Skocz do zawartości
Fizyk

Zawieszenie z golfa 3 do B3?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam do kupienia zawieszenie gwintowane do golfa 3 (w sumie,to sam przód) i tu nachodzi mnie jedno pytanie.Czy gwint ten wejdzie do B3? wydaje mi sie ale chodzi mi tutaj również o wytrzymalosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje na pewno, w zaleznosci od rocznika moze byc potrzeba zmiany poduszki gornej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie.Ja kupuje wogole bez poduszki,przekladam swoją ;) aha jeszcze jedno pytanie-ile kosztują(i czy wogole mozna dorwac) spreżyny do gwintu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno małe pytanko.Mam do kupienia gwint do golfa 3 kombi na tył-czy podejdzie do mojego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pomyślisz to podejdzie. Mocowanie do belki na dole bedzie takie samo, a na górze do kielicha też jakoś bedzie dało sie to zamontować. Może na tych talerzach od zwykłych sprężyn do B3.

Wszystko zależy od tego co dokładnie kupisz i jak to ma wyglądać. Czy same spręzyny z amorkami, czy już złożony komplet do założenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest kompletny zestaw (używka) do golfa firmy KW.A tak po za tematem,to bardzo bedzie czuc roznice,miedzy przodem (FK) ,a tyłem(KW)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś fotke coby mi to pokazać? Górne mocowanie mnie interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta :D

Jakie zawieszenie może pasować do passata b3? Chodzi mi o komplet - czyli przód i tył. Golf 3? Toledo? Vento? Jakieś inne propozycje? :) Czytałem gdzieś, że niby od golfa podejdzie, ale z tyłem mogą być problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do passata moze pasowac tylko od pasata chodzi o tyl.

Przod pasuje od tolka, ibizy, golfa, vento, polo.

Z tylu mozna zaadoptowac z golfa po wymianie tuleji dolnej na ta z passata, badz rozwierceniu ( w passku sruba 12, w golfie 10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tylu mozna zaadoptowac z golfa po wymianie tuleji dolnej na ta z passata, badz rozwierceniu ( w passku sruba 12, w golfie 10)

Czyli od golfa podejdzie z bardzo delikatnymi przeróbkami? :D Góra pasuje?

Jak z wytrzymałością, opłaca się w to pakować, czy nie bardzo? Amortyzatory nie siadają na odbojach?

Edytowane przez r0mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo cisza w temacie jakieś informacje macie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
halo cisza w temacie jakieś informacje macie??

ja Ci wszystko powiem, tyrkinj rano, ja od 7 na nogach będę jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
halo cisza w temacie jakieś informacje macie??
Do passata moze pasowac tylko od pasata chodzi o tyl.

Przod pasuje od tolka, ibizy, golfa, vento, polo.

Z tylu mozna zaadoptowac z golfa po wymianie tuleji dolnej na ta z passata, badz rozwierceniu ( w passku sruba 12, w golfie 10)

Tył do rozwiercenia, przód pasuje, wszystko napisane i sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli SAME SPRĘŻYNY przednie obniżające od golfa II i III będą pasowały zamiast seryjnych do mojego b3 1.9D 92 rok? Czy jednak będe musiał przekładać same MCpersony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedą pasowały bez problemu bo to ta sama konstrukcja. Amor zostawiasz seryjny. Kwestia tego jak bardzo obniżające masz springi, te obniżające więcej niż 40mm spowodują szybsze zużycie seryjnych amorów. Jeśli się okaże, że amory padły to się nie przejmuj. Ja założyłem do B4 springi -40 od golfa III na wylane amory. Zszedłem jakies 50-55 mm niżej. Pamiętaj, że na niesprawnych amorach buda może się bardziej kołysać.

Tyłu nie polecam bo springi nie dają rady z takim obciążeniem.

Edytowane przez halfdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyłu nie polecam bo springi nie dają rady z takim obciążeniem.

tak, dokładnie. springi na tył z golfa nie wytrzymują obciążenia. przednie pasują idealnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to , orgi sprężyny przednie z Golf 3 maja dlugość 390mm , a z passka b4 maja 510mm. czyli jeżeli zaloże springi z golfa to ile siądzie mi przód? ma ktoś tak zrobione w swoim passku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak.. rzuć okiem w moim temacie , wczesniej przód sterczał a teraz jest w sam raz jeżeli chodzi o wygląd na seryjnym zawieszenieu , minus jest taaki ze hokej na każdym parkingu sie wygina bo wszedzie juz jest za nisko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty masz z GTI -20 , a jestem ciekaw jak siadzie na seryjnych springach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lewej to co miałem , a po prawej to co teraz jest...

 

IMG_1078.JPG

 

I po tym jak napisałeś że z golfa są krotsze to nei wiem czy ja mam z gti czy nie z gti :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności