Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dodać, że 128 = nawiew na przednią szybę i nogi

 

 

I jeszcze jedno... Robiąc diagnostykę wyskoczyło mi po lewej stronie 444 a po prawej 02. Z tego co się z tego wątku dowiedziałem to cyfry po lewej oznaczają rodzaj błędu a cyfry po prawej ilość błędów. A z tego co mi wyskoczyło wynika, że posiadam dwa błędy których w ogóle nie ma :/ A to oznacza że te cyfry wykluczają same siebie... Nie rozumiem tego :/ Może mi ktoś to wyjaśnić ??

 

 

444 żadnych błędów w pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wyświetliło 466 po lewej i 00 po prawej, jak przełączyłem + to po lewej pokazało 000 to chyba dobrze?. Chociaż wyczytałem że brak błędów to 444.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. U mnie jest błąd 25b i właśnie nie wiem co oznacza i co z tym dalej zrobić.Wydaje mi się, że klima chodzi normalnie. Dzięki za pomoc

Edytowane przez crazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robson08

witam mam pytanko odnośnie kodów na klimatronicu a mianowicie wyswietla mi sie z lewej strony kod błedu 214 a po prawej ilosc błebów 00 czy ktos moze wie oco chodzi???????????z góry dzieki i pozdrawiam!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robson08

witam ja tez mam taki błąd 4f8 ale mam jeszcze jeden problem autko wchodzi mi w tryb awaryjny i niewiem co moze sie dziac pomuzcie!!!!!!!!!!!

--- scalone ---

witam ja tez mam błąd 4f8 ale mam jeszcze jeden problem a mianowicie autko wchodzi mi w tryb awaryjny i niewiem dlaczego,pomóżcie!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że wchodzi w awaryjny to nie z powodu klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie za mocnego grzania kabiny w trybie Econ, na chwile obecna znalazlem skuteczne rozwiazanie, aczkolwiek wymuszajace za kazdym razem ingerencji uzytkownika w ustawienia climatronica.

Jesli macie problem taki jak wyzej to przelaczcie klime w tryb diasgnostyczny

(3 przyciski), wybierzcie grupe 11 i tam ustawcie wartosc nastawy klapy temperatury, czyli inaczej pechowy silnik V68.

Wczoraj zrobiona trasa ok 400km i zadana wartosc ustawilem pomiedzy 60 a 80 i temp wewnatrz byla bez uwag, dodatkowo w kolejnych grupach 12-15 ustawilem kierunek nawiewu i bylo miodzio. Caly czas jechalem w trybie diagnostycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robson08

juz wiem dlaczego wchodziło w tryb awaryjny a mianowicie pekł mi waz od turbo spreżarki i zaciągał powietrze i to cały problem,ale sie uporałem musiałem tylko kupic nowy który w serwisie kosztował 300zł masakra,pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy...nie wiem czy cos robie zle ale nie moge zdiagnozowac samochodu...robie wszystko tak jak trzeba i juz pare razy probowalem i nic...na climatroniku nic a nic si enie pokazuje nic sie nie zmienia:/!!! jesli to bylo juz to sory ze nie szukalem ale jestem wkur.........y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie możesz zrobić? Samodiagnozy? Naciśnij przy wyłączonym zapłonie, razem guziki [Obieg zamkn] i [Econ], potem przekręć zapłon i gdy zaswieci się cały wyświetlacz, to puść przyciski i czekaj, aż system skończy sprawdzanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , koledzy mam maly problem ,a mianowicie taki mam bład 318 czyli otwarty zawor upustu czynnika chlodzacego czy jakos tak i niewlancza mi sie , sprezarka klimy , gdyz wentylator niedziala bezpieczniki sa ok sam wentylator ,tez jest ok na krotko kreci jak szalony niewiem co mam zrobic czy ,oddac gdzies do elektryka niech ,poszuka czy moge zrobic cos samemu ???? co moge jeszcze sprawdzic??? bede wam bardzo wdzienczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odpalam dzisiaj samochód, na wyświetlaczu klimy pojawiają się cyferki itd.. po chwili wszystko znika (powietrze z kratek leci dalej).. wyłączyłem samochód , odpaliłem znowu na wyświetlaczu pojawiają się znaczki jak z matrixa i po chwili wszystko wraca do normy... wziąłem kabelek i wyskoczył taki błąd..

 

01206 - Signal for Duration of Ignition: OFF

35-10 - - - Intermittent

 

mógłby ktoś bardziej mi przybliżyć co to oznacza i jak to naprawić jeśli to coś poważnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wie ktoś jak sie przeprowadza Diagnostyke Klimatronica dwustrefowego w Carawelli? 2004 rok T5 z full wypasem

 

Próbowałem to zrobić tak jak w passacie, alee nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.

czy mógłby mi ktoś wskazać gdzie jest opis do ustawiań fabrycznych klimatronika?? kiedyś czytałem jak to zrobi ć VAG-iem a dziś nie potrafię tego odnaleźć. Poza tym mam dwa błędy

00792 - A/C Pressure Switch (F129) 64-10 - Not Currently Testable - Intermittent

00281 - Vehicle Speed Sensor (G68) 64-10 - Not Currently Testable - Intermittent

00281 rozumiem ale 00792 już nie.

Pomóżcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość osamielec

Blad 25b 00

 

przewalilem wszystkie fora nigdzie nic nie pisze o tym bledzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem lektury tego tematu, zaciekawiliście mnie mocno, dlatego dokonałem autodiagnozy u siebie w Pasku i pokazał mi po dokonaniu diagnozy z lewej strony 444, a z prawej 00, czyli zdrów jak ryba :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blad 25b 00

przewalilem wszystkie fora nigdzie nic nie pisze o tym bledzie

 

Byś chociaz nie ściemniał, że przewaliłeś wszystkie tematy :kwasny: Polecam w takim razie wizytę w salonie L'A OPTIQUE - mają tam obecnie atrakcyjne zniżki na okulary korekcyjne.

 

25b - siłownik klapy V85 w przestrzeni na nogi lub odmrażania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25b - siłownik klapy V85 w przestrzeni na nogi lub odmrażania

Super dzięki. Tylko co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokonałem lektury tego tematu, zaciekawiliście mnie mocno, dlatego dokonałem autodiagnozy u siebie w Pasku i pokazał mi po dokonaniu diagnozy z lewej strony 444, a z prawej 00, czyli zdrów jak ryba :D

 

Kolego to, że masz klimatronic czysty wcale nie oznacza, że nie masz błędów.

Jeżeli naprawdę nie chcesz być pewien podepnij pod VAG'a on jest jak wyrocznia całą prawdę ci powie:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radekrej

mam problem z bezpiecznikie od climatronika ja wciskam EKON albo AUTO lub OBIEKT ZAMKNIĘTY wtedy wyskakuje bezpiecznik co może być przyczyną , może wilgoć ,samochód stoi na zewnatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności