Skocz do zawartości
aparts

buczenie w przednim kole przy skręcie

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest identycznie !! Zaczyna wyć po przejechaniu paru kilometrów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w skrzyni sie nagrzeje i traci lepkosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odebralem auto w srode - oczywiscie wuje az milo. Jedyne co sie udalo serwisowi to zwiekszenie poziomu wycia. W tej chwil napie.... juz zdrowo i nie tylko przy ruszaniu ale nawet przy wolnej jezdzie na 2 :-) zarowno w prawo jak i w lewo.

Na kazdym rondzie mozna zrobic dwa kolka i posluchac milego wkur... wycia :-).

Auto ponownie w serwisie :-):-). Jedziemy dalej.

 

Caly plus imprezy jest taki ze teraz tak wyje i napier.... ze nikt nie powie ze tak powinno byc.

 

Ciekawe tylko czy w ASO Zasada jest tak niski poziom serwisu ze nie sa w stanie znaleźć przyczyny, czy wszyscy wiedzą o co chodzi tylko mają nakaz grać idiotę i zwodzić cały czas, aby np. nie wymieniać drogiego elementu na gwarancji. Moze gościu się odpier... jak mu nawciskamy kitu o wyjących manzetach :-).

Faktem jest iz jedno i drugie swiadczy o schodzacej na psy grupie VW w Polsce - dno.

 

P.S

W wyniku ostatnich moich obserwacji.

Wycia nie ma gdy auto jest zimne /np.po nocy - garaz +10 /. Pojawia sie przejechaniu kilku kilometrow.

 

ASO mają oficjalną instrukcję w tej sprawie od importera. Jest tam napisane iż przyczyną buczenia jest manżeta gumowa a także zakaz jej wymieniania, jeśli nie jest popękana. Jest też wzmianka o tym, że jeśli ASO mimo to zacznie wymieniać części klientowi, zapłaci za to z własnej kieszeni mimo gwarancji. Moim zdaniem jeśli faktycznie byłaby to guma, to chociaż do B7 wkładaliby nową (która się nie skleja) i po sprawie. Musi być to coś o wiele poważniejszego i droższego do modernizacji. A ponieważ nie wpływa to na bezpieczeństwo jazdy to nie trzeba tego zgłaszać do odpowiednich urzędów i psuć sobie wizerunku oficjalną akcją naprawczą... O kosztach nie wspominając, bo powiedzenie klientowi, że tak musi być, kosztuje 0 zł. VW bardzo niechętnie przyznaje się do jakichkolwiek błędów. Tak było też z wtryskami. Dopiero pozwy zbiorowe i naciski niektórych mediów nieco odmieniły sytuację. Ale tam, można było stanąć bez ostrzeżenia na środku drogi albo podczas wyprzedzania na autostradzie, a to już w sposób oczywisty zagrażało zdrowiu i życiu pasażerów czy kierowcy auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike2

 

Mysle ze w tym przypadku tez da sie to zakwalifikowac jako usterke majaca wplyw na bezpieczenstwo jazdy. Nie wiemy czy i w ktorym momencie dojdzie np do rozsypania sie mechanizmu roznicowego w skrzyni i naglego zablokowania kol. Tu tez bedzie zagrozenie zdrowia i zycia pasazerow.

Dodatkowo mamy tutaj sytuacje iz jest to wczesniej slyszalne i mimo zgloszenia tej usterki serwis twierdzi ze tak ma byc.

Wszystko zalezy od tego jak dobrego wezmiemy prawnika i jak dobry napisze pozew :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarioMc: Co do prawnika i pozwu zgoda, choć może się okazać, że samo wezwanie do usunięcia usterki wystarczy. Należy pamiętać, że w międzyczasie zmienił się importer i zamiast Kluczyk Tadex mamy VW Polska. Ale co do klasyfikacji usterki jako zagrażającej życiu, to już gorzej. Trzeba by znaleźć kogoś, komu buczało a potem rozpadła się skrzynia podczas jazdy, a o takim przypadku nie słyszałem. A nawet jeśli, to trzeba to powiązać ze sobą i udowodnić, że jedno miało związek z drugim. Tak jak kiedyś pisałem wcześniej, wygląda na to, że buczenie ma miejsce tylko w przypadku skrzyń manualnych. Co ciekawe manżety półosi w połączeniu z DSG jakoś nie buczą :manga Ale to też wymaga weryfikacji. Widać też, że problem dotyka z kolei przeważnie auta z silnikami TDI (140-170 KM), ale czy to także reguła, też nie wiadomo? W pełni zgadzam się, że nowy samochód kupiony w salonie ma nie buczeć z napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak sie temat dalej potoczy :-)

Dokladnie tak jak piszesz, temat sygnalizują własciciele aut TDI z 6 biegową skrzynią :-)

 

Teraz mam B7 TSI benzynke z 6 biegowa, i cicho jak makiem zasial - nic nie wyje.

 

Pozdr.

Edytowane przez MarioMc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarioMc: jakieś wieści z frontu odnośnie buczenia? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochod stoi drugi tydzien w serwisie :-)

Rece opadaja :-) Atakuje ze wszystkich stron.

W poniedzialek wg instrukcji Dzialu Technicznego Volkswagen Group Polska ( ktory juz pilotuje naprawe) plukali skrzynie i wymieniali 2 krotnie olej, ale auto sie nie poddaje i napier... dalej :-). Wczoraj zrzucili skrzynie, nikt nie chce sie nic przypucowac, w poniedzialek ma przyjsc czesc lub czesci i maja skladac ale co wymieniaja nie wiem.

 

Ja juz atakuje ich ze wszystkich stron lacznie z Volkswagen Group Polska, pozostalo jeszcze TVN turbo kamera, ale pewnie ASO zdazy juz go naprawic i nic z tego nie bedzie, a szkoda :-).

Namawiam wszystkich do naglosnienia tematu wycia, ja juz zaczalem i uaktywnilem sie na Facebook Zasady (Volkswagen najlepszy z zasady).

Uwazam iz ludziska powinni wiedziec co moze sie dziac z B7 za ponad 100.000 pln i jak VW ma to w d.... i czaruje klientow iz tak ma byc, bo to wyja mandzety - smiech na sali i dno.

Edytowane przez MarioMc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za konsekwencję w działaniu. Jak się okazuje, problem leży w skrzyni, co już wcześniej pisał pa.sko i inni. W pełni się zgadzam, że VW olewało temat i wciskało nam lipę. Z resztą ja sam częściowo w nią uwierzyłem. Postaraj się dowiedzieć, co było przyczyną buczenia. W sumie to żadna łaska, muszą Ci podać to przy oddawaniu auta. Pytanie, czy nie będzie ściemniania, jak zwykle. Najciekawsze jest to, że ja np. dostałem na piśmie opis, że to wina osłony przegubu a już Tobie dział techniczny płucze skrzynię. Czyli albo są dwie wersje, dla mnie i bardziej upartych, albo są tam tacy specjaliści, że sami wymyślają przyczyny usterek, na podstawie przemyśleń teoretycznych. W innym wątku na forum jeden z kolegów pisze, że skrzynie te miały ( i może wciąż mają wadę fabryczną):

 

Otóż w tech skrzyniach jest wada fabryczna, a mianowicie, łożyska wałka wzdłużnego sprzęgłowego zaczyna wyrabiać obudowę skrzyni biegów i łożysko zaczyna się obracać w obudowie, bo ma luz. Koncern VW sprzedaje zestaw naprawczy do tego typu usterki w postaci pierścienia który wkłada się pomiędzy obudowę skrzyni a łożysko, dzięki temu łożysko nie ma luzu wzdłużnego i nie obraca się w skrzyni. Ja dziś kupiłem ten pierścień w serwisie vw i mechanik mi go założył. Problem który nurtował mnie od roku w końcu rozwiązany.

 

Dodam jeszcze że taka szybka naprawa fest możliwa w skrzyniach gdzie jest dostęp do tego łożyska, wystarczy wyciągnąć czarny dekielek i ukaże się nam łożysko, następnie poruszać wałkiem do przodu i do tyłu, jeśli się porusza to znaczy że mamy wyrobioną obudowę i należy zrobić powyższy zabieg.

 

Napisz, jak się zakończy naprawa. Z pewnością pomoże to wielu osobom, które mają taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Przyczyną wycia byl mechanizm roznicowy skrzyni biegow. Po tygodniach walki :-) VW zdecydował się na jego wymianę i proszę cud - problem rozwiązany. Odebralem auto i nic nie wyje :marecek.

Tak więc jeżeli Wasze autko wyje przy skręconych kołach przy ruszaniu a macie jeszcze gwarancje - atak na serwis :-). VW wie dokładnie co jest przyczyną. Nie łykajcie bajki że to wina mandżet :-):-):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! Czyli dobrego mechanika mam. Tylko juz gwarancji nie mam. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile kosztuje ten zestaw naprawczy ? Wie ktoś może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Obdzwoniłem dzisiaj 3 ASO VW w Poznaniu i nigdy nie słyszeli o takim problemie !

O co tu kaman ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obdzwoniłem dzisiaj 3 ASO VW w Poznaniu i nigdy nie słyszeli o takim problemie !

 

To nowość dla nich. Daj im trochę czasu... :D

 

A poważnie, to niech skonsultują się z ASO, które MarioMc wymieniało ten mechanizm i wtedy może coś się uda zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarioMc masz może nr.katalogowe części które Tobie wymienili w skrzyni ?

Dzięki i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monszel - niestety nie mam - TopSecret :-) VW chce ukryć jak najdłużej się da kolejną wadę.

 

Gwarantuję że Dział Techniczy Volkswagen Group Polska zna problem, gdyż po paru akcjach :-):-) przejął od ASO VW Zasada ul. Grochowska i nadzorwał prowadzenie naprawy. W związku z tym jest to także w systemie serwisowym VW

Wiedzą dokładnie jak usunąć tą usterkę.

 

Mój "odpukać" od 4 dni od odebrania z serwisu nie wyje.

 

Co prawda teraz zaczął się odzywać lewy przegub :-) i zacząłem słyszeć pompę ON, ale jeszcze mam prawie 10 miesięcy gwarancji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarioMc: dzięki za informacje. Pa.sko - Twój mechanik dobrze rozpoznał temat. Ja już po gwarancji od 6 miesięcy, ale ponieważ trzykrotnie zgłaszałem temat w czasie jej trwania, nie ma zmiłuj, piszę do serwisów i WV Polska pismo o naprawę, skoro dział techniczny wreszcie doszedł do sedna sprawy. Jak się okaże, że słabo z odzewem, nasz firmowy prawnik pomoże im z dialogiem odpowiednimi pismami. Jeszcze raz gratulacje MarioMc za upór i walkę z ASO oraz VW. :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike2

 

Dzialaj, zycze powodzenia, nie odpuszczaj, nic nie tracisz. Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zapowiadałem, rozpocząłem starania o to, aby i u mnie buczenie przy skręcaniu przestało być słyszalne. Rozpocząłem mailem do serwisu Magro w Sosnowcu, który przedstawił mi na przeglądzie po 60.000 km pisemne uzasadnieniem VW Polska o sklejających się częściach osłony przegubu. Cisza. Nikt nie opisuje. Zatem dzwonię. Okazuje się, że doradca serwisowy już ta nie pracuje (a szkoda). Ale inny miły Pan doradca wyjaśnił mi iż wciąż VW Polska oficjalnie stoi na stanowisku iż to manżeta tak buczy. A że np. kolega MarioMc miał inną diagnozę i naprawę skrzyni, to nic nie znaczy. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. To że tam buczało i objawy były identyczne, nie znaczy że u innych jest ta sama usterka. Czytaj: Broniąc się rekami i nogami przed naprawą skrzyni, czekamy kto jaką zrobi awanturę i czy będzie miał czas i siły na przepychanki. Jeśli nie: super. Jeśli się uprze, to się coś wymyśli...Niemniej, w samym ASO w Sosnowcu było kilka zgłoszeń w tej sprawie i każdemu pokazywali pismo z VW o takiej samej treści :) Także nie ma to tamto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike2,

Dzialaj i nie odpuszczaj. Pisz do Volkswagen Group Polska. Skoro twierdza iz to mandzety niech wymieniaja :-) :-) - ja gwarantuje ze to nie pomoze :-). W glowie im sie mozg skleja a nie mandzety w naszych samochodach.

Ostatnio bedac w serwise, szef serwisu delikatnie mnie poprosil zebym przestal w necie pisac o moim przypadku. To tylko potwierdza fakt iz VW ma cos do ukrycia i broni sie rekami i nogami przed naglosnieniem tematu bo beda musieli naprawiac spora ilosc aut w ramach akcji serwisowej. Sytuacja jest ludzaco podobna do tej z pompowtryskiwaczami, sciemniali prawie dwa lata a ludzie placili za wymiane wadliwych g...wien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności