Skocz do zawartości
imagination68

Serce silnika BMP - AWARIA

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu wątków na temat zabieraka ja również profilaktycznie go wymieniłem. Przy okazji mile się zaskoczyłem - przy przebiegu 150000km jego zużycie (jak również gniazda w wałku) jest niewielkie - zobaczcie na zdjęciach. Widać miejsca pracujące ale materiału ubyło niewiele. I tak się zastanawiam skąd takie duże różnice w stopniu wyrobienia tego elementu? Może w różnych fabrykach mieli różnych dostawców? Dla informacji samochód został wyprodukowany w 07.2006 (modelowo w VIN'e jest rok 2007), silnik BKP.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałes sam czy ktos ci wymienial?

pytam bo sam jestem przed taką wymianą i nie moge sie za to zabrac duzo z tym roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś może i sam bym zrobił... Ale teraz już nie te chęci i warsztatu brak. Kolega mechanik nie miał z tym problemu - chociaż robił to pierwszy raz... Czas samej roboty ok. 1,5h ale samochód odebrałem następnego dnia - aby upewnić się że uszczelnienie miski olejowej nie puści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prewencyjnie po sprowadzeniu auta zleciłem rzucenie okiem pod michę. Opłaciło się. Zabierak do wymiany plus są jakieś luzy między kołami zębatymi. W sumie to nie między nimi samymi, ale szczegóły poznam w przyszłym tygodniu.

 

Przebieg: 235 tyś.

P1030110.jpg

P1030109.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prewencyjnie po sprowadzeniu auta zleciłem rzucenie okiem pod michę. Opłaciło się. Zabierak do wymiany plus są jakieś luzy między kołami zębatymi. W sumie to nie między nimi samymi, ale szczegóły poznam w przyszłym tygodniu.

Przeciez on jeszcze jest w nienajgorszym stanie !!!

Edytowane przez poldeczek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez o jeszcze jest w nienajgorszym stanie !!!

Też tak myślę, czyli możliwe jest, że, wiele passatów z 2.0TDI może mieć zaniżone przebiegi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez o jeszcze jest w nienajgorszym stanie !!!

 

Owszem. Walec się z niego nie zrobił, ale przy wymianie oleju nie zaszkodziło sprawdzić i wymienić na mocniejszy :) Tym bardziej, że koszt śmieszny.

 

Też tak myślę, czyli możliwe jest, że, wiele passatów z 2.0TDI może mieć zaniżone przebiegi...

 

Czytając to forum myślę, że coś w tym jest... Swoją drogą, szukając passata skutecznie wyleczyłem się z niemieckich TDI o małych przebiegach. Ale wątek nie o tym, więc nie ma co filozofować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak myślę, czyli możliwe jest, że, wiele passatów z 2.0TDI może mieć zaniżone przebiegi

to jest wiecej niz pewne przeciez watek zaczął kolega ktory pisał iz przy przebiegu 170 tys zrobil sie walec z zabieraka

a jak widac na wyzej załączonym zdieciu przy niewiele nizszym przebiegu zabierak jest w bardzodobrym stanie

Odpowiedz nasuwa sie sama iz kolega ma przejechane znacznie ale to znacznie wiecej niz mysli !!!

Puzniej czytamy jakie to te passaty zlomy ze sie sypią przy 100 tys kola dwumasowe, turbiny, itp a tak naprawde to przejechane pewno ze cztery razy tyle co na liczniku

Sam wiem bo nieraz po auto byłem to roczny samochod potrafi miec przejechane 150 tys a po dwóch -trzech latach przyjezdza do nas i na liczniku ma 70 tys he he

Edytowane przez poldeczek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

DemoniK: zabierak ładny, ale to może również świadczyć o tym, że został wcześniej wymieniony, np. po 130k km z kompletną pompą oleju po awarii lub tak jak my wymieniamy - profilaktycznie. Inną sprawą jest to że mógł być zastosowany nowszy, mocniejszy model z literką inną niż A na końcu. Aktualna wersja z literką D jest od 01.07.2008r. Mój z literką A na końcu po 130k km wygląda bardzo podobnie do twojego, mimo to serwis powiedział że jeszcze 20-30k km i byłoby po nim.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat zabieraka rozmawiamy też tutaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=60383

Tak na marginesie o ile byłoby spokojniej żyć gdyby ci "krwiopijcy" z ASO z czystej zawodowej rzetelności informowali o zbliżających się zagrożeniach (idealista).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam rzetelnego mechanika w okolicach Warszawy lub Szczecina!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do

einstein915

cytat:

przy przebiegu 150000km jego zużycie (jak również gniazda w wałku) jest niewielkie - zobaczcie na zdjęciach

 

gdzie masz zdjęcia wałka??te co umieściłeś nie pokazują gniazda w wałku wyrównoważającym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć wałka nie mam gdyż jak tego nie wymieniałem osobiście - robił to kolega mechanik, więc mogę mu zawierzyć na słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie masz zdjęcia wałka??te co umieściłeś nie pokazują gniazda w wałku wyrównoważającym

co cie obchodzi zdiecie jego walka skoro zabierak ladny to chyba logiczne ze gniazdo też

ale nie kolega sobie z forum robi sklep internetowy i juz chcialby wcisnąc swoją "pomoc" w regeneracji za 800 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem. Walec się z niego nie zrobił, ale przy wymianie oleju nie zaszkodziło sprawdzić i wymienić na mocniejszy Tym bardziej, że koszt śmieszny.

A ile to jest smieszny koszt ? Pytam o Aso ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile to jest smieszny koszt ? Pytam o Aso ...

 

Zapłaciłem kilkanaście, do dwudziestu złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mnie w ASO za wymianę zabieraka skasowali ok. 280zł plus do tego materiały - zabierak, uszczelnienie i coś jeszcze. Ale przynajmniej wiem co się dzieje w środku.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty poldeczek1 sam jesteś ładny-jakbyś troszkę poczytał i rozebrał kilkadziesiąt modułów to zobaczyłbyś że zabierak delikatnie sie obrabia-zerknij na moje zdjęcia-może one Cie oświecą(jak wygląda zabierak z rozwalonego gniazda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadąc miastem zapaliła mi się kontrolka "Oil pressure, engine off!!!, Owner s manual" i ikona oliwiarki w kolorze czerwonym. Auto nie przejawiało żadnych objawów awarii, ale zapobiegawczo wymieniłem olej. Po wymianie ujechałem parę kilometrów i auto zgasło samoczynnie, po kilku minutach odpaliło i zdołało jedynie podjechać pod dom. Informacja pokazuje się dalej, silnik funkcjonuje na "ucho" normalnie, ale po tym jak samoistnie zgasł nie odpalam go aby uniknąć nieporządanych następstw.Dodam, że na WAGu nie występuje żaden błąd

 

Czy ktoś miał już podobną sytuację???

Czy jest to obiaw poważniejszej awarii???

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności