Skocz do zawartości
lechuvip

Duże spalanie 1.8T AEB

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam passacika B5 z silnikiem 1.8T AEB kupilem go niedawno i nie wiem co moze byc bo komputer pokazuje mi duze spalanie na postoje pokazuje mi nie mniej niz 15l/100km to owiele za duzo chyba po zalaniu 15l bezyny i przejechaniu 25km srenia pokazalo mi 33.5l moze mi ktos powiedziec co jest nie tak?? czy to normalne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A nie masz może anglika, licznika z anglika albo przestawiony licznik i pokazuje Ci 33.5mpg a nie 33.5l/100km?

33.5mpg to całkiem niezły wynik, ale jeśli to 33.5l/100km to wtedy juz lipa

Najlepiej przyjrzyj się dokładnie co pisze za cyframi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na komputerze pokazuje l/100km a pod tym 33.5 Takie spalanie to niezbyt mi sie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYSZUKIWARKA sie kłania, temat rzeka...

 

do sprawdzenia czujnik temp., lewe powietrze, przepływomierz, sonda lambda...

 

Ogólnie przynajmniej zwykly miernik uniwersalny potrzebny i w miare kumaty elektromechanik lub podpiecie do kompa i w miare kumaty diagnosta (a z tym przewaznie mizernie...) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mozna to naprawic samemu?????? wczesniej gdy podpinalem vag-a pokazywalo blad ze za wysoka jakas mieszanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt bogata mieszanka powietrzno-paliwowa, stąd takie wartości spalania, ale weź zatankuj do pełna, przejedź 100-200 km i zatankuj znów do pełna i sam sobie policz spalanie, zobaczymy ile wyjdzie, bo czasem kompy pokazują cuda. Jak będzie dużo, wtedy się będziemy martwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobić by mi nie pokazywał tego błedu by mieszanka była odpowiednia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj

Może masz problem z zaworem N80,ja to już przerabiałem,po wymianie spokój i normalne spalanie.

Edytowane przez kac222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak zrobić by mi nie pokazywał tego błedu by mieszanka była odpowiednia?
Błąd jako sam błąd możesz wykasować vag-comem, ale jak nie usuniesz przyczyny, to znów się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chodzi mi jak mam usunac przyczyne tego ze wyskakuje ten blad. sprobuje sprawdzic ten zawor zobaczymy co vag pokaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt bogata mieszanka może być winą przepływomierza lub sondy lambda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kolega przedstawi jakieś logi?

czy nadal będziemy wróżyć z fusów? Jeśli oczekujesz jakiejś pomocy, to wysil się i przedstaw jakieś uniwersalne argumenty, z których można coś odczytać (logiii!!!). Wtedy będzie można powiedzieć cokolwiek, a nie tylko gdybać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tylko powiedzcie jak mam zrobic ten log bo sie na tym nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanał 002 (Mass Air Flow) - przepływomierz, to zmierz, a jak Marek chce jakiś inny kanał, to niech napisze.

 

Jak się robi logi, hmmm, poczytaj forum, ale w skrócie:

 

1.Włącz vag-com 311.2 N.

2. Wejdź w SELECT.

3. Wejdź w ENGINE.

4. Poczekaj, znajdzie sterownik, potem wciśnij Measuring Blocks (Meas. Blocks)

5. Potem masz takie ramki, więc wpisz 002 (wyświetlą się trzy wskazania, trzecie okienko, z prawej strony, to właśnie MAF, który Cię interesuje).

6. Wciśnij LOG.

7. Nazwij plik i zapisz na pulpicie, albo gdzieś, gdzie chcesz.

8. Wciśnij start w VAG-COM, jedź na trzecim biegu i obrotach 2000 rmp. (znajdź długą prostą) i wciśnij gaz w podłogę i tak jedź na trójce z gazem w podłodze aż do 6500 rpm.

9. Naciśnij zakończenie logowania (Stop).

 

 

TYLKO PAMIĘTAJ!!!

 

Znajdź długą prostą, bo prędkość rozwiniesz sporą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też komp wariuje pokazuje dobrze ponad 20 ale pali max 18l nooo 20 jak sie postaram ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepływomierz, to zmierz, a jak Marek chce jakiś inny kanał, to niech napisze

to poproszę jeszcze jakikolwiek kanał z temperaturą silnika (coolant temperature) :) Bo mi się coś wydaje, że te Wasze silniczki na ssaniu jeżdżą ;) 20 to nawet mój nie pali :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro będę robił logi marecek napisz które dokładnie kanały mam zrobić i czy dynamiczne i statyczne? żeby było wszystko jasne według ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
utro będę robił logi marecek napisz które dokładnie kanały mam zrobić i czy dynamiczne i statyczne? żeby było wszystko jasne według ciebie
No to Ci napisałem! Kanał 002 MAF (mass air flow- przepływka) i Marek chciał żebyś jeszcze któryś kanał z temperaturą płynu chłodzącego podał (któryś z pierwszych ośmiu), opisany jako coolant temperature lub engine temperature.

 

Logi oczywiście dynamiczne, przecież opisałem Ci całą procedurę w moim ostatnim poście. Dynamicznie odnośnie przepływomierza, bo inaczej go nie zdiagnozujesz.

 

A coolant temp. sobie popatrz na zimnym silniku nawet bez włączonego silnika, na zapłonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepływka zaniża 10% (filtr powietrza rzadko wymieniany?) poza tym nie widać temperatury nigdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności