Skocz do zawartości
lechuvip

Duże spalanie 1.8T AEB

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jak do tej pory nie usłyszałem żadnych konkretów ;-) popartych odpowiednimi argumentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zapytam , czy przy jeżdzeniu na lpg spalanie na komputerze powinno działać , tzn zmniejszać i zwiększać się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przy jeżdzeniu na lpg spalanie na komputerze powinno działać

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również się borykam z delikatnie mówiąc sporym spalaniem w moim B5 3B 1.8T AEB 1998 r (ok. 17L LPG/100km w mieście). Myślę, ze to tak czy inaczej za dużo. Na 50L gazu robię średnio ok 300km po mieście to jednak troszkę krótko :( Czy w AEB można zrobić logi dynamiczne? Jeśli tak to czy ktoś z Warszawy (Targówek, Białołęka) mający spore pojęcie o temacie diagnostyki VAG mógłby mi takowe zrobić i posprawdzać co trzeba (przepływka, lambda itd)? Doradźcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez wwo

Mozesz edytowac wsad pamieci licznika i ustawic sobie rzeczywiste spalanie, ale i tak trzeba sprawdzic organoleptycznie ile pali i wtedy zmienic.

Rozwiń swoją wypowiedź, chętnie posłucham

W tym wątku masz wyjasnione http://forum.vw-passat.pl/threads/53313-Ciekawostki-licznikowe , nie wiem co wiecej tlumaczyc, chyba ze checesz to przelicze ci co zmienic we wsadzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem posiadaczem Passata 1.8T od około dwóch tygodni i chciałem zapytać o spalanie tego samochodu. Czy jak zatankowałem dwa razy paliwo za 100zł i dwa razy jeździłem do momentu zaświecenia kontroli rezerwy to mogę oszacować ile samochód pali?

Dodam tylko, że po tankowaniu przejechałem około 120km w trasie i około 70km w mieście. Spalanie przy bardzo spokojnej jeździe wyszło około 9,9L. Czy to jest spalanie mieszczące się w normie tego silnika? Starałem się nie przekraczać 3000obr./min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zdążyłem zauważyć, ale dzięki. Wsadami się średnio interesuje i tego akurat nie wiedziałem. ;)

chyba ze checesz to przelicze ci co zmienic we wsadzie.

W tym akurat problemu nie widzę ;)

jeździłem do momentu zaświecenia kontroli rezerwy to mogę oszacować ile samochód pali?

Niezbyt miarodajny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki. Ale można wywnioskować czy spala coś koło normy lub za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci to pomoże, to A6 żony spala od 8.5 l - trasa nad morze + PSJ do 13l w jeździe mieszanej na krótkich odcinkach (od 3 do 10 km) i przy dość agresywnej jeździe żony. Kiedy zaczyna palić więcej, to do przeglądu idzie układ hamulcowy (najczęściej przycierające się prowadnice zacisku hamulcowego i podrdzewiałe w mocowaniach klocki), kontrola ciśnień w oponach no i oczywiście VAG i diagnoza silnika. Silnik jest na granicy remontu z powodu niskich wskazań ciśnienia na cylindrach (10.5 bar) lecz nie wykazuje oznak większego apetytu na gaz. Samochód użytkowany powyżej 3 lat, około 80 tyś. przejechane w tym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dorzucę swoje 3 grosze jeśli chodzi o spalanie. Moje auto to 1.8 Benz,LPG 1999, 125 KM bez turbo.

spalanie gazu( pb sprawdzałem dawno i raz) a wiec spalanie LPG trasa drogi krajowe ok 120 trzymałem ale średnia wyszła i tak około 70 km/h bo wioski itp to wyszło 10, 5 litra lpg na 100 km. Miasto Gdańsk korki spalanie LPG około 13-14 l. I teraz najważniejsze auto non stop włączona klima i do tego w automacie 4 biegowym wiec nie mega oszczędnym ale wygodnym:-) do tego szerokie laczki.PS gaz brc przełącza się po 1 km na LPG chyba ze jest już rozgrzany to po 10 sec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o spalanie benzyny, bo o to pytał założyciel tematu (jeżeli nie to przepraszam, mój błąd), ale i tak jeżeli gazu spala tyle co piszecie to benzyny powinien spalić mniej.

 

---------- Dodano o 10:11 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:07 ----------

 

Ja pytałem o spalanie benzyny, bo o to pytał założyciel tematu (jeżeli nie to przepraszam, mój błąd), ale i tak jeżeli gazu spala tyle co piszecie to benzyny powinien spalić mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko, że po tankowaniu przejechałem około 120km w trasie i około 70km w mieście. Spalanie przy bardzo spokojnej jeździe wyszło około 9,9L. Czy to jest spalanie mieszczące się w normie tego silnika? Starałem się nie przekraczać 3000obr./min.
Zobacz ile producent podaje, dodaj 10-20% na poprawke i masz wynik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz ile producent podaje, dodaj 10-20% na poprawke i masz wynik ;)

 

Mi 1.8t awt pali spokojnej jazdy 13-14 litrów (czyli wg tego co mówisz chyba okej) ;/ Wydaje mi się dużo, jednak w trasie schodzi do 8 litrów. Jestem po wymianie chyba wszystkich elementów dotyczących spalania (lambda przed kat. przepływka ori, pompa paliwa,) został mi jedynie filtr paliwa lecz on chyba nie ma wpływu na spalanie. Jedno co zauważyłem ze mniej paliwa spala jak biegi zmienia się nawet do 3tyś obrotów niż 2200. Dziwi mie fakt ze po 100km przypełnym zbiorniku wskazówka licznika opada o 2 kreski :D u was tez tak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi 1.8t awt pali spokojnej jazdy 13-14 litrów
Manual i wartosci Pb?
Dziwi mie fakt ze po 100km przypełnym zbiorniku wskazówka licznika opada o 2 kreski u was tez tak jest ?

A mnie wkurza,ze druga polowa wskaznika schodzi szybciej i wcale nie oznacza polowy baku, tylko duzo mniej.

W TDi wskaznik byl bardziej miarodajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Manual i wartosci Pb?

 

Manual benzyna 95. Mi jakby wolniej schodził od połowy. Myśle ze moze miec wpływ też konstrukcja baku. ale sam już nie wiem.....

Edytowane przez AWT1.8t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Manual benzyna 95. Mi jakby wolniej schodził od połowy. Myśle ze moze miec wpływ też konstrukcja baku. ale sam już nie wiem.....

 

mi ostatnio strasznie dużo palił na połowie baku przejechałem odcinek 140km z prędkością 140km/h co sie okazało po krótkim czasie czujnik temperatury silnika padł wymieniłem na nowy i wszystko wróciło do normy nawet mniej zapolacz palić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłem na nowy
Zamiennik czy oryginal z ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 1.8T Q w Audi też 150koni pali po miescie Bp w granicy 11-12l a gazu 13-14 trasa Bp nie pamiętam ale poniżej 10 na bank a Gazu przy pelnym załadunku 13 a jak lece sam lub 2-3 osoby to około 10l

 

P.S

 

Bak ma inny kształt i zawsze pod koniec wskazówka opada szybciej niż na początku tak jest u mnie przynajmniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiec tak.

W ubieglym tygodniu poddalem swojego pasia kuracji wzmacniajacej - strojenie indywidualne. Ile wyszlo to dokladnie nie wiem, mam tylko logi i pomiary z VCDSa.

Jedyne co wiem to ze doladowanie w piku mam na 0.79bara w zakresie ok 3-4tysrpm, ze wzgledu na skrzynie automat. Wyzej tej wartosci moze byc szkodliwe dla tiptronica.

 

Jako, ze spalanie mialo spasc w trasie po tej kuracji a rzeczywistosc pokazala co innego, to zrobilem na nowo litrazowanie na Pb.

 

Trasa Brodnica - Bydgoszcz, jazda plynna w wiekszosci na tempomacie 110km/h, 100% AC, kierowca 90kg, pasazer 70kg, male dziecko 17kg, plus caly bagaznik zaladowany. Komp pokazal 8,3l/100 70km/h, a dystrybutor 8,46l.

Pozniej zrobilem trase Bydgoszcz-Szczecin, zaladowanie to samo, ale doszlo duzo wyprzedzania przy wykorzystaniu nowego potencjalu silnika.

Komp pokazal 8,2l/100 i 74km/h, a dystrybutor 10,58l/100 LPG. Sadze, ze teraz nie bylo zle ze spalaniem.

 

Jednakze wczesniejsze trasy przy duzo spokojniejszej jezdzie pokazywaly w realu o ok 1-2l wieksze spalanie LPG.

 

Albo mialem pecha przy wczesniejszych tankowaniach, albo teraz weszlo gazu za malo zanizajac wynik, albo cos sie w aucie ciagle kopie.

 

Ps. co do samego chipa to czuc roznice ;). W koncu wyprzedzanie stalo sie przyjemnoscia.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności