Skocz do zawartości
aparts

buczenie w przednim kole przy skręcie

Rekomendowane odpowiedzi

no to jestem po naprawie pukania niema, olej w skrzyni ... hmmm chyba wymieniony niestety tego nie można na 100% stwierdzić. O ile się dobrze orientuje to aby wymienić filtr oleju skrzyni biegów DSG trzeba zdjąć obudowe filtra powietrza, u mnie jako nie zauważyłem śladów zdejmowania obudowa jak była zakurzona tak jest, więc mam podejżenia że niestety przynajmniej filtr nie został zmieniony. Jak można na 100% stwierdzi czy olej i filtr został zmieniony, dodam że i filtr i olej (orginalne vw) dałem swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skrzyni biegów DSG trzeba zdjąć obudowe filtra powietrza

 

Trzeba zdjąć.

 

Jak można na 100% stwierdzi czy olej i filtr został zmieniony

 

Nie można, jak nie patrzyłeś mechanikom na ręce to nie masz pewności, że cokolwiek zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety na drzwiach do warsztatu był znak zakazu wchodzenia jedynie można było przez szybe patrzeć, ale jak tu patrzeć skoro autko gdzieś za innymi stało ehhh. Kurcze mogłem chociaż zaznaczyć śruby na filtrze czy były odkręcane, No nic nauczka na przyszłość. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było buczenie przy ostrym skręcie w lewo i trochę w prawo , po wymianie oleju w skrzyni biegów ( zakupiony w serwisie ) wszystko ustało. Także polecam wymianę oleju w skrzyni . Miałem przebieg 173000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, a są jakieś zmiany w pracy drążka zmiany biegów? Biegi wchodzą lżej czy tak samo?

Mam 35000, po gwarancji i mam ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwam większej różnicy przy zmianie biegów, ale ogólnie skrzynia ciszej pracuje no i nie ma tego denerwującego buczenia przy skręcie. U mnie biegi przed wymianą oleju wchodziły całkiem lekko i dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie i już nie buczy. Szkoda, że ten olej jest taki drogi - 100zł za litr w serwisie. Wchodzi 2,2 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trochę boli po kieszeni ( 100 zł za litr ) ale dobrze że pieniądze na darmo nie wydane tylko jest pozytywny efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie pojeździłem troche, wszystko OK. Gadałem z mechanikiem i mówił, że nie podoba mi się kolor oleju jaki spuścił. Jak na przebieg 35000 jest mocno zużyty. Zalecił, żeby za 20000 sprawdzić jak ma się ten zalany nowy olej. Mówił, że albo fabrycznie skrzynia była zanieczyszczona i wymiana oleju rozwiązała problem lub coś się nadmiernie zużywa. Lepiej zapłacić te 200-300 zł co 20-30 tyś. niż później mieć kłopot bardziej kosztowny związany z remontem skrzyni.

Ja będę pamiętał i wymienię za 20000 co też wam radzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak u mnie wystepuje dziwny terkot, jakby byla sruba niedokrecona i na niej cos metalowego i to przy naprezeniach przy mocniejszym depnieciu tyrkotalo.

 

Problem wyglada tak, ze jak lekko cisne sobie gaz to autko przyspiesza cicho, jednak jak mocniej mu depne to jest trtrtrtrtrttrtrrrttrrrtttrr do momentu, az nie ustabilizuje predkosci, tj nie przestane przyspieszac.

 

Dzwiek jest takze slyszalny przy jezdzie ze stala predkoscia po kocich lbach i nierownosciach wymuszajacych ciagla nieustanna prace zawieszenia.U mnie halas slyszalny jest juz w calej gamie obrotow. Spec od skrzyn automatycznych jezdzil autem i mowil, ze zarowno skrzynia jak i sprzeglo sa ok, bo nie ma uslizgu i nieprawidlowej pracy skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam podobny przypadek, tj. nawet przy wolnej jeździe prosto z przednich kół dobiega jakby miarowy odgłos ocierania. Odwiedziłem kilka warsztatów aż wreszcie stwierdzono że to łożysko od strony kierowcy. Ok. Ale dziwne jest to że dźwięk pierwszy raz pojawił się po zmianie kół z zimowych na letnie ( oba zestawy na alusach).

I moje pytanie dotyczy tego czy wymieniać łożysko którego koszt z piastą to ok 750 zł ( SKF) lub 440 zł FAG, czy jeszcze szukać? Kasy szkoda ale jak będzie konieczność to się wymieni. A i jeszcze jedno co myślicie o tej firmie FAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Jestem świeżym posiadaczem Paska. Mam podobne objawy. Terkotanie mechaniczne z prawej strony podczas hamowania i skrętu w lewo, a jeżeli dochodzi jedno i drugie to jest niezły jazgot.

POMOCY!!!

Sprawdziłem zawieszenie, tulejki ok, poduszki silnika i skrzyni oraz lizak - też raczej oki.

Proszę podpowiedzcie mi jakieś inne możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy sprawdzcie czy nie macie luznych klockow w jazmach poprostu moze klocek lata gora dol najlepiej zdemontowac zacisk i poruszac klockiem gora dol mialem wlasnie taki przypadek w b6 i tez obstawialem lozysko a przy rozbieraniu zauwarzylem ze wybite sa slady na jazmie od klocka i wlasnie latal gora dol przyklepalem klocki w miejscach prowadzacych klocki tak by weszly ciasniej w jazmo po przejechaniu sie bloga cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety klocki są ok.

Mam wrażenie i efekty spscjalne dobiegające z prawej strony z dnia na dzień nasilają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja miałem taki problem: buczenie (zaczynało się od ok 30 -40 km/h) im szybciej tym głośniej. Przy 120 odgłos jak by ktoś podkaszarką na żyłkę golił beton. Po prostu strasznie. Pojechałem na stację diagnostyczną - koła zero luzu. Zaryzykowałem i kupiłem łożyska (z piastami bo tylko tak występują). koszt 320 zł. za sztukę (http://www.hydrozagadka.com.pl). Przy okazji kupiłem amorki KYB Razem z przesyłką wyszło jakieś 1030. Po wymianie (wymieniłem sam) wszystko ucichło. W serwisie koszty piast 680 zł. za szt. wymiana ok 500 za stronę. Warto się zastanowić bo wymienić amorki i piasty jest bardzo łatwo tylko wymagane są klucze typu: 16, 18, 21, itd oraz SPLINE, oraz klej do osadzania piast. Jak by co to chętnie doradzę.

 

Pozdrawiam

 

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i jestem po wymianie łożyska lp (FAG 450 zł z wymianą), buczenie ustało ale......

nadal w trakcie jazdy dobiega miarowy stukot, który nasila się w trakcie hamowania.

Macie może pomysł co to za stukacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobny objaw.na postoju i przy powolnej jeździe (np na parkingu) słychać podczas skrętu w prawo dziwne szuranie jakby z prawej strony.co to dokładnie może być? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień olej w skrzyni biegów, u mnie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

i ja już wiem gdzie siedział mój stukacz :). Okazało się, że jest problem z oponami, po zmianie dziwne dźwięki ustały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ernest.

Ja walczę z tym problemem od miesiąca. Sprawdziłem zawieszenie, jest ok. Poduszki silnika i skrzyni wyglądają na dobre. Sugestia jednego z Kolegów o klockach w jarzmach spaliła na panewce. Ojej w skrzyni wymieniony.

Zastanawiam się jaki wpływ u Ciecie miały opony na te stuki?

U mnie jest metaliczne zgrzytanie przy hamowaniu i skręcie w lewo. Co ciekawe, jak silnik rozgrzeje się to jazgot nasila się.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności