Skocz do zawartości
mjuka

zamiennik zamka kierowcy, regulacja lusterek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przeszukuje od kilku dni forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

wielu z Was zapewne ma zamieniki zamków w swoich autach.

powiedzcie proszę która markę polecacie, ewentualnie sprzedawcę z allegro. wklejanie linków do aukcji nie ma sensu, ponieważ w przyszłości nikt z tego nie skorzysta.

mam uszkodzona krańcówkę i dodatkowo raz na 15 razy nie otwiera mi sie centralny tylko w tych jednych drzwiach, ewentualnie nie zamyka (to już troszkę gorzej bo muszę każdorazowo sprawdzać czy zamkły się drzwi)

 

jeszcze mam jedno pytanie

Mianowicie, jak ustawiam lusterko lewe to równolegle prawe wykonuje te same ruchy. Jak ustawiam prawe to lewe stoi w bezruchu- co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam jedno pytanie

Mianowicie, jak ustawiam lusterko lewe to równolegle prawe wykonuje te same ruchy. Jak ustawiam prawe to lewe stoi w bezruchu- co to może być?

było już o tym na forum poszukaj. A po za tym tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam jedno pytanie

Mianowicie, jak ustawiam lusterko lewe to równolegle prawe wykonuje te same ruchy. Jak ustawiam prawe to lewe stoi w bezruchu- co to może być?

 

Dokładnie, tak ma być. Najpierw ustawiasz sobie lewe lusterko, a prawe podąża za nim ustawiając się w optymalnym położeniu. Potem możesz je sobie jeszcze doregulowć sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam uszkodzona krańcówkę i dodatkowo raz na 15 razy nie otwiera mi sie centralny tylko w tych jednych drzwiach,

Cześć, jak postawiłeś diagnozę o uszkodzonej krańcówce??? Może wystarczy przelutować płytkę. Przy okazji jak masz zamek na wierzchu to warto wyczyścić pędzlem mechanikę zamka i ją przesmarować. Zamki od strony mechanicznej po długim użytkowaniu są dość mocno zabrudzone niestety.

Piszę tak ponieważ nic nie zastąpi oryginału, zamiennik zostanie zamiennikiem tylko.

Jeśli uparłeś się na kupno, kup na szrocie lub znanym serwisie aukcyjnym oryginał, zapewne posłuży dłużej od nowego zamiennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak postawiłeś diagnozę o uszkodzonej krańcówce

rozebrałem drzwi i zamek z zamiarem przelutowania wyczyszczenia i nasmarowania.

w krancówce (tej od zamykania zamka) nie było tej gumy i cycka pod nią (sama krańcówka wciśnieta zapałką działa)

do tego przesmarowałem wszystko smarem do plastyków i chyba przegiołem bo raz na kilkanaście razy nie otwiera (lub nie zamyka) mi się zamek z pilota.

dla tego chce kupić już drugi zamek i podmienić a ewentulanie oryginał naprawię i będę miał na zaś. Dla tego właśnie prosze Was o pomoc i powiedzcie który macie sprawdzony zamek, abym choć przez roczek ie musiał rozbierać drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszę tak ponieważ nic nie zastąpi oryginału, zamiennik zostanie zamiennikiem tylko.

Jeśli uparłeś się na kupno, kup na szrocie lub znanym serwisie aukcyjnym oryginał, zapewne posłuży dłużej od nowego zamiennika.

 

Ja kupiłem zamiennik zamka drzwi kierowcy. Mija już rok i zamek działa znakomicie. Zaczyna mi szwankować zamek w drzwiach pasażera. Też go wymienię na zamiennik. Wolę kupić nowy zamiennik, niż pchać kasę w wątpliwej sprawności używany oryginał, tym bardziej że cena używanego oryginału jest taka sama a często wyższa niż zamiennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też go wymienię na zamiennik. Wolę kupić nowy zamiennik

a możesz pomóc jaki ten zamieninik albo od jakiego sprzedawcy. bo jest togo od groma i ceny to 90 do 150 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek do drzwi kierowcy kupowałem na Allegro od użytkownika Valeszcz.

Teraz nie widzę u niego zamków, ale możesz do niego wysłać maila z pytaniem.

Do drzwi pasażera zamiennik zamka znalazłem tutaj: http://www.allegro.pl/item802714308_vw_passat_b5_golf_iv_bora_leon_zamek_drzwi_p_nowy.html .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup zamiennik, na pewno dłużej pochula niż używka.A kupując uzywany nie masz pewności czy jest sprawny pomimo że sprzedający zapewnia że tak.Sam kupowałem używany zamek synowi do golfa.I co walnięta krańcówka zewnętrzna,a konkretnie wytarty plastik zamka.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie zmuszam do kupna używanych rzeczy, zdanie jakie wyraziłem o trwałości zamienników znam z autopsji, szanuję decyzję każdego co do wyboru formy naprawy...w końcu nie moje pieniądze...kowalo pogratulować trafionego zamiennika ;)

 

Nieco dziwne że w 6-letnim samochodzie padły zamki od strony mechanicznej...krańcówkę można zawsze wymienić http://moto.allegro.pl/item806831303_mikrostyk_mikrowlacznik_vw_audi_uszczelniany.html ....smar jaki używam to smar miedziowy, najlepiej się nadaje do smarowania elementów ruchomych, można też użyć smaru grafitowego...

Edytowane przez panther2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W hurtowniach części zamiennych do Skody pojawiły się zamienniki zamków pasujących idealnie do VW (produkcji chińskiej) w cenie ok 144 zł. Na takie zamienniki udzielana jest roczna gwarancja. Zamiennik taki został zabudowany w moim Passacie 1,8 T z 1997 od strony kierowcy i hula bez szwanku. Jest to także opinia innych użytkowników i mechaników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności