Skocz do zawartości
Dan266

Komunikat - AFS inoperative! See owner's manual

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz zaraz. To od doświetlania zakrętów nie odpowiada ta sama żarówka która jest od normalnych świateł ? Bo światła mijania działają czyli żarówka ok.

W xenonie poniżej 40km/h doświetlenie jest osobną żarówką. Powyżej tej prędkości po drodze myszkują soczewki xenonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłoby najlepsze rozwiązanie dla mnie. Wymiana żarówki zamiast modułu albo przetwornicy. Nie pomyślałem że może umyć inna żarówka bo patrzyłem na tą lampę jak załączało się to doświetlanie i generalnie światło było białe jak z xenona. A wiesz może jaka tam idzie żarówka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H7 jak się nie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam ten błąd oraz miga kontrolka na liczniku.

Sprawa wygląda następująco, doświetlanie poniżej 40 km/h działa jak należy jednak soczewki podczas jazdy nie skręcają na boki.

Dodam, że jak robi się test to lewa oraz prawa idzie góra dół, a na boki podczas testu rusza się wyłącznie prawa.

Jaka może być przyczyna, silniczek skrętu soczewki czy może moduł skrętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żarówki w lampie sprawdzałeś ? Jak się nie myle H7 Nie chodzi o zarniki ksenonu. Jak żarówki wszystkie masz ok to pozostaje sprawdzić VAGIEM może pokaże błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam ten błąd oraz miga kontrolka na liczniku.

Sprawa wygląda następująco, doświetlanie poniżej 40 km/h działa jak należy jednak soczewki podczas jazdy nie skręcają na boki.

Dodam, że jak robi się test to lewa oraz prawa idzie góra dół, a na boki podczas testu rusza się wyłącznie prawa.

Jaka może być przyczyna, silniczek skrętu soczewki czy może moduł skrętu.

 

 

Kolego masz ten sam problem co ja miałem .Cały banał polegał na wyrobionej ścieżce (elektronika modułu skrętu).

Naprawa mnie kosztowała -lampę oddałem samą 150zł z GW na wykonanie naprawy 6mc.

Jedynie co musiałem wykonać po założeniu to odaptacja xenonu oraz reset ustawień .

Sprawdź czy nie masz zaśniedziałych wtyków w lampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego masz ten sam problem co ja miałem .Cały banał polegał na wyrobionej ścieżce (elektronika modułu skrętu).

Naprawa mnie kosztowała -lampę oddałem samą 150zł z GW na wykonanie naprawy 6mc.

Jedynie co musiałem wykonać po założeniu to odaptacja xenonu oraz reset ustawień .

Sprawdź czy nie masz zaśniedziałych wtyków w lampie

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Powiedz mi czy musieli ta lampę rozbierać, tj czy jakoś inwazyjnie np. przecinać i sklejać. Chętnie bym ten element w moim wozie usprawnił, jak możesz podaj jakiś namiar na firmę, która wykonywała dla Ciebie naprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten komunikat przez spalona żarówkę H7 w reflektorze odpowiedzialną za doświetlanie zakrętów. Wymiana i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często tak jest że ludzie nie wiedzą że dodatkowe oświetlenie jest w lampach a szukają przyczyny w halogenach. Prosty zabieg wymiany żarówki H7 rozwiązuje problem, tak też było i u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Powiedz mi czy musieli ta lampę rozbierać, tj czy jakoś inwazyjnie np. przecinać i sklejać. Chętnie bym ten element w moim wozie usprawnił, jak możesz podaj jakiś namiar na firmę, która wykonywała dla Ciebie naprawę.

 

Oddałem całą kompletną lampę ,a czas oczekiwania na wykonanie usługi to do 5H

W poniedziałek będę w domu to mogę dać namiary do firmy "przypomnij się "

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja miałem ten komunikat przez spalona żarówkę H7 w reflektorze odpowiedzialną za doświetlanie zakrętów. Wymiana i po kłopocie.

 

Doświetlanie zakrętów przy pomocy H7 ,a doświetlanie soczewką to dwie różne bajki i nie ma nic wspólnego z wymianą żarówki .

Soczewka działa powyżej 40km/h i za to jest odpowiedzialny moduł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz nieco rozwinąć temat tego silniczka, może masz jakieś zdjęcia :?: Ja mam u siebie błąd 2629 i w ASO stwierdzili, że jest uszkodzony moduł od doświetlania zakrętów.

 

Witam serdecznie.Dziś zapaliła mi się pomarańczowa żarówka i na vagu wyszedł błąd 002629 "Moduł obrotu świateł w lewo - czujnik położenia wyciek.Proszę o podpowiedz który element mam kupić i wymienić.Po ponownym włączeniu i wyłączeniu błąd znika ale po jakimś czasie znów się zapala.Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.Z góry serdecznie dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% czujnik kąta skrętu który jest w lampie nad żarnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiej wyskoczyły mi takie błędy i w lewej lampie działa tylko światło postojowe.

co ma robić ?

 

02233 - lewy Reflektor Moc Stopień wyjściowy (J667): No Signal / Komunikacja

00978 - Lampa do światła mijania; Lewy (M29): otwarty lub zwarty do plusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
02233 - lewy Reflektor Moc Stopień wyjściowy (J667): No Signal / Komunikacja

- poczytaj to http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-49134.html

 

 

00978 - Lampa do światła mijania; Lewy (M29): otwarty lub zwarty do plusa

- brak rozwiązania na naszym forum http://forum.vw-passat.pl/threads/141649-B%C5%82%C4%85d-00978

skontaktuj się z autorem ElNinijo może rozwiązał problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówka od xenonu się spaliła d1s wymieniłem świeciła a reszta lampy nie dawała oznak życia, ale dopiero po skasowaniu błędu vcds-em wróciło wczystko do normy na szczęście. :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj zapalił mi się komunikat "AFS ohne Funktion! Betriebsanleitung. Abblendlicht vorne rechts defekt", co oznaczało uszkodzone światło mijania z prawej strony. Po wyjściu z samochodu okazało się, że wszystkie światła są ok. Po ponownym uruchomieniu błąd zgasł.

Dzisiaj rano podczas jazdy zapalił się znowu ten błąd i nie świecił prawy ksenon. Przy włączeniu świateł samo poziomowanie góra-dół działało na obydwu soczewkach. Po godzinie odpaliłem samochód i błąd zniknął, a prawy ksenon się pali normalnie. Jakiś pomysł Panowie - co może to powodować?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Xenon zmienił już trochę barwę? Pod koniec życia, gdy jest już mocno wypalony, barwa staje się trochę różowa, jak lampa sodowa. Po niedługim czasie przestaje świecić, tzn. najpierw jest tak, że raz świeci a drugim razem nie. Wtedy żarnik do wymiany.

Bywa, że przetwornica odmawia posłuszeństwa i nie daje już odpowiedniego napięcia na Xenon.

Zdarza się, że po prostu przewody korodują (łączówki) lub się poluzowały i też przerywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Ksenony były wymieniane ok. roku temu ( nie zmieniły jeszcze barwy tak jak poprzednie )i święcą normalnym światłem.

Czyli nie obejdzie się jednak bez demontażu zderzaka i sprawdzenia najpierw wszystkich przewodów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw akumulator. Taki objaw jest przy słabej baterii. Wszystko działa jak należy tylko prawa lampa gaśnie. Tak było u mnie dwa razy jak grzebalem przy silniczkach od ręcznego. Po podladowaniu aku działa wsxystko ok do dzisiaj. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od około pół roku borykałem się z problemem jak w temacie "AFS inoperative! ..."

i oczywiście błędem 02629 - Sensor for Swivel Module Position; Left

Światła wykonywały test, wszytsko działało jak powinno, tylko ta migająca kontrolka i czasami włączał się tryb awaryjny i xenony opadały na dół

 

Krótka informacja dla wszystkich których ten problem dotyczy,

do wymiany silniczek wraz z czujnikiem w xenonie.

Sam się nie podejmowałem tej czynności ale mogę polećic serwis xenonów w Luboniu k/Poznania

Wykonali wymianę w około 1.30h wszystkie części maja na miejscu.

2475421304c5930922d62c.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności