje podejrzenie pada na dwumas ale nie jestem pewien czy może skrzynia zaczyna zdychać. 218k km najechane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności