Skocz do zawartości
ciejpa

Tłumik spawać czy wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie poleciał mi tłumik środkowy, wyszła z niego rura, i nie wiem czy lepiej gdzieś podjechać i spróbować to pospawać, czy wymienić na nowy?

Jak sądzicie czy warto to spawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie spawanie przegnitego tłumika to rzeźba w g..., choć nie pokazałeś żadnych zdjęć

 

jak dla mnie gra nie warta świeczki, tym bardziej, że po zimie i tak znowu ruda zje miejsce spawu, a do passków jest wiele zamienników poszczególnych elementów wydechu (a montaż dziecinnie prosty) - warto po wymianie, ew. po spawaniu pomalować wszystkie zgrzewy farbą "piecową"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana. nie opłaca sie spawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie sam nie pospawasz to wymień koszt ten sam i spokój na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegnę trochę od tematu. Ostatnio miałem to samo z wydechem. Okazało się że jest oryginalny czyli przejeździł 18 lat! Zespawałem (30 PLN) i po jakimś miesiącu poszedł ale możliwe że pomogło mu to, że zawiesiłem się na błocie (głębokie koleiny) i wyciągali mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, jeśli przerdzewiał spaw to znaczy, że wewnętrzna warstwa tłumika jest w podobnym stanie, ale moim zdaniem warto ten pierwszy raz zespawać, jeśli przerdzewiało wokół spawu. Być może potrzyma kilka lat. Koszt spawania w dostępnym miejscu jest ułamkiem ceny nowego tłumika.

Proszę jednak nie próbować spawać sita..... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spawał wam mechaniki kiedyś wydech lub " coś" innego bez odłączania akumulatora w B5 słyszałem o czymś takim jak przepięciówka zakłada się na akumulator i można spawać mam do wspawania siatkę tłumika i nie uśmiecha mi sie odłączać akumulatr bo potem muszę robić adaptacje przepustnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy porządny mechanik zakłada na aku filtr podczas spawania, po to by nie uszkodził elektroniki

 

... i nie uśmiecha mi sie odłączać akumulatr bo potem muszę robić adaptacje przepustnicy

 

Nie wiedziałem że w tym silniku potrzebna jest adaptacja przepustnicy po wyjęciu aku. Jesteś tego pewien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy porządny mechanik zakłada na aku filtr podczas spawania, po to by nie uszkodził elektroniki

 

 

 

Nie wiedziałem że w tym silniku potrzebna jest adaptacja przepustnicy po wyjęciu aku. Jesteś tego pewien?

 

Niestety trzeba silnik ADR ma to do siebie czytałem na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kiszka. W moim AZM nie ma takiej potrzeby :), ale mam prostszą jednostkę. Podczas spawanie, albo lepiej przed zapytaj się w jaki sposób chronią elektronikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się, mój tłumik w syncro sie kończy gdzie dostać zamiennik?? nigdzie nie moge takiego dostać a spawać tak jak mówicie sitko totalne się robi dziura na dziurze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to w "polszcze" nie do zdobycia...a na ebay'u ceny powalają.

Chyba pozostaje Ci jakaś samoróbka-przelotówka do zrobienia....

Ale jeszcze poszukam numeru do pewnego sklepu gdzie mają tylko wydechy.

 

PS

Nic z tego,na dzień dzisiejszy zżarła ich komercja-handlują wszystkim po trochu.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do zdobycia a dopasować tłumiki środkowe te 2 połączone to nie takie proste są podobne do tych w oplach tylko kupić nowy tłumik i zaraz go spawać? kombinował ktoś już takie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam problem...

Zgnity mam już układ, najbardziej ostatni i katalizator, spawałem trzy razy i już chyba starczy ;)

Potrzebuję kupić ale nie wiem co żeby kupić dobrze..

Tylny i środkowy, może być? Tyle że bym chciał z taką końcówką jak mam teraz czyli ori małe jajko :dupablada Ten ma chyba taką końcówkę?

A co zamiast katalizatora? Nie widzę nic albo nie umiem szukać ;)

Chyba że to jako całość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle że bym chciał z taką końcówką jak mam teraz

Idzie przełożyć ori nierdzewną końcówkę, sam tak mam.

A co zamiast katalizatora? Nie widzę nic albo nie umiem szukać

Wstawiasz tłumik imitację*/, idzie kupić na allegro razem z flanszą do przyspawania lub nawet przyspawaną, podajesz im średnicę rury i rozstaw otworów flanszy...trzeba tylko wyciąć ze starego kawałek-czyli gwint od sondy bo jest drobny i wspawać przed imitacją kata.

Jak wrzucałeś jakieś linki to....nie trybią.*/

 

EDIT.

Proponuję to...http://allegro.pl/nowy-tlumik-gniazdo-sonda-lambda-katalizator-awg-i2271084713.html

Flansze aby uciąć koszty wspawasz ze starego kata.Co najwyżej dopasuje sie długość rury lub tłumika łączącej kata z środkowym tłumikiem...ale gwint na sondę trzeba też wspawać.

 

Linki działają.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do siebie montowalem wlasnie ten zestaw tylko troche berdziej rozbudowany

http://allegro.pl/tlumiki-vw-passat-b4-1-8-2-0-93-96-plus-obejmy-i2276319681.html#tabsAnchor

 

a wlasnie zamiast kata dokupilem strumienice lecz okazalo sie ze kat jest w miare ok.

 

a jak jest z dostepnoscia tzw portek?? troche mi z nich dmucha a nigdzie nie moglem znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w kanale, właśnie mi dmucha z okolicy portek :dupablada

Ma ktoś etkę i może mi wkleić cały układ wydechowy z mojego modelu?

 

@Włodek, teraz nie mam warunków żeby dobrze wyspawać taki "surowy katalizator", więc szukam czegoś gotowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności