Skocz do zawartości
CoolJakub

malowanie odblasków reflektorów

Rekomendowane odpowiedzi

fotki miałem zamieścić w weekend ale nie dałem rady. tak mniej więcej prezentują się na aucie

8586050eed9b65ed.jpg

ff2e1183938a4de3.jpg

 

To akurat nie jest za inteligentne malowanko-po kiego pomalowany odbłyśnik długich?Za to zaraz leci dowód...A co do oklejania taśmą-chrom lubi odłazić,szczególnie w starszych reflektorach.Można odpowiednio przyciąć choćby kartonik i zakrywać elementy których się nie maluje,proste :) pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak w planie mam zamiar przerobić na bixenon więc i tak odblasku nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda to bardzo ładnie napewno niepowtarzalnie i nikt chyba takiego nie ma :D mi sie podoba tylko właśnie ten odbłyśnik pomalowany :/ ładnie to wygląda ale nie funkcjonalne jest albo nie zgodne z przepisami jak wszystko w tuningu :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem OK.Bixenon owszem,ale jak sie niebieski uprze to masz po dowodziku.Lepiej już chyba tego nie ruszać :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam w zanadrzu jedna rzecz żeby odblaski wróciły są przecież folie chromowane do naklejania. nie będzie to wyglądać jak oryginał ale zawsze będzie jakiś chrom

b0580f11d57278ae.jpg

Edytowane przez CoolJakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam w zanadrzu jedna rzecz żeby odblaski wróciły są przecież folie chromowane do naklejania. nie będzie to wyglądać jak oryginał ale zawsze będzie jakiś chrom

b0580f11d57278ae.jpg

 

O tym też już było.Nie sprawdza się to rozwiązanie.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy obklejaniu odbłyśnika zawsze taśma schodzi razem z chromem.Malowałem swoje lampki i oklejałem taśmą papierową.Przykładanie kartonika też nie zasłoni odbłysku w całości,zawsze parę kropek czarnego spraju się przedrze.Jak już zepsujesz swój odbłysk, to nie ma mocnych albo napylenie nowej warstwy chromu(około 40zł za stronę) albo sprej EffektChrom za 20zł.Nie wychodzi tak jak oryginał,ale swoje zadanie spełnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ten odbłysnik przed malowanie posmarowac np wazelina , a po wszystkim zmyc płynem zeby nie było tłuste kiedys wiem ze ktos tak robił .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety przy obklejaniu odbłyśnika zawsze taśma schodzi razem z chromem.Malowałem swoje lampki i oklejałem taśmą papierową.Przykładanie kartonika też nie zasłoni odbłysku w całości,zawsze parę kropek czarnego spraju się przedrze.Jak już zepsujesz swój odbłysk, to nie ma mocnych albo napylenie nowej warstwy chromu(około 40zł za stronę) albo sprej EffektChrom za 20zł.Nie wychodzi tak jak oryginał,ale swoje zadanie spełnia.

Otóż nie-chrom w sprayu nie spełnia swojego zadania,tylko wizualnie ;) Pozałączeniu świateł prawie nic nie widać przed autem...Także takiego czegoś nie polecam.Co do kartonika-sam tak malowałem,jak się dokładnie to zrobi to nic się nie stanie.

 

---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:42 ----------

 

A moze ten odbłysnik przed malowanie posmarowac np wazelina , a po wszystkim zmyc płynem zeby nie było tłuste kiedys wiem ze ktos tak robił .

Jest to jakiś pomysł,może nawet się sprawdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał martin09 Zobacz post

A moze ten odbłysnik przed malowanie posmarowac np wazelina , a po wszystkim zmyc płynem zeby nie było tłuste kiedys wiem ze ktos tak robił .

Jest to jakiś pomysł,może nawet się sprawdzić

 

 

to może byc dobre :D tylko ciekawe jak na to odbłyśnik zareaguje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to może byc dobre :D tylko ciekawe jak na to odbłyśnik zareaguje :/

 

Dokładnie,zależy jakim specyfikiem będzie odbłyśnik powlekany ;) bo nie może "gryźć" się z powłoką chromową...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nivea:P nie no nie próbowałem ale tak mi wpadło do głowy przecież jak niemowlakom nie szkodzi to odbłyśnikom też nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nivea:P nie no nie próbowałem ale tak mi wpadło do głowy przecież jak niemowlakom nie szkodzi to odbłyśnikom też nie zaszkodzi

 

u niemowlaka skórka jest delikatna i młoda :D a w naszych odbłyśnikach nie jest pierwszej młodości i może sie rozmazać razem z wazeliną i zostanie szara plama :/ a wtedy trzeba będzie do sklepu zapukać albo na allegro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u niemowlaka skórka jest delikatna i młoda :D a w naszych odbłyśnikach nie jest pierwszej młodości i może sie rozmazać razem z wazeliną i zostanie szara plama :/ a wtedy trzeba będzie do sklepu zapukać albo na allegro :D

Niestety przeważnie jest tak,że wystarczy palcem dotknąć i już schodzi,także najlepiej chyba jednak nie dotykać i niczym nie smarować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
także najlepiej chyba jednak nie dotykać i niczym nie smarować

 

masz racje :) tylko trzeba wymyślec patent na to aby ich jakoś przysłonić :) albo wyciąć kawałek kartki z bloku tech.i tam gdzie się maluje zasłonić trzymając w reku kartkę bloku i tak wokoło nie rysując odbłyśnika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

oto zdj jak ja pomalowałem ;p

9asyupa83t5rq7uy71ks.jpg

y0ti3sbtmolayepln8p.jpgbip2vyppk0cgkdfajbo2.jpg

 

jeszcze jak się zrobi cieplej to będzie kierunek robiony na ciemniejszy

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

oto zdj jak ja pomalowałem ;p

9asyupa83t5rq7uy71ks.jpg

y0ti3sbtmolayepln8p.jpgbip2vyppk0cgkdfajbo2.jpg

 

jeszcze jak się zrobi cieplej to będzie kierunek robiony na ciemniejszy

 

Pozdrawiam

 

Czy to nie kopia mojego patentu?? ;)

 

---------- Post added at 23:46 ---------- Previous post was at 23:46 ----------

 

masz racje :) tylko trzeba wymyślec patent na to aby ich jakoś przysłonić :) albo wyciąć kawałek kartki z bloku tech.i tam gdzie się maluje zasłonić trzymając w reku kartkę bloku i tak wokoło nie rysując odbłyśnika :D

 

O tym właśnie wcześniej pisałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadna kopia ja to już zrobiłem w połowie grudnia jak nie wcześniej ;p ;p a temat ten dziś dopiero zob ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żadna kopia ja to już zrobiłem w połowie grudnia jak nie wcześniej ;p ;p a temat ten dziś dopiero zob ;p

 

yeah!byłem wcześniej :Dale swoją drogą-patent dobry,chociaż nie każdemu się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:P paten b fajny mi się podoba i Tobie też chyba i to najważniejsze nie robi się pod innych tylko pod siebie :P:) Edytowane przez Max-skc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności