Skocz do zawartości
RADEK

utrata mocy i "syk" powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

00575 Czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej

witam wyskakuje mi na vagu coś takiego i nie wiem gdzie to znaleźć. podczas przyspieszania słychać syczenie i auto traci moc (wyłącza turbo).

pomóżcie mi to jakoś zdiagnozować

Gdzie jest ta rura rozgałęźna?

 

Wiki.ross pokazuje coś takiego :

 

00575 - Ciśnienie kolektora dolotowego: Nie Limit sterowania Osiągnij

 

Ewentualne objawy

  • Nagłe całkowitej utraty zasilania
  • Redukcja mocy

Możliwe przyczyny

  • Węże niewłaściwe podłączony, odłączony, zablokowany lub nieszczelny
  • Jednostka ciśnienia dla Turbo Charger wadliwe
  • Zawór elektromagnetyczny do sterowania ciśnienia doładowania (N75) wadliwe

Możliwe rozwiązania

  • Sprawdź Węże
  • Sprawdź Jednostka ciśnienia Turbo Charger
  • Zawór elektromagnetyczny do sterowania ciśnienia doładowania (N75)
  • Sprawdź Ustawienie podstawowe> MVB 011

00575 - Ciśnienie kolektora dolotowego: Limit sterowania Exceeded

 

Ewentualne objawy

  • Nagłe całkowitej utraty zasilania
  • Redukcja mocy
  • Ciśnienie doładowania zbyt wysoka

Możliwe przyczyny

  • Zawór elektromagnetyczny do sterowania ciśnienia doładowania (N75) wadliwe
  • Turbo Charger wadliwe

Możliwe rozwiązania

  • Zawór elektromagnetyczny do sterowania ciśnienia doładowania (N75)
  • Sprawdź Ustawienie podstawowe> MVB 011

00575 - Intake Manifold Pressure: Różnica sterowania

 

Ewentualne objawy

  • Redukcja mocy

Możliwe przyczyny

  • Zawór elektromagnetyczny do sterowania ciśnienia doładowania (N75) wadliwe
  • Węże niewłaściwe podłączony, odłączony, zablokowany lub nieszczelny

Możliwe rozwiązania

  • Zawór elektromagnetyczny do sterowania ciśnienia doładowania (N75)
  • Sprawdź Węże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tescio

witam, mam ten sam problem z benzyna gdzies ucieka powietrze i nie ma mocy, caly uklad dolotowy sprawdzony, intercooler szczelny, czujnik magnetyczny wymieniony, ten plastykowy pod turbo tez a problem jest dalej, mial ktos taka sytuacje? Podkreslam ze caly uklad dolotowy do turbiny jest na 300% szczelny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podkreslam ze caly uklad dolotowy do turbiny jest na 300% szczelny

jak to sprawdziłeś ?

logi prawde powiedzą, bo z fusów nie wróżymy na tym forum. To może być parę przyczyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taka sytuacje ze syku nie ma ale gdy przyspieszam dmucha mi powietrze przez kratki wentylacyjne co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam taka sytuacje ze syku nie ma ale gdy przyspieszam dmucha mi powietrze przez kratki wentylacyjne co to moze byc??

 

w tym przypadku stawiam na małą dziurę w górnym układzie dolotu między EGR a intercoolerem, bo tam powietrze idzie pod sporym ciśnieniem oczywiście wraz ze wzrostem obrotów silnika od 2000 wzwyż jak turbo załapie... jak auto chodzi na wolnych obrotach to guzik zobaczysz i usłyszysz pod maską...

 

ktoś musi depnąć w pedał tak do 3500 - 4000 obr i pompować schodząc na niższe obroty, wtedy najlepiej zobaczysz jak każda gumowa rura pracuje, ściska się, rozpręża, jak również daje niepokojące syki idące najczęściej z załamań gumy bo one są najbardziej narażone na zużycie, zwłaszcza jak ktoś kiedyś przypadkowo dziabnął śrubokrętem czy coś.

 

często leci kolanko tuż za EGR, w moim przypadku było pęknięte od wewnętrznej strony łuku. wymiary 50mm (75mm krótsza cięciwa, 130mm dłuższa) takie, tudzież podobne można kupić na allegro z silikonu, lub w innych sklepach... nie polecam sklejania, bo to pomaga tylko na chwilę, jak tą gumę szlag trafi to nie da jej się przywrócić ponownej sprawności w tym miejscu i zawsze będzie się rozwalać...

 

sprawdzić też można miejsca przy opaskach zaciskowych.

 

Mała dziura to mały spadek mocy, duża to większy... a jak wam całkiem jakieś rursko spadnie to wtedy ledwo będziecie się na 2 - 3 biegu toczyć najczęściej na pobocze :) ale jechać będzie...jakoś

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jechałem na wakacje w nocy wiadomo dzieciaki śpią cisza radio cicho brzdąka iiii....

Przy dodawaniu gazu czy słabo czy mocniej słychać syczenie z lewej strony "od kierowcy" tak jakby koło słupka przedniego z przodu czy kratki wentylacyjnej. Wydaje mi się że tylko w przedziale tak koło 1800 - 2500 obrotów tak plus minus.

Generalnie na potrzybiu od strony kierowcy gdzieś - przynajmniej tak mi się wydaje. Syczenie nie jest jakieś duże, raczej jakby jakieś podciśnienie czy coś nie mam pojęcia. Sprawdzałem te rury w silniku od coolera itd i wszystko wydaje się OK.

Jakoś spadku mocy to nie zauważyłem, bo od niedawna mam auto. Wydaje mi się tylko że powinien jakoś chyba żwawiej się zbierać od samego dołu. Nie ma jakiegoś dymienia czy coś. Dodam że tiptronic automat.

Macie jakieś pomysły?? co to może być?

Generalnie mi to jakoś strasznie nie przeszkadza ale jak juz raz to usłyszałem to teraz tego tak wysłuc***e hehe/

Błędów żednych nie ma tylko klimatronik dwa silniczki ale silniczki to ja słyszę i to jest inny dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie miał takiego przypadku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie miał takiego przypadku??
Kolego sprawdz dokladnie rury idace od IC jeśli to nie to to wjedz na kanał i ściagnij obudowe z pod silnika i jeśli nie masz jej zamocowanej w oryginalne zaczepy to sprawdz czy sruba Ci ktoś nie wkrecil oslony silnika w taka belke, u mnie tak byloi występowało również syczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, dziura w rurze (u mnie pękła ta między intercoolerem a plastikową rurą - "górna") i "Batory" za mną ;) Trzeba wymieniać...

Do niedawna jedyną opcją był oryginał z ASO w kosmicznej cenie lub odzysk ze szrotu. Pojawiły sie jednak zamienniki w akceptowalnej cenie na znanym portalu aukcyjnym all.. (w wyszukiwarce wystarczy wpisac nr części 058145856 - bezpośredni link wkrótce wygaśnie więc nie wstawiam) I tu pytanie: czy ktoś z kolegów już miał okazję je zastosować? Zna z doświadczenia, od znajomego, kolegi... Każda konstruktywna opinia mile widziana... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety, dziura w rurze (u mnie pękła ta między intercoolerem a plastikową rurą - "górna") i "Batory" za mną ;) Trzeba wymieniać...

Do niedawna jedyną opcją był oryginał z ASO w kosmicznej cenie lub odzysk ze szrotu. Pojawiły sie jednak zamienniki w akceptowalnej cenie na znanym portalu aukcyjnym all.. (w wyszukiwarce wystarczy wpisac nr części 058145856 - bezpośredni link wkrótce wygaśnie więc nie wstawiam) I tu pytanie: czy ktoś z kolegów już miał okazję je zastosować? Zna z doświadczenia, od znajomego, kolegi... Każda konstruktywna opinia mile widziana... :)

 

wystarczy kupić za 6 zl rurę zbrojoną (od wody albo od powierza nie pamiętam) do ursusa c-360 jest dłuższą bo ma jakieś 10 cm (uciąć trzeba) i średnice z 3 mm mniejsza ale wejdzie i śmiga. mam u siebie.

 

oj chyba nie o tą rure Ci chodziło, ja pomyślalem o tej co idzie od IC do turbo taki odcinek 6 cm.

Edytowane przez Zorin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam również problem z syczeniem. Nie jest to mocne syczenie ale jest. Słysze je po lewej stronie; pod kierownicą, może bliżej drzwi. Syczenie słyszalne jest tak od 2000 obr w górę. Miesiąc temu czyściłem turbo, może to być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam również problem z syczeniem. Nie jest to mocne syczenie ale jest. Słysze je po lewej stronie; pod kierownicą, może bliżej drzwi. Syczenie słyszalne jest tak od 2000 obr w górę. Miesiąc temu czyściłem turbo, może to być przyczyną?

 

Co to dokładnie słyszysz: syczenie(szumienie), gwizd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej takie syczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie że to ten łącznik. Jakiś rok temu on mi właśnie pękł i efekt był taki że stracił moc i strasznie kopcił na czarno. Teraz przy tym syczeniu mocy raczej nie stracił i na czarno nie kopci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, Rufus miałeś rację. Powodem syczenia był łącznik turbo kolektor- nie brałem tego pod uwagę bo rok temu wymianiałem ten łącznik, ale co prawda używka. Pęknięcie było ok 1 cm od dołu nie widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, co do początku tematu mam taki sam problem, znajomy powiedział ze jest dziurka w "pierwszym wężu od turbo" mam wielka prośbę, moze ktos zapodać jakieś foto ktory to jest wąż lub aukcję z allegro bądź oznaczenie? passat 1.9 131km, avf - z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności