Skocz do zawartości
imagination68

Serce silnika BMP - AWARIA

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety musze to napisać posiadam silnik 2,0TDI (BMP) 30.03.2006 przebieg 170.000km!!!!!!

Od tygodnia na zimnym silniku słyszałem stukot, mechanik stwierdził awarie koła dwumasowego ,po wymianie koła usterka nie ustapiła, mechanik stwiedza awarie serca w silniku "pęknięty wał korbowy i wybiete gniazdo w kadłubie" :-((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu. Kurde mam ten sam silnik i prawie tą samą datę produkcji. Zaczynam panikowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co panikować może być odosobniony przypadek. Zdarza się. Sławek a powiedz jesteś właścicielem od początku i czy ewentualnie furka była bita??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no , dobry mechanik jak stwierdza peknięcie wału korbowego bez zdjęcia miski itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Te waly wytrzymuja po 300KM a tu peka przy 140.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miska została zdemontowana to chyba zrozumiałe,no cóż panowie fakty są takie a nie inne,wał pękł na 100% ,kręcąc wałem z jednej strony druga strona porusza sie po chwili, więc sprawa jest jasna KAPLICA :-(( w tej sytuacji niepozostaje nic innego tylko wymiana na silnik o przebiegu do 50.000km.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi wytłumaczy jak może pęknąć wał :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wał korbowy pracuje na skręcanie. Zobacz jakie ma obciążenia od zapłonów. Może pęknąć zmęczeniowo w wyniku wady materiałowej lub nadmiernych, zmiennych obciążeń. Sprzęgło chronić go powinno od obciążeń strony napędowej, ale od pracy już go nic nie ochroni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo jeździłeś z urwanym wałem?

Czy stuki były tylko jedynym sygnałem uszkodzenia wału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
wyniku wady materiałowej lub nadmiernych, zmiennych obciążeń.

 

Z tym ze tam nadmiernych obciążeń raczej nie było.Widac ze kontrola jakosci zeszla na psy w VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo przeszłośc wozu jest zastanawiajaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jeden przpadek na tysiące pewnie więc nie popadajmy w paranoje :) jakby to była wina VW to wiecej niż połowa silników takiego samego oznaczenia by sie rozleciała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Wiec czyja to jest wina wlasciciela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto mi wytłumaczy jak może pęknąć wał

 

z tego, co tu napisali, 2.0TDI po cichu cierpią na niedomagania pompy oleju... tutaj też o tym piszą. Problem polega na tym, że w związku z nagłym spadkiem ciśnienia oleju w silniku, różne elementy silnika przestają być smarowane. Rośnie temperatura i bum -> czysta ruletka - czy najpierw pęknie korba i wpadnie pomiędzy przeciwwagi urywając wał, czy sam wał od naprężeń i pracy w ekstremalnych warunkach bez oleju... Shit happens jak to mówią.

 

Jeśli vw wie o tym, a mimo wszystko nie zdecydowali się na akcje naprawczą, to na prawdę qupa straszna, bo poczciwe 1.9TDI dożywają setek tysięcy pomimo tego, że mało który jeździ na seryjnym programie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była jakaś mniej lub bardziej oficjalna akcja naprawcza tego napędu pompy?

Kiedy odpuścili sobie łańcuszek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma silnik BMP a usterka z pompą występuje w BKP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Jeśli vw wie o tym, a mimo wszystko nie zdecydowali się na akcje naprawczą, to na prawdę qupa straszna,

 

Wiedza a tym napewno,w jakimś kraju była podobno akcja serwisowa która dotyczyła silnika BLB montowanego w a4,dotyczyła oczywiście wymiany tych zębatek z plasteliny.

 

Silnik 2.0 to konstrukcyjny bubel,sam fakt ze powstała mnogość odmian świadczy ze coś tu jest nie halo.

 

Mnogość awarii napędu pompy olejowej,głowic,pompowtryskow teraz jeszcze pęknięty wal na deser.

 

Jedyne co poprawili to to ze pompowtryski nie ruszaja sie w gniazdach jak to było w starych 1.9tdi

 

zazdrość to typowa cecha maluczkich.

 

Co ten post wnosi to tematu?

Mialem okazje nabyć a3 z 2.0 ale jakoś zdrowy rozsadek przeważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też zastanawiam się czy na pewno auto nie jest powypadkowe, pierwszy raz słyszę o pękniętym wale w 2.0TDI. Rozmawiałem ze znajomym z ASO VW, sprawdzał nie mieli takich zgłoszeń na 2.0TDI, więc nie jest to typowy problem i nie warto wpadać w psychozę ...

Wracając jeszcze do ocen 2.0TDI w B6 i nobilitowania się że 1.9TDI B5 przejeżdżały o wiele więcej. Fakt jest wspólny dla współczesnych nowych aut, w tym tych z silnikiem diesla, praktycznie we wszystkie produkowane teraz nie są stworzone do przebiegów np. 1000000km znanych z mercedesa 123. Znam osobę, która Passatem B6 TDI 140KM lub 170KM zrobiła ponad 420tkm i nie było większych problemów ...

Fakt jest taki że w Polsce dziwnie wszystkie auta sprzedawane na rynku wtórnym, z importu czy używane z polskiej sieci dealerskiej, mają zatwarzająco małe przebiegi.

Średnia z ogłoszeń dla Passata TDI z 2006 roku ma dużo ponieżej 130tkm, co ciekawe czytając to forum i samemu jeżdżąc, można odnieść wrażenie, że jesteśmy jedyną grupą użytkowników aut, która nimi w ogóle jeździ i robi przebiegi...

Ciekawe ile Passatów z rynku wtórnego ma oryginalny przebieg i są podobnie bezwypadkowe. Może więc warto przy postach pisać usterka wystąpiła w moim Passacie przy przebiegu xxxxxx km, jeśli jesteśmy pewni że ma on rzeczywiście tyle lub przy domniemanym przebiegu xxxxxx km, bo zaraz wyjdzie że nowe modele w ogóle nie jeżdżą i się tylko psują, a wiemy że jest chyba inaczej. Dla mnie przy postach lepiej nie podawać przebiegów, bo często zakrzywiają rzeczywistość...

Dodatkowo oceniając awaryjność należy brać popularność modelu ... liczbę poprzednich właścicieli, przeszłość auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas demontażu uszkodzonego silnika na części pierwsze przebieg 170000 km (dodaje że samochód był w pełni sevisowany, potwierdzone w rejestrach VW) mechanik stwierdza że pękniety wał korbowy jest opisany srebrnym flamasterm,widnieje na nim data 12.2005, podejżewamy że była akcja serwisowa na wymiane pompy olejowej na zębatą więdz i w tym przypadku musieli wymienić wał na napęd zebaty,silniki 2.0TDI BMP z tego okresu 03.2006 posiadają napęd pompy oleju na łańcuszek,ale czy tak było na 100% tego nie wiedzą najstarsi indianie, chyba że ktoś ma dostęp do danych servisowych VW, zainteresowanym mogę podać VIN, może znajdzie się ktoś kto potrafi mi powiedzieć co siedzi w tym silniku,jaka jest jego historia???

ps.dodaje że auto jest w 100% bezwypadkowe.....

Edytowane przez imagination68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wymieniany napęd łańcuchowy na zębaty pompy olejowej.

Wał korbowy nie został wymieniony, zmieniono tylko koło zębate na nim osadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności