Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jeszcze inna kombinacja klawiszy by wejść w tryb diagnostyczny? próbowałem

wentylator większa prędkość+ niebieski temperatura+econ

 

wentylator mniejsza prędkość +niebieski temperatura+econ u mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wentylator mniejsza prędkość +niebieski temperatura+econ u mnie działa.

 

u mnie niestety nie próbowałem,przyciski te wciskacie przy normalnej pracy ogrzewania na pracujacym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk na zapłon bez odpalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kluczyk na zapłon bez odpalania.
Z odpalonym silnikiem tez dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyciski te wciskacie przy normalnej pracy ogrzewania na pracujacym silniku?

Czy na pracującym silniku, czy nie - nie ma to znaczenia. A że masz rocznik '97, to u ciebie jest inaczej kolego. Powyższa kombinacja działa dla modeli z niebieskim podświetleniem. U nas jest ciut inaczej.

 

Panel klimy niebieski:

 

[Went -] + [Temp -] + [Econ]

 

 

 

Panel klimy zielony:

 

[Went +] + [Temp -] + [Econ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś zrobiłem test klimy przez interfejs kilka błędów wyskoczyło ale na to rozwiązanie już znalazłem..

Zaciekawił mnie wyświetlacz klimatronika a dokładnie zaznaczona część wyświetlacza.. W instrukcjach passata nie znalazłem tego znaczka.. ktoś wie co oznacza?

 

683_cr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mi po naciśnięciu na climatroniku econ i zamknięcie obiegu wyskakuje takie coś (256 00) w tym że ta szóstka to nie wiem czy to jest sześć czy małe b,więc albo to jest,, 25b 00,, albo ,,256 00,,dodam że wszystko jest raczej sprawne. Prosiłbym o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mi po naciśnięciu na climatroniku econ i zamknięcie obiegu wyskakuje takie coś (256 00) w tym że ta szóstka to nie wiem czy to jest sześć czy małe b,więc albo to jest,, 25b 00,, albo ,,256 00,,dodam że wszystko jest raczej sprawne. Prosiłbym o pomoc

 

Szukajka nie gryzie...

25b - siłownik klapy V85 w przestrzeni na nogi lub odmrażania

 

Zrób adaptację, jeśli nie pomoże to wtedy TO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić kiedy mam panel climatronic z przyciskiem off? (b4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta... Mam problem z wyświetlaniem temperatury zewnętrznej, pokazuje dziwne rzeczy, na dworze jest 18 a pokazuje 10. Odłączyłem czujnik przed chłodnicami, nadal bez zmian, odłączyłem czujnik koło filtra kabinowego, bez zmian... Dziwne jest, że w blokach pomiarowych w 4 pokazuje mi ta temperaturę zaniżoną, na 5 i 6 pokazuje zbliżone do siebie 18-20 stopni. Blok 4 wg. opisu odpowiada za temp. zprzed chłodnicy, a jak odłączę ten czujnik to blok 5 wskakuje na -51... I podmiana panelu climatronic nie pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja włączam tryb serwisowy trzymając wciśnięty ECON i naciskając jednocześnie niebieski kwadracik bez naciskania innych przycisków. Wyjście z trybu serw. raz ECON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na pracującym silniku, czy nie - nie ma to znaczenia. A że masz rocznik '97, to u ciebie jest inaczej kolego. Powyższa kombinacja działa dla modeli z niebieskim podświetleniem. U nas jest ciut inaczej.

 

Panel klimy niebieski:

 

[Went -] + [Temp -] + [Econ]

 

 

 

Panel klimy zielony:

 

[Went +] + [Temp -] + [Econ]

 

mam panel klimy niebieski, ale żadna z tych kombinacji nie działa, jest jakiś inny sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam passata b5 1.9 tdi 90 KM,klimatronic.

Mam problem z klima,jest napełniona (po wcisnieciu zaworka syknelo)załącza sie także sprężarka na AUTO oraz po wyłączeniu ECON.

Sprawdziłem także wiatrak klimy,który po włączeniu zaczyna pracować,a wyłączając klimę rozłącza się także wiatrak.

Wszystko wygląda dobrze,poza tym,że nie chłodzi powietrza.

Zdiagnozowałem i wystąpił jeden błąd 4FA, 4FA Mechanizm/silnik nastaw klapy nawiewu powietrza – V71 (awaria siln/zablokowany)

Czy ten błąd jest odpowiedzialny za brak chłodzenia powietrza?????

Proszę o pomoc i z góry dzięki wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na panelu climatronic mam błąd 382, na Vagu pokazuje mi błąd 00898.

 

Podłączyłem na krótko cewkę i słyszę jak się załącza (cicho, ale słychać).

Pomiar napięcia na kabelkach idących do cewki wskazał 0V.

 

Dodam, że mam niskie ciśnienie w układzie (komputer jeszcze nie wskazał, ale widać że słabe po wciśnięciu zaworu).

 

Macie panowie jakieś propozycje co by można było sprawdzić?

Czy jest możliwe, że błąd występuje przez zbyt niskie ciśnienie gazu w układzie (jednocześnie nie wskazując tego problemu na PC)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na Vagu pokazuje mi błąd 00898.
TO chyba nie na VAG-COMie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TO chyba nie na VAG-COMie?

 

Tak na VAG-COMie, ale tak jak pisałem, na klimatroniku wyszło mi 382.

Edytowane przez scooby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na VAG-COMie,

 

W swoim spisie nie znajduje takiego nr bledu.

Oprocz nr bledu Vag pokazal ci tez jego tresc. Co bylo napisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W swoim spisie nie znajduje takiego nr bledu.

Oprocz nr bledu Vag pokazal ci tez jego tresc. Co bylo napisane?

 

00898 - Control Circuit A/C compressor 010 - Open or Short to Plus

 

Tak jak pisałem - sprawdzałem cewkę i jest OK.

Ew. moje pytanie brzmi - czy jeżeli jest niskie ciśnienie w układzie (ale komputer tego nie wskazuje jeszcze jako błąd), czy wyskoczy błąd 00898?

Osobiście mi się wydaje, że 00898 to jakiś błąd mechaniczny/elektryczny i ciśnienie w układzie nie ma nic z nim wspólnego, no ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Może zacznę od początku, jak kupiłem swojego paska, to na klimie nie działało ciepło- zimno(jak się nie mylę to silniczek v68)od tego silniczka odłączony był ten plastik i przedłużony dzięki czemu można było regulować ręcznie ciepło-zimno. Pojechałem do znajomego "klimatro-mechanika", który podłączył do kompa i zdiagnozował ze padł właśnie w/w silniczek. Kupiłem na allegro używany, podłączyłem go, żeby spróbować czy działa, ale niestety nie zadziałał. Postanowiłem pojechać do mechanika, żeby podłączył mi do kompa i zobaczył czy jest on sprawny, czy po prostu kupiłem feler(dodam ze nie wiem jak inaczej mogę go sprawdzić), mechanik podłączył pod kompa i wyskoczyły następujące błędy: 00603, 01274, 01299, powiedział ze się nie orientuje czy któryś z tych błędów to ten silniczek. Przeglądając forum dowiedziałem się ze można zrobić samo diagnozę klimatronika, wiec zrobiłem i wyskoczyły mi następujące błędy: 25b-00, 4f7-00, 4fa-00, 513-00, następnie 000 czyli koniec listy błędów. Próbowałem je skasować ale skasował mi się tylko ten ostatni 513, jednak po następnej próbie samo diagnozy powrócił ponownie. Mam prośbę czy mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć co mam z tym zrobić. Z tego co wyczytałem to te pierwsze trzy błędy, to błędy w silniczkach i rozumiem ze mam te silniczki wymienić, nie wiem jednak co oznacza błąd 513 i co z nim zrobić. Mam jeszcze jedno pytanie czy jest możliwe że przez te pozostałe błędy nie będzie działał również ten silniczek, który kupiłem czyli v68. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem ze mam te silniczki wymienić,

 

Albo przeczyscic. Temat na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności