Skocz do zawartości
lechuvip

Duże spalanie 1.8T AEB

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spalanie na poziomie 17-18L LPG (miasto) to norma dla 1.8T APU w automacie (kombi)?
Jesli to tylko miasto i krotkie odcinki (kolo 4-5km) lub lekkie korki to tak.

Zobacz sobie u mnie spalanie w stopce.

A jak skrzynia znosi program ciekawi mnie ten temat bo sam mam tipa i awt
Program musi byc robiony z glowa i nisko nie wolno szalec z momentem bo moze uszkodzic sprzeglo. Ta skrzynia wytrzyma wysoki moment, bo tez jest montwana w TDI 1.9 130PS i 2,5 180PS i tez kreca te silniki.

Jesli sie nie myle to max moment dla tej skrzyni w dieslu 1.9 wynosi 390Nm, a w benzynie moment jest duzo nizszy i skrzynie pewnie roznia sie tylko przelozeniami.

Mam troche materialow serwisowych do tej skrzyni.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżę temat.

Nierówna praca silnika na biegu jałowym, przepustnica wyczyszczona, adaptacja zrobiona, wymieniłem zaworek odpowietrzający skrzynie korbowa a obroty skacząca i z 800 idą na 900 i tak sobie falują.
Zauważyłem że strasznie mi syczy ciśnienie z tego zaworka który idzie do ezektora.
Jak ścisnę wąż który jest podłączony zaworkiem odmy do ezektora to przestaje syczeć,ale jak puszczę to aż słychać jak w nim powietrze idzie do ezektora który jest podpięty z kolektorem ssącym.
Auto na postoju pali 1,5l /100

Pomoże ktoś bo już sił nie mam 

Dodam że na wagu miałem błędy

17705 i 16891

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skakały obroty przez uszkodzona cewkę i spalanie było podwyższone do chyba 1.1l

Normalnie 0.8l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewki mam nowe NGK, świece również NGK, tydzień temu robiłem głowice bo okazało się że kompresję stracił przez wypalone zawory i gniazda ( LPG ), wszystko jest porobione kompresję ma 13 Bar na każdym cylindrze, rozrząd wymieniony, napinacz łańcucha , kieliszki no wszystko, odma przeczyszczenia drożna, wszystkie węże które nadawały się do wymiany zostały wymienione, termostat, czujnik wody, chłodnica, płyn , wisko, wszelakie paski i listwa nowa od LPG 

Auto ma moc tylko dziwi mnie te syczenie i czemu jest takie ciśnienie z tego zaworka odpowietrzającego skrzynie korbowa, bo dokładnie syczy mi ten ezektor. Jakieś sugestie?

 

Czy może sonda lambda jest uszkodzona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak często podglądałes korekty na gazie że zawory i gniazda wypaliło? Nie pojawiał się check? Ile km zrobiłeś na LPG?

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gazie ma przejechane 300tys, ogólny licznik to 421tys

 

Korekty były robione praktycznie co 30tys.

Myślę że powodem była również nieszczęsna listwa valtek czerwone 

Na tą chwilę mam zamontowane baracudy 

 

Check pojawiał się już na końcówce ale wypadał zapłon na 2 cylindrze i jak zdjelem głowice to już widziałem co jest, również jak mierzyłem mu kompresję to miał tylko 3 ATM a próby olejowe nic nie dały.

Sprawdziłem dziś bagien auto i wywala błąd zaworu DV czy on może być przyczyną skaczących obrotów ? I dużego spalania?

Jak przycisnę wąż od odpowietrzenia skrzyni korbowej to przestanie syczeć i spalanie spada na 0.9 z 1.5

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taniej byłoby wsadzić używany silnik niż ten robić?

Już tego silnika nie posiadam, więc pomysly się skończyły.

 

Logi przepływki zrobione?

Odlacz.ja przed odpaleniem silnika i zobacz czy faluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś troszkę pogrzebałem i tak. 

Zawór DV wadliwy bo nie trzyma jak robię mu próby. 

Spalanie spadło do 1.0 , 0,9 Na postoju ale coś jeszcze ten separator odmy mi tu pachnie dziwnie bo nie widzę żadnej membrany tylko mogę dmuchać w niego z każdej strony i widzę prześwit a chyba tak nie powinno być ?

 

 

Przepływke sprawdzałem , odpielem ja  i falował, po wymianie DV obroty się ustatkowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba się udało, obroty trzymają 790, spalanie na biegu jałowym 0,8 , 0,9 tak skacze, jak włączę klimę to 1,3 ale to norma. 

Powodem okazał się zawór DV oraz Ezektor był wadliwy. Była lekka nieszczelność na servo przez tą gumowa przejściówkę co przechodzi przez ścianę grodziową z podciśnienia do servo. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, napster napisał:

coś jeszcze ten separator odmy mi tu pachnie dziwnie bo nie widzę żadnej membrany tylko mogę dmuchać w niego z każdej strony i widzę prześwit a chyba tak nie powinno być

Czyli tak powinno byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności