Skocz do zawartości
aparts

buczenie w przednim kole przy skręcie

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak na razie guzik zaciął się raz ostatnio (przebieg 54.000 km) i właśnie powoli myślę o jego kupnie, bowiem słabo by było czekać na pomoc drogową :) Za to od nowości obcierała lekko tylna klapa o zderzak (zrobili po wielkich bojach), pękła obudowa halogenu i paruje , pękła przednia szyba (wymieniona) no i buczy raz na kilka dni nieszczęsna skrzynia (jak się wydaje). Poza tym też OK :) Moje rącze rumaki stoją obok Passata :) Jeden ma 300 KM i nazywa się Subaru Impreza STI, drugi ma 50 KM i nazywa się Kawasaki Zephyr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a grucha przy 94kkm

 

Co się stało z tą gruchą i jakie były objawy? Ja mam szarpanie przy 2000 obr. i jeden kolega też mi mówił że to może być grucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie 2.0FSI również mam problem z manualną skrzynią biegów. Nawet przy delikatnym skręcie w lewo słyszę szum terkot. Postanowiłem sam wymienić olej w skrzyni, na dokładnie taki jak na foto od pa.sko.

Pytanie, ile mam kupić tego oleju, 2l czy 3l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni, z tego co pamietam wchodzi 2,2-2,4 l. Gdzies wczesniej w tym watku bylo o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem z moim kolegom mechanikiem olej w skrzyni biegów, ale niestety bez zadowalającego efektu. Nadal słyszę szum, przy delikatnym skręcie w lewo i przy dowolnej prędkości samochodu. Ogólnie bez zmian i objawy takie same jak opisuje pa.sko.

Co ciekawe, kupiłem 3 litry oleju FEBI, a weszło po trzy godzinnym spuszczaniu do skrzyni zaledwie 1,6l. Samochód był na kanale i stał na kołach (Passat B6 2.0FSI 6 biegów). Może te 2,2-2,4 litra, to pojemność nowej suchej skrzyni.

Pytanie, czy na pewno otwór wlewowy oleju jest również wskaźnikiem poziomu oleju w skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, coś dziwnego.

po 1.

"szum" a raczej takie wycie, obcieranie, coś jak pasek klinowy przy skręcie w lewo, później w prawo był słyszany jedynie przy przyspieszaniu na skręconych kołach.

 

po 2.

widziałem na własne oczy że wlał 2 pełne butelki i troche z 3-ciej.

Może masz inną skrzynię, inną pojemność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam benzynę to może i skrzynia jest inna.

Czy mógłbyś mi jeszcze odpowiedzieć, czy otwór wlewowy oleju jest również wskaźnikiem poziomu stanu oleju w skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, że więcej nie wlejesz bo przelejesz :) Także, można tak powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono

 

Jako że temat aktualny to może dorzucę coś od siebie.

 

Objaw:

Przy nawet delikatnym skręcie w lewo, słychać “szum” z przodu (jakby z prawego przedniego koła), oraz czuć lekkie jakby “obcieranie” w kierownicy, tak że kierownica delikatnie drży.

 

Mój mechanik:

Mechanizm różnicowy w skrzyni. Co prawda powiedział to po wymianie łożyska, ale ta druga diagnoza zgadzałaby się z diagnoza mechanika pa.sko

 

Na poczatku myśleliśmy że ma to zwizek z dociażaniem/odciażaniem prawej strony przy skręcie, stad wymiana łożyska. No trudno, liczę na to że jak się za skrzynię wezmę to nie okaże się to nie to...

 

Edit:

 

Aha, osobiście uważam że wymiana oleju w skrzyni za 300zł co rok to nie jest rozwiazanie

Edytowane przez Ajku
edit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Temat buczenia w kołach przy skrecie dopadł i mnie buczy przy skręcie w prawo.Nie jest to przypadłość tylko passata b6.Znajomy ma vw Golfa v tdi 105km i tez wspominał że mu buczy w kole ale przy skrecie w lewo heheh .Dziwne.W poniedziałek wymiana oleju w skrzyni biegów i zobaczymy czy pomoże he?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest to, że coraz więcej użytkowników Passata B6 a teraz także jak się okazuje Golfa V zgłasza ten problem, a wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi co tak naprawdę jest uszkodzone? Jedyne co na razie wiemy, to fakt, że czasem i tylko na jakiś czas pomaga wymiana oleju w skrzyni biegów i że może (ale to tylko przypuszczenia) problem tkwi w mechanizmie różnicowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w serwisie VW Magro w Sosnowcu. Przy okazji przeglądu po 60.000 km zgłosiłem ponownie (3 raz) buczenie w przednim kole przy maksymalnym skręcie kierownicy przy małej prędkości, przeważnie na jedynce. Jeszcze raz okazało się, że wszystko zależy od ludzi i ich podejścia do tematu. Doradca serwisowy Pan Karol po moim telefonicznym umówieniu na serwis i przedstawieniu objawów, przygotował się do lekcji i przedstawił mi po dokładnych oględzinach samochodu, pisemną odpowiedź VW Polska, z której wynika iż powodem takiego stanu rzeczy i to gdy auto postoi kilkanaście godzin jest materiał z którego wykonane są gumowe osłony przegubów. Po prostu w wyniku sił działających na nie podczas max. skrętu harmonijki trą o siebie i wydają dziwne piski. Jest specjalny smar, który zapobiega takiemu zjawisku na jakiś czas. I to wszystko. Zatem (przynajmniej w moim przypadku) teoria o mechanizmie różnicowym skrzyni biegów na szczęście nie sprawdziła się. Jak popiskuje guma raz na jakiś czas i nie ma wpływu na mechanikę auta, to nie ma wielkiej tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike2,

 

jestem zainteresowany opisanymi przez Kolegów doświadczeniami i mam nadzieję, że admini przeniosą tutaj mój wątek.

 

Widać, że coś jest na rzeczy, bardzo dziękuję wszystkim piszącym za podzielenie się uwagami, bo przynajmniej będę mógł teraz inaczej rozmawiać z ASO, które chce wymienić (z powodu buczenia) sprzęgiełko alternatora. Prawda jest jednak taka, że nie widzieli jeszcze mojego auta, więc to nie jest 100% diagnoza.

 

Dlatego, widząc różnicę objawów z tymi, przedstawionymi przez niektórych Kolegów, napiszę jak to u mnie wygląda i co słychać:

- buczenie (nie TRRRRR, nie tarcie, nie piski) słychać bardzo wyraźnie tylko i wyłącznie przy ruszaniu,

- buczenie dochodzi z prawej strony auta, patrząc z miejsca kierowcy,

- nie ma żadnych innych objawów (nie występują drgania, nic nie piszczy i nie trze o siebie),

- buczenie NIE występuje podczas jazdy,

- buczenie NIE występuje przy każdym ruszeniu ze skręconymi kołami.

 

Po lekturze postów widzę, że nie rzuciliście sie natychmaist do mechaników po usłyszeniu buczenia ;), a takie działania sugeruje ASO, bo, cyt. "jeżeli to jest sprzęgiełko i się urwie to, po pierwsze, urwana część uszkodzi rozrusznik, a po drugie samochód i tak straci ładowanie i stanie". Ja jednak dałbym głowę, że pierwszy raz to buczenie usłyszałem już ok. 10.000 km temu i raczej nic nie wskazuje na uszkodzenie mechaniczne sprzęgiełka.

 

PS. przyznam, że powinienem zareagować na pierwsze oznaki buczenia szybciej, ale włączone radio skutecznie odcinało mnie od tych odgłosów ;) wiem, niektórzy zalecają zrobić głośniej to żadne buczenie przeszkadzać nie będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest identycznie jak u Ciebie

Podjechałem do mojego mechanika i rzeczywiscie stwierdzil ze buczy cos u mnie z prawej strony przy skrecie.

Wykluczyl przeguby i odradzil na razie wymiane oleju w skrzykni biegów.

Nie miał wolnego podnosnika wiec mam uderzyc do niego w przyszly tydzien.Po wszystkim opisze co i jak !

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam opinie w necie o ceramizerach do skrzyń biegów, i zastanawiam się czy nie spróbować tego specyfiku do mojej szumiącej skrzyni tj. mechanizmu różnicowego.

Pytanie, czy zastosowanie ceramizera pomoże wyciszyć szumy / tarcie przy skręcie w mojej skrzyni.

Macie Koledzy jakieś doświadczenia z stosowaniem CERAMIZERA w skrzyniach biegów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest identycznie jak u Ciebie

Podjechałem do mojego mechanika i rzeczywiscie stwierdzil ze buczy cos u mnie z prawej strony przy skrecie.

Wykluczyl przeguby i odradzil na razie wymiane oleju w skrzykni biegów.

Nie miał wolnego podnosnika wiec mam uderzyc do niego w przyszly tydzien.Po wszystkim opisze co i jak !

Pozdrawiam !

 

Czy Kolega był już u mechanika ? buczenie jest/było/będzie nadal ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Powiem szczerze że nie mam na razie czasu odstawić auta do mechanika.Byłem u jeszcze jednego magika i powiedział że jeszcze z czymś takim się nie spotkał.Dziwne że rano nie buczy tylko jak się trochę rozgrzeje.

Tylko przy ruszaniu w skręcie się to dzieje ! I nie jest to żadne tarcie stukanie tylko po prostu buczenie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

będąc dzisiaj w ASO na zmianie opon (nieudanej zresztą, bo kompresor odmówił posłuszeństwa :P) zgłosiłem problem buczenia.

Mechanik sprawdził:

- skrzynię biegów - ok,

- przeguby - ok (awaria przegubu to odgłos terkotania, jakbyśmy w koło od roweru wpięli kartę/tekturkę),

- tarcze i klocki hamulcowe - ok, przy 35.000 km przebiegu zużycie 30-40% ;),

- sprzęgiełko alternatora - ok (awaria oznacza odgłos przez cały czas, a nie okazyjne występowanie),

- osłona (zapomniałem fachowej nazwy) wewnętrzna tarczy i klocka hamulcowego -o, tu się chwileczkę zatrzymał.

Osłona ta została poprawiona w swoim mocowaniu, ale to nie spowodowało wyeliminowania problemu. Buczenie jednak występuje odczuwalnie rzadziej.

Dodatkowo auto zostało podniesione tak, żeby sprawdzić czy nie występują jakieś luzy. I nic. Wszystko w jak najlepszym porządku. Mechanik podpisał, że można śmigać dalej ;) ale jakby miał coś wymieniać to tarcze i klocki, może jeszcze coś w układzie hamulcowym. Tłumaczył to tym, że kiedy stojąc skręcamy kierownicę na maksa i ruszamy to w układzie hamulcowym następuje jakieś tam naprężenie i może to jest przyczyną. Przepraszam za dosyć laicki opis, ale nie jestem specem ;)

 

Tak więc obserwujemy sprawę dalej, odpukać - dzisiaj inwestycji nie zrobiłem ;) może mój post uspokoi kogoś z podobnymi objawami, a w razie pytań chętnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może masz powybijane opony od środka i dlatego buczy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, może masz powybijane opony od środka i dlatego buczy.....

 

Witam,

może Kolega nie czytał całego tematu od początku więc tylko gwoli przypomnienia:

- buczy prawie od nowości, tylko przy ruszaniu na skręconych kołach, na nowym komplecie kół letnich i zimowych...

 

Swoją drogą nie do końca rozumiem co to znaczy opony powybijane od środka ? no i gdyby to była kwestia opon to chyba buczenie byłoby przez cały czas, prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności