Skocz do zawartości
aparts

buczenie w przednim kole przy skręcie

Rekomendowane odpowiedzi

kolego, a są jakieś zmiany w pracy drążka zmiany biegów? Biegi wchodzą lżej czy tak samo?

Mam 35000, po gwarancji i mam ten sam problem.

Paweł, Witam! kolego pa.sko czy masz skrzynie automat czy manual, u mnie powstał niedawno zupelnie podobny problem mianowicie przy ostrym skrecie przy ruszaniu trzeszczy w prawym kole, przebieg 34000 a i model zupelnie ten sam (silnik BMR 2008r). nie wiem czy trzeszczy przy większych prędkosciach bo poprostu może nie słychać. Dodatkowo od 2 dni słyszę niepokojące stuknięcie przy odpalaniu auta oraz wydobywa się hałas jakby z wentylatorów klimatyzacji, przy zapalonym silniku i otwartej masce trudno uslyszec ten hałas ktory doskonale słychac w zamkniętym samochodzie - mam nadzieje ze to nie dwumas... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ja mam manual

2. u mnie nie było trzeszczenia, tylko takie buczenie jakby coś gumowego ocierało o metal

U ciebie stawiam na układ kierowniczy/zawieszenie

 

3. mam teraz 50000 i znowu zaczyna buczeć. Trzeba znowu pomyśleć o tym oleju chyba. Wcześniej pisałem, że przy 60k trzeba będzie wymienić no i zdaje się że sie nie myliłem za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki jutro do mechanika odstawiam auto dam znać co tam u mnie jak bedzie po wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juz po sprawie, generalnie wymieniłem poduszkę pod skrzynią biegów i potem jeszcze 2 od zawieszenia silnika, wszystko ucichło, tylko jeszcze delikatnie czasami przy skręcie i ruszaniu cos tak czasem zatrzeszczy, ale juz nie ma co sie przejmować, nic z tym nie bede robił, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy można wykrzywić tarczę hamulcową od bicia po niej młotkiem? Znajomy wymieniał mi piastę (prawą) w przednim kole i nie chciała zejść to przywalił kilka razy młotkiem w tarcze. Potem jakoś zeszła piasta wymienione wszystko jest...Teraz przy skręcie w prawo coś jakby tarło-jest to dzwięk metaliczny nie buczenie niskie tylko wyższe metaliczne. Może to tarcza drzeć o klocek? tylko że to właśnie tylko przy skręcie... i ruszaniu przy skręconych kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To buczenie to chyba standard w B6- ja mam najechane 165K i przy skręcie w lewo lub w prawo buczy.

 

Czy ma ktoś może nazwę oleju o jaki trzeba pytać w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam taki objaw.

Delikatny skręt kierownicą w lewo przy małej prędkości słychać szum, chrobot czy jak kto tam woli.

Auto jest w ASO bo robią mi dwumas:/ Nadmieniłem o problemie zobaczymy co zdiagnozują.

Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aso jak to ASo u nich sie nie naprawia tylko wymienia pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. ja mam manual

2. u mnie nie było trzeszczenia, tylko takie buczenie jakby coś gumowego ocierało o metal

U ciebie stawiam na układ kierowniczy/zawieszenie

 

3. mam teraz 50000 i znowu zaczyna buczeć. Trzeba znowu pomyśleć o tym oleju chyba. Wcześniej pisałem, że przy 60k trzeba będzie wymienić no i zdaje się że sie nie myliłem za bardzo.

Kolego pa.sko: napisz czy wymieniałeś już może olej po raz drugi i co dokładnie powiedział mechanik w sprawie: wymiana oleju a brak buczenia przy skręcaniu? Mój samochód ma najechane 27.500 km i ma 9 miesięcy. Niestety przy mocniejszym skręcie w lewo a czasem w prawo buczy coś w okolicy prawego koła przy bardzo małej prędkości...

 

Załamka...Najpierw pękła przednia szyba sama z siebie, obciera tylna klapa o zderzak, prawy halogen paruje a teraz jeszcze to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam teraz 55000 i buczy jak cholera w prawo, w lewo a nawet do tyłu przy pełnych skrętach.

Wcześniej, przy poprzedniej wymianie mechanik mówił, że ten olej jakoś dziwnie przepracowany jest. kolor miał czarny a powinien być jaśniejszy jak na takie przebiegi.

Mówił, ze skrzynia mogła być fabrycznie zanieczyszczona i stąd takie zużycie lub jakaś wada tamtego oleju.

Po wymianie spokój był na jakieś 15000 i powoli znowu zaczeło buczeć.

 

Co do drugiej wymiany to szykuję się ale jak na razie nie mam czasu na to. Jak wymienię to na pewno napiszę co powiedział szpec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No mam teraz 55000 i buczy jak cholera w prawo, w lewo a nawet do tyłu przy pełnych skrętach.

Wcześniej, przy poprzedniej wymianie mechanik mówił, że ten olej jakoś dziwnie przepracowany jest. kolor miał czarny a powinien być jaśniejszy jak na takie przebiegi.

Mówił, ze skrzynia mogła być fabrycznie zanieczyszczona i stąd takie zużycie lub jakaś wada tamtego oleju.

Po wymianie spokój był na jakieś 15000 i powoli znowu zaczeło buczeć.

 

Co do drugiej wymiany to szykuję się ale jak na razie nie mam czasu na to. Jak wymienię to na pewno napiszę co powiedział szpec.

 

Dzięki za info. Podjadę do ASO, zobaczymy co panowie powiedzą... Jak na VW to Passat okazuje się nieco mało trwały... Miałem już sporo aut nowych, w żadnym nie buczała skrzynia biegów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat buczenia przy skręcaniu. Byłem w ASO, oczywiście nic nie było słychać przy skręcaniu. Żeby to zdiagnozować, trzeba by zostawić im samochód na 2 dni, a dla mnie to problem, bo VW jest mi potrzebny do pracy. Oczywiście można dostać auto zastępcze, ale odpłatnie :)

 

Pytanie: czy któryś z kolegów w ostatnim czasie rozwiązał ten problem w ASO? Czy potwierdza się to co napisał pa.sko, że wystarczy wymienić olej w skrzyni biegów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju pomaga, ale na ok 15 tyś km. problem wraca. Ja jeżdżę teraz z buczącym nie tylko przy skręcie w lewo ale i w prawo. W styczniu planuję przegląd przy 65 kkm to wtedy pokażę o co chodzi i poproszę o diagnozę. Na razie nie mam czasu ruszać tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pa.sko: byłeś już może w ASO na przeglądzie? Wyjaśnił się problem buczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, podepnę się do tego tematu. Mam problem z buczeniem w przednim prawym kole (od pasażera). Mianowice tydzień temu w sobotę pojechałem wymienić koła z zimówek na letnie (wiem że za wcześnie ale miałem wgniecenie w jednej feldze i wolałem nie ryzykować jazdy na niej). Dodam że opony letnie mam na alufelgach kupionych jako nowe w zeszłym roku natomiast same opony kupiłem jako używki w dobrym stanie (planuję zakup nowych w przyszłym roku). Wulkanizator przed wymianą wyważył koła itd Po wymianie w trakcie jazy zauważyłem że przy prędkości 30-40km/h w jednym z przednich kół (prawym) słychać dziwne buczenie (coś jak dźwięk basów, dawało nieźle po uszach, na kierownicy było odczuwalne takie dziwne tarcie), jest ono głośniejsze przy zwalnianiu, jak jadę wolniej to jest cisza, jak szybciej to również. Z racji że miałem wtedy ważny wyjazd po drodze wstąpiłem do innego wulkanizatora żeby sprawdził czy to koło z którego słychać ten dźwięk jest poprawnie wyważone, okazało się że nie było, już miałem nadzieję że problem ustąpił jednak wyważenie nic nie pomogło. W czwartek oddałem samochód do mechanika na wymianę oleju i przegląd jak również usunięcie tego buczenia. Mechanik próbował najpierw zamienić koła między sobą, później wymienił w tym kole łożysko (było już nieco naruszone), zrobił geometrie kół itd jednak dźwięk nadal występuje. W ciągu tygodnia jadę założyć z powrotem zimówki żeby sprawdzić czy na nich pojawia się ten dźwięk, jednak przed zmianą kół była cisza. Ktoś może z Forumowiczów miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pa.sko: byłeś już może w ASO na przeglądzie? Wyjaśnił się problem buczenia?

 

OK, Mniej więcej wyjaśnia się co jest z tym buczeniem.

Piszę wszystko jako laik, nie znam się na budowie skrzyni itp, więc możecie poprawić, nie krzyczeć! :)

Sprawa wygląda tak, że za to buczenie odpowiada mechanizm różnicowy w skrzyni. Posiada on jakieś tarcze cierne (lub coś podobnego) i one mają jakąś wadę, że nie ma odpowiedniego poślizgu. Trą o siebie, gdy jest większa różnica prędkości kół przednich, czyli przy mocniejszym skręcie. Jeśli nie ma odpowiedniego smarowania, wydają taki właśnie dziwny dźwięk-buczenie. Olej po 15000 traci lekko swoje właściwości i nie zapewnia odpowiedniego smarowania tym tarczom.

Dodam, że przejechane już miałem 30000 od poprzedniej zmiany oleju w skrzyni. Buczało mi przy skręcie w lewo, prawo, na 1-ce, czasami, przy mocniejszym skręcie również na 2-ce, a nawet na wstecznym przy skręcie.

 

Mechanik twierdzi, że jeśli to to, to nie przejmować się tym, tylko zmieniać olej w skrzyni co 15-20 tyś (mniej więcej jak w silniku) i będzie OK.

 

Dodam jeszcze, że ten sam olej co sprzedają w ASO (tam koło 100 zł/litr) w sklepie pod inną nazwą a ten sam producent kosztuje ok 75-80 zł. Producenta i nazwę podam później, bo w garażu mam butelkę a właśnie o tym sobie przypomniałem.

 

Zmieniłem olej i jak się spodziewałem - już nie buczy.

 

 

A teraz z innej beczki: (przestroga!)

Przy okazji zmiany oleju w skrzyni, zmieniłem w silniku.

Przy zmianie filtra oleju mechanik zauważył, że założony był filtr MAAN.

W Polsce już od 2 lat nie ma umowy z MAANem na dostawę filtrów, tylko z FILTRONEM!

Oznacza to, że przy przebiegach 15k, 30k, 45k NIE ZMIENIALI MI W SERWISACH FILTRA!

 

Był strasznie zabity syfem, uszczelka tak się zapiekła, że strasznie ciężko było go wyciągnąć!

 

Zwracajcie na to uwagę przy przeglądach w ASO. Najlepiej patrzyć im na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z tymi filtrami to fakt, to niezły wałek Ci wykręcili i pa.sko podaj które ASO ku przestrodze innym. Wynika z tego jasno, że wymiana oleju w skrzyni, mimo podobno braku takich zaleceń, poprawia jej pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO w Lublinie - robiłem u Danelczyka 2x i na Warszawskiej w Seacie 1x

Widać mają jakieś zalecenie żeby nie wymieniać, czy nie chce się nikomu... nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, przecież przy wymianie oleju silnikowego OBLIGatoryjnie wymienia się filtr oleju!!! Tym bardziej, że to nie jest jakiś niesamowity wydatek(tylko kilkanaście PLN) i nie wiadomo jaka skomplikowana czynność. Jest to tak prosta czynność, że każdy, nawet bez pojęcia mechanicznego, jest w stanie wymienić sobie filtr oleju, gdyż co do wymiany samego oleju trzeba mieć kawałek kanału i kilka, w sumie prostych czynności wykonać, a później w odpowiedniej kolejności te same działania żeby olej nie poszedł w kanał. Jak się postarać to nawet w garniturze można to zrobić i nie ubrudzi się człowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO nic nie wydaje się dziwne. Jeśli chodzi o filtr oleju, to w TDI 2.0 jest to wkład, więc kto by tam się schylał w ASO, żeby go wymieniać i brudzić. Się do szafki schowa, po godzinach będzie jak znalazł do prywatnej roboty. Się zainkasuje 25 zł gartisowo :)

 

W ASO kiedy filtr oleju jest w metalowej obudowie bez wymiennego wkładu, potrafią w autach flotowych wycierać obudowę mokrą szmatą i już wygląda jak nowy. I znowu się do szafki schowa i będzie :) A potem turbina ma zatarte łopatki, albo się coś panewka przytarła. Ale to się powie klientowi, że za mocno deptał, albo że wada materiału. To samo się dzieje z filtrami powietrza albo paliwa (bo drogie). Oczywiście nie wszędzie i nie zawsze, ale jesteśmy w Polsce i niektórzy kombinacje mają we krwi... Serwisuje Passata w ASO, to go z pewnością stać na dodatkowe naprawy :) Po co taką furę kupował :) Teraz ma za swoje :) A my ze szwagrem zrobimy z tych gratów w sobotę prywatny przegląd Szepanowi i Zdzichowi na podwórku i się zainkasuje dodatkową kasę... Takie jest myślenie...

 

---------- Dodano o 13:21 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:18 ----------

 

Myślę pa.sko, że pewnie z tym tarciem tak w przybliżeniu może być, bo u mnie zawsze słychać to jak samochód stał kilka godzin albo jak skręcam na wyjeździe z podziemnego garażu (różnica poziomów). Oczywiście w ASO nic nie słyszą. Jadę tam drugi raz za kilka dni. Gorzej, jak się coś sypnie w skrzyni po gwarancji, a u mnie ona mija w październiku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności