Skocz do zawartości
aparts

buczenie w przednim kole przy skręcie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

u mnie wyglądało to tak, do 20 km/h prawie nic nie było słychać,30 -50 km/h dźwięk był najgłośniejszy, 50- 100 km/h było słychać ale ciszej, choć nadal dźwięk był denerwujący powyżej 100 znowu się nasilał.Nie miało znaczenia czy jechałem prosto czy skręcałem, dźwięk występował.Nasilał się również przy wyhamowywaniu. Po zmianie opon błoga cisza.

W trakcie poszukiwań pukacza, odbyłem wiele jazd testowych z mechanikiem, raz padła sugestia ze może to łożyska w skrzyni biegów.

Czy jak rozpędzisz auto i zaczniesz nim bujać na lewo i prawo to dźwięk się nasila? Jeśli tak, to zgodnie z tym co mówił mechanik "mogą być te łożyska w skrzyni".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mojego buczenia to mama taką teorie (chyba bardziej prawdopodobna niż wymiana oleju w skrzyni), a mianowicie żeby wymienić olej w skrzyni biegów trzeba podnieść samochód na dużą wysokość.podczas tego zawieszenie "rozciąga" sie do maxymalnej wysokości.jak postawisz samochód spowrotem na ziemie cale zawieszenie "układa się" od nowa.to samo tyczy się nowych opon i wszystkiego do czego trzeba podnosić samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, tam. ja wymieniałem olej na kanale (czyli zawieszenie pod obciążeniem) i już nie buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ernest,

W moim przypadku to nie jest jednostajny dźwięk przy określonych prędkościach.

Powszechnie występuje przy hamowaniu i skręcie w lewo, podczas jazdy na wprost przy nierównościach. Ten dźwięk to metaliczne zgrytanie.

W poniedziałek biorę kredyt i jadę do ASO ;).... TRUDNO

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam podobny problem z buczeniem w prawym kole podczas skręcania. Na postoju nic nie słychać, dopiero podczas jazdy i najbardziej jak skręcam w prawo. Proszę podpowiedzcie jaki olej najlepiej wlać do skrzyni biegów i czy to może pomóc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz olej tylko z serwisu. Za dużo podróbek na rynku jest. O ile w silniku częściej się wymienia i nie jest taki drogi, o tyle w skrzyni już nie powinienes wymieniac i dobrze by bylo, zeby to byl jak najlepszy olej.

 

Cena w serwisie 100/litr. Do skrzyni wchodzi 2,2-2,3 litra. Trzeba jednak kupić 3 litry. Nie mają w połówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki pa.sko za odpowiedź. Jadę na serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Ernest,

W moim przypadku to nie jest jednostajny dźwięk przy określonych prędkościach.

Powszechnie występuje przy hamowaniu i skręcie w lewo, podczas jazdy na wprost przy nierównościach. Ten dźwięk to metaliczne zgrytanie.

W poniedziałek biorę kredyt i jadę do ASO ;).... TRUDNO

Pozdrawiam

 

Ja to już nigdy chyba nie pojade do aso nie chcę tu nikogo obrażać ale aso to nie mechanicy tylko wymieniacze części bez pomyślunku i wiedzy zaliczyłem Gajosa,Groblewskiego i Plichtę stary i nowy salon beznadzieja .W Plichcie koleś powiedział że pokrywa silnika nie jet od tego auta bo chyba pierwszy raz na oczy widział 170-tkę masakra.

Sam mam problem z drganiem podłogi i takim tępym stukaniem przy skręcie w lewo jak jadę pd górkę .Przeguby wew wymienione ,poduszka pod silnikiem i skrzynią terz opony podmienione to też nie to obstawiam jeszcze przegób zew lewy bo z tej strony najbardziej czuć drgania.

Najlepiej było by pdstawić kompletną półoś ale nie mam skąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
O ile się dobrze orientuje to aby wymienić filtr oleju skrzyni biegów DSG trzeba zdjąć obudowe filtra powietrza, u mnie jako nie zauważyłem śladów zdejmowania obudowa jak była zakurzona tak jest, więc mam podejżenia że niestety przynajmniej filtr nie został zmieniony. Jak można na 100% stwierdzi czy olej i filtr został zmieniony, dodam że i filtr i olej (orginalne vw) dałem swoje.

 

Powiem ci ze nie zdejmuja obodowy filtra powietrza, tylko caly wyciagaja z takich 2 bolcy plastikowych i jedna srube odkrecaja . Cala obudowa trzyma sie na 1 srubie i 2 gumach z otworem , ktore to sa wciskane na te bolce plastikowe wychodzace ze spodniej podstawy akumulatora . Wyciagaja calosc z mocowan i odginaja na bok na rurce filtra. Wtedy maja dostep do fiotra oleju DSG, dostep nie jest komfortowy ale unikaqja zabawy z obudowa filtra . Sprawdzic to mozesz , napewno . Wez lampe lusterko na jakims wysiegniku i popatrz wokolo obudowy filtra DSG , powinny zostac slady oleju, bo jak odkrecaja obudowe i wyjmuja stary filtr to costam zawsze im skapnie . Od spodu raczej nie bedzie widac bo psikaja preparatem odtluszczajacym . A dla pewnosci (wmiare checi) przed takimi operacjami najlepiej porobic pare fotek dla porownania , pozatym jak cos obok uszkodza to jest dowod ze tego nie bylo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to już nigdy chyba nie pojade do aso nie chcę tu nikogo obrażać ale aso to nie mechanicy tylko wymieniacze części bez pomyślunku i wiedzy zaliczyłem Gajosa,Groblewskiego i Plichtę stary i nowy salon beznadzieja .W Plichcie koleś powiedział że pokrywa silnika nie jet od tego auta bo chyba pierwszy raz na oczy widział 170-tkę masakra.

Sam mam problem z drganiem podłogi i takim tępym stukaniem przy skręcie w lewo jak jadę pd górkę .Przeguby wew wymienione ,poduszka pod silnikiem i skrzynią terz opony podmienione to też nie to obstawiam jeszcze przegób zew lewy bo z tej strony najbardziej czuć drgania.

Najlepiej było by pdstawić kompletną półoś ale nie mam skąd.

Dzisiaj wjechałam na kanał, zdjąłem osłonę i sobie pooglądałem. Dla mnie ogólnie kosmos, bo samochody to nie mój konik.

Ale zwróciłem uwagę na półosie:

1) W prawej półosi od strony skrzyni z pod gumy wydostaje się smar. Nie wiem czy nieszczelny jest zacisk, czy może jakiś simering od skrzymi popuszcza olej i wypłukuje go.

2. W pewnym położeniu odczuwalny jest luz na półosiach od strony skrzyni. Nie wiem czy może być aż tak duży, że słychać stukanie metaliczne.

3. Pozostawiłem samochód na pozycji "P" i bujałem go lekko w przód i do tyłu. Z okolic skrzymi na wejściu półosi słychać "chrobotanie". Czy to normalny objaw?

 

Koledzy proszę o opinię i pomoc.

Pozdrawiam

Dzidek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wstawiłem do ASO, niech chłopcy szukają świerszcza :)

Chętnie napiszę o rezultatach

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień w serwisie bez efektów.

Poduszki silnika i skrzyni ok.

Założyli z innego samochodu półosie z przegubami, bez efektu.

Zawieszenie ok.

 

Zgrztanie mataliczne podczas hamowania i skrętu w lewo nie ustało.

 

A propos, co może ewentualnie zgrzytać w skrzyni DSG podczas hamowania lub skrętu w lewo.

Mam nadzieję, że to nie to, bo gdyby to skrzynia, to zgrzytałoby chyba też w prawo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie w serwisie widzę że mają cheć powalczyć i podmieniają a jak zapytałem czy nie można podmienic półosi to nie mają i że tylko wymiana a komplet 2400 tys .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U ciebie w serwisie widzę że mają cheć powalczyć i podmieniają a jak zapytałem czy nie można podmienic półosi to nie mają i że tylko wymiana a komplet 2400 tys .

Też jestem w szoku Kolego. Drugi dzień szukania zakończył się wskazaniem na łożysko.

Założyli jakieś stare uszkodzone, które tylko szumiało. Po jeździe próbnej okazało się że szumi ale nie stuka.

Serwis zaproponował zamówienie nowego łożyska na ich odpowiedzialność, jak będzie ok to rozliczamy się, jak nie to robią zwrot.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem olej w skrzyni biegów, buczenie w prawym kole prze skręcie jest już historią. Olej kupiłem w serwisie natomiast wymieniłem sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na czym tam staneło Dzidek38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie pojeździłem troche, wszystko OK. Gadałem z mechanikiem i mówił, że nie podoba mi się kolor oleju jaki spuścił. Jak na przebieg 35000 jest mocno zużyty. Zalecił, żeby za 20000 sprawdzić jak ma się ten zalany nowy olej. Mówił, że albo fabrycznie skrzynia była zanieczyszczona i wymiana oleju rozwiązała problem lub coś się nadmiernie zużywa. Lepiej zapłacić te 200-300 zł co 20-30 tyś. niż później mieć kłopot bardziej kosztowny związany z remontem skrzyni.

Ja będę pamiętał i wymienię za 20000 co też wam radzę.

 

zacytuję sam siebie...

Mam już nabite 45000 i... ZNOWU ZACZEŁO BUCZEĆ!

Identycznie jak wcześniej: przy mocnym skręcie w lewo i przy ruszaniu/przyspieszaniu na 1-ce.

 

to dopiero 10000 ... coś musi być nie tak. Tylko co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy z tym buczeniem w przednich kołach dotyczy wymiana oleju w skrzyni DSG czy ręcznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pa.sko,

 

sprawdz moze poziom oleju w skrzyni, czy spadl od wymiany....

jak nie to, to posprawdzaj lozyska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też w moim Passacie B6 miałem podobnie. Coś terkotało niby ocierało i to przy jeździe na wprost - nieznacznie , a przy skręcie w lewo bardzo.Coś przy prawym przednim kole. A że to zima no to myślałem że jakiś kawał lodu ociera. No to w niedzielę do garażu "farelka" - rozmrażanie i ... nie pomogło. W poniedziałek do mechanika. Okazało się, że wykręciła się śruba poduszki (zawieszki) silnika (u góry z lewej strony, od strony rozrządu). Musiała być za słabo dokręcona. Parę dni jazdy po zamarzniętym nierównym śniegu- trzęsionko i odkręciła się. Po dokręceniu wszystko ustało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności