Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie mam.

 

19 Przyczyna wył. kompresora klimatyzacji, 0=brak, 5=zbyt niskie obroty, 6=ECON, 7=OFF

20

21 ? Zaczyna się od 0

22

23

24

25 Ustawienie V68 w pozycji ciepło

 

 

 

Czemu odpowiada pozycja 23 i 24?

 

Po przetłumaczeniu wyszło coś dziwnego

 

"23 Aktualna temperatura otwór w środku"

"24 Otwór w środku zadana temperatury"

 

Czy to dotyczy temp w komorze silnika?

Przy temp na liczniku 90 stopni

na 23 mam - 58stopni

na 24 mam - 86 stopni

 

Podpowiedzcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co może być że u mnie to nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy kto pomoże mi ktoś rozkodować błędy klimatronika:

333------------09h

4fa------------00h

Proszę o pomoc auto prawie wcale nie grzeje leci lekko ciepłe powietrze a czeka mnie długa trasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

czy kto pomoże mi ktoś rozkodować błędy klimatronika:

333------------09h

4fa------------00h

Proszę o pomoc auto prawie wcale nie grzeje leci lekko ciepłe powietrze a czeka mnie długa trasa

Nie ten dzial kolego. Masz B6 a nie b5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukałem trochę po forum, jednak nie znalazłem odpowiedzi.

Bardzo Słabo wieje mi nawiew na szybę przednią od strony kierowcy + na boczną z małego nawiewu (dla pasażera jest ok), pozostałe wszystkie nawiewy działają sprawnie.

Sprawdziłem climatronic z selftest, ale nie pokazała żadnego błędu - czy to jest silniczek? jeśli tak to jaki konkretnie i czy jest gdzieś instrukcja jak go wymienić?

 

Z góry dzięki za wszelka pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ;)

Jest możliwość wogóle zresetowania klimatronica do ustawień fabrycznych? tak aby klapy się ustawiły hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ******* zrobiłem test klimatronika i wyszło mi 47A-02 szukałem i nie moge znaleść co oznacza ten kod a nie bardzo chce grzać i jeszce z tyłu na nogi wogule nie grzeje a som pszeciesz wyloty na grzanie nug z tyłu i zero dmuchania

Edytowane przez artur15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest możliwość wogóle zresetowania klimatronica do ustawień fabrycznych?

Wydaje mi się, że tu da radę:

Klimatyzacja [08] => Adaptacja [10]=> Kanał [00] test save. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieki pobawie sie u mnie wywala blad 4FA nie wiem za bardzo o co konkretnie chodzi, a znowu mam wrazenie ze nawet jak ustawie 18C to i tak grzeje na maksa chyba oddam do jakiegos elektryka zeby mi to ogarnal bo podejrzewam ze trzeba bedzie zwalic deske cala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Prosze o pomoc przeczytałem całe forum ale nie znalazłem podobnego tematu. Otóż moja klimatyzacja climatronic nie puszcza nawiewu na nogi, ani od strony kierowcy ani pasażera ani też na tył. Który silniczek mógłby za to odpowiadać i z której strony sie do niego dostać? prosze o szybkie porady bo mi nogi odpadną w tą zimę. Przepraszam jak podwajam problem ale juz jestem zdesperowany.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4FA nie wiem za bardzo o co konkretnie chodzi

V71: Mechanizm zamkniętego/otwartego obiegu powietrza. Gdybyś podłączył kompa błąd byłby jaśniej określony ;)

Otóż moja klimatyzacja climatronic nie puszcza nawiewu na nogi,

V85: Mechanizm przełączający nawiew między obszarem nóg a szybą. Przejrzyj temat http://forum.vw-passat.pl/threads/74130-Klimatronik-naprawa-silnika-klapy-regulacji-temperatury-blad-4F7-silownik-V68?p=1398375&viewfull=1#post1398375

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak dobrać się do czujnika temp w penelu climatronic? Chciałbym go wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam taki dziwny problem gdyz klimatronik wywala mi bledy 4FA, 4F7 i 256 , problem polega na tym iz wydaje mi sie ze wszystko dziala tylko ze ciagle grzeje nawet jak ustawie na 18C ale z tego co czytalem to blad 4F8 jest odpowiedzialny za grzanie non stop sam juz nie wiem co mogee zrobic aby pozbyc sie tych bledow bede musial zwalac deske? Czy te bledy odwoluja sie moze do jednej przyczyny plis help ;) ps. może ktos powiedziec jak w vagu robi sie adaptacje climatronica?

Edytowane przez Pytka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś jak dobrać się do czujnika temp w penelu climatronic? Chciałbym go wyczyścić.

 

dołączam się do pytania kolegi Poochini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to go wyjąć i rozkręcić. Występowały 2 rodzaje w B5 jedne rozkręcane z przodu inne z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Czy w Passacie można zrobić aby na climatroniku zwiększał się lub zmniejszał wskaźnik obrotów nawiewu. Jeździłem dzisiaj Golfem IV 2001 rok z climatronikiem i tam tak właśnie jest (podobnie np jak w AUDI A4)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemasz,nie jesteś kolego!mam ten sam problem i ni hu hu nie wiem co to znaczy i jak się pozbyć tego problemu:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w Passacie można zrobić

Kolego nie można tylko tak powinno być. Sprawdź czy są jakieś błędy, ewentualnie można podmienić też sam panel climatronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety lipa. Błędów nie ma. Podmieniłem panel na taki sam i od golfa IV i niestety nie działa. Ten typ chyba tak ma:dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , ja mam pytanie trochę innego typu

mianowicie na początek chciałem zapytać czy u was w pozycji na climatroniuku na środek oraz nogi dmucha tu i tu czy mam tylko takie złudzenie że mi to tak do nie dawna działało.

Od kiedy zrobiłem nastawy podstawowe przestało mi dmuchać w tej pozycji na nogi, w pozycji szyba nogi działa , środek działa z każdą opcją, same nogi też tylko środek i nogi- dmucha tylko na środek.

Climatronik żadnych błędów nie sypie, z danych w kanale silniczka środkowego nawiewu (raczej to ten kanał wg. opisu dalej) w pozycji sam środek wartość ( nie pamiętam dokładnych wartości) idzie ponad 200, w jak dołączę nogi idzie na połowę a jak same nogi to schodzi do tych wartości najniższych.

Zatem mechanicznie wygląda to ok bo klapy działają ( co zresztą słychać) co za tym może stać że w takim ustawieniu nie dmucha na nogi tylko sam środek ?

 

 

Witam.

Mam pytanie. Czy w Passacie można zrobić aby na climatroniku zwiększał się lub zmniejszał wskaźnik obrotów nawiewu. Jeździłem dzisiaj Golfem IV 2001 rok z climatronikiem i tam tak właśnie jest (podobnie np jak w AUDI A4)?

 

Jeżeli dobrze rozumie piszesz o automatycznym zwiększaniu obrotów wiatraka jak i zmniejszaniu w trybie Econ to u mnie właśnie to tak działa czym się bardziej silnik zagrzeje teraz porą zimową to w trybie Econ bardzie dmucha, latem nocą znów ujmowało obrotów.

 

 

 

Edit:

znalazłem temat z identycznym problemem co mój ale rozwiązania w nim nie ma ...

http://forum.vw-passat.pl/threads/65961-Klimatronik-problem-z-nawiewem

 

 

ps. jakie kodowanie właściwe powinien mieć mój climatronik wg. opisu profilu - manual 5-tka skrzynia.

 

edit2. w pozycji nogi szyba dziala, ajk doda sie środek to przestawia się na środek a szyba i nogi nie dmucha. W pozycji szyba + środek dmucha analogicznie jak z nogami tylko na środek. Co ciekawe jak ustawi się tem. na LO wszystko działa normalnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności