Skocz do zawartości
ciejpa

Tłumik spawać czy wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Tomek, z tego co widzę jakbym kupił tłumik zamiast katalizatora i tak nie mam gdzie sondy wkręcić :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170pln za komplet tłumików? Ja w dobrej cenie ze 4 lata temu komplet Bosala zakładałem za coś w rejonie 500pln (z montażem co prawda). Te tłumiki za 170pln wytrzymają jedną zimę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumika imitującego kata lub nawet samego kata nie dostaniesz (tak mniemam) typowo do 2E z czyli plug&play.... zawsze coś trzeba przerobić. Dziwię się ze Ci sie posypał kat bo ori był wykonany z naprawdę dobrego materiału.....poza flanszą u mnie nie ma ani trochę rdzy...no ceramiki to już nie ma klika lat ale .....to już inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w benzyniaku żyją krócej, ale do diesla wkładałem jakieś tańsze polskie zamienniki chyba za 80 i 120 zł (ostatni i środkowy) i jeżdżą 6 rok. jest tylko delikatny nalot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kupować tanich zamienników, po pierwsze materiały użyte są niskiej jakości, do tego wykonanie pozostawia wiele do życzenia, ale to są najmniejsze problemy, najgorsze to dźwięk jaki wydają te tłumiki. W zeszłym roku wymieniałem w TDI końcowy i środkowy tłumik, kupione z allegro, od razu po montażu auto zaczęło być głośniejsze, po około 6 miechach w środkowym coś odpadło i dzwoniło, niedawno wrzuciłem z powrotem stary tłumik z 2003r filmy Leistritz i bez porównania ciszej w aucie. Markowe tłumiki są liczone i projektowane pod dany model/silnik, a tanie zamienniki to rurki, blacha i trochę innych komponentów. Jak już kupić to Bosala wyjdzie może drożej o 200zł ale pieniądz na pewno będzie dobrze ulokowany, chyba żeby ktoś znalazł Leistritz-a to polecam, 9 letni tłumik wygląda i działa lepiej niż niespełna roczny zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko. Posiadam Passata b4 1.9 TDI 90hp wcześniejszy właściciel wyciał kata i wstawił strumiennice, zostawić to tak? Nie powoduje to spadku mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zostawić to tak

zostawić. jest lepiej niż z katem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wyciąć tą strumienice i wstawić zwykły przelot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może wyciąć tą strumienice i wstawić zwykły przelot?
w dużej mierze zależy też od strumienicy z czego wykonana itd. jeśli jest to jakiś tani chinol to moim zdaniem lepiej przelot zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiele głośniej będzie auto chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiele głośniej będzie auto chodziło?
jeśli masz pozostałe tłumiki ok to nie będzie tragedii może będzie tylko minimalnie głośniej ;) ale jeśli ta strumienica jest jakaś w miarę to nie ma sensu jej wyrzucać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego czy jest chińska czy nie to już nie wiem, poprzedni właściciel to wymieniał. Poznam to jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poznam to jakoś?
ciężko będzie to określić zależy o co chodziło poprzedniemu właścicielowi jeśli o "magiczny" przyrost mocy to nawet miejsce w którym została wspawana jest złe... poczytaj http://http://forum.vw-passat.pl/threads/1613-STRUMIENICA-DO-PASKA

ale kolego jeśli wszystko gra jak trzeba nic złego się nie dzieje to po co sobie roboty dawać... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy te portki beda pasowaly do mojego paska??

Ta dwururka jest typowo do 9A i 2E.

W ABFie łączenie z kolektorem wydechowym jest takie samo ale jest inne połączenie z katem.

Co nie oznacza że ktoś już nie przerobił i masz jeszcze inaczej.

Musisz zajrzeć aby być pewnym w stu procentach.

 

Choć na ebayu dwururki są tes same co w 2E...to ja już nic nie wiem....zajrzysz i będziesz wiedział

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=downpipe+abf&_sacat=0&_odkw=downpipe+2e&_osacat=0&_from=R40

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności