Skocz do zawartości
kamol

wycieraczki nie zbierają poprawnie

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra ale w która strone wyginać ???

Jakby to ci wyjaśnić? Jeśli wycieraczka prawidłowo zbiera do góry a przy powrocie kiepsko, to końcówkę ramienia, tą w kształcie litery "U" - należy wygiąć, przekręcajac np: śrubokretem lub jakimś płaskim kluczem włożonym w uchwyt ramienia - w kierunku OD SZYBY. Przy odwrotnej sytuacji - analogicznie ODWROTNIE :D

No i jedna uwaga. Należy uważać, by ramię się nie wyślizgnęło z ręki, bo możemy stracić szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łeeee to jest gra nie warta świeczki wygne coś nie tak i już wogle będe miał kappe na maxa pozatym uchwyt w b5ątce po lifcie jest inny i cięzko mi se to wyobraźić nie wiem co mam zrobić :P Najlepsze jest to że w moim pasku tylko te jedno płatowe podchodzą. Chyba se zapodam headshoota :( Dajcie jakąś rade!! Kolega który posiada podobnego passiora ma idętyczny problem i co?? kupił już 3 pare i to samo a jazda z niewytartą szybą to dyskomfort na maxa .

 

Mam aero twin'y i mam dokladnie ta sama sytuacje. Trzeci komplet wycieraczek i zadnej zmiany. Czy sa w ogole aerotwiny z jakims spojlerem dla kierowcy? Byc moze sprezyna w ramieniu jest juz slaba? No ale jak wycieraczka idzie do gory to zbiera idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łeeee to jest gra nie warta świeczki

Kolego akurat ten sposób który opisał Danek jest najszybszym i najtańszym rozwiązaniem twojego problemu a zarazem bardzo skutecznym. Sam nie raz i nie w jednym aucie to robiłem i zawsze był zamierzony i satysfakcjonujący efekt. Może przy mocowaniu na bolec jest ciut trudniej ale zapewniam Cię, że jest to wykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łeeee to jest gra nie warta świeczki wygne coś nie tak i już wogle będe miał kappe na maxa pozatym uchwyt w b5ątce po lifcie jest inny i cięzko mi se to wyobraźić nie wiem co mam zrobić

No to kup sobie nowe ramiona wycieraczek :D Tylko wtedy to ci świeczki w oczach staną - w kwestii ceny. A ze uchwyt jest ciut inny - to wiem. Musiałem jakoś to opisać - wiec opisałem. No i URUCHOM WYOBRAŹNIĘ. A jeśli zawodzi - to weź coś "przyjaraj" - może pomoże :D A jeśli nie - to wyjmij kartę i uruchom bankomat. Sam wybierz - która opcja jest bardziej opłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie ramiona i sprężyny wypracowane i trzeba zakupić nowe.

 

Koledzy czy oryginalnie do paska oba pióra wycieraczek maja długość 530mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy oryginalnie do paska oba pióra wycieraczek maja długość 530mm?

Orginalnie to jest 530 i 510 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego akurat ten sposób który opisał Danek jest najszybszym i najtańszym rozwiązaniem twojego problemu a zarazem bardzo skutecznym. Sam nie raz i nie w jednym aucie to robiłem i zawsze był zamierzony i satysfakcjonujący efekt. Może przy mocowaniu na bolec jest ciut trudniej ale zapewniam Cię, że jest to wykonalne.
no dobra ale jak mam to wyginać podnosze ramiona do góry i co dalej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra ale jak mam to wyginać podnosze ramiona do góry i co dalej ???

To może inaczej ci to wyjaśnie. Popatrz pod jakim kątem guma przylega do szyby, potem włącz wycieraczki i zobacz:

- pod jakim kątem idzie guma gdy wycieraczka sunie w górę

- pod jakim kątem idzie guma gdy wycieraczka sunie w dół

Skoro słabo zbiera ci podczas powrotu, więc co musisz zrobić? Wygiąć/przekręcić lekko końcówkę ramienia w lewo w przypadku gdy ramię znajduje się przy samej szybie (stojąc z boku auta przodem do ramion wycieraczek). Rozumiesz? Czy nadal percepcja zablokowana? :D

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bawiłem się wyginanie i nic to nie dawało, zakupiłem nowe ramiona i problem zniknął ... prawdopodobnie winne były sprężyny dociskające wycieraczkę do szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bawiłem się wyginanie i nic to nie dawało, zakupiłem nowe ramiona i problem zniknął ... prawdopodobnie winne były sprężyny dociskające wycieraczkę do szyby

Witam,

A za ile kupiłeś te ramiona i gdzie?

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bawiłem się wyginanie i nic to nie dawało, zakupiłem nowe ramiona i problem zniknął ... prawdopodobnie winne były sprężyny dociskające wycieraczkę do szyby

 

A czy u Ciebie problem byl ten sam? - tzn wycieraczka zbierala idealnie tylko gdy szla do gory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak szła do góry to zbierała idelanie a jak wracała to w górnej cześci piura od strony kierowcy zostawała gruba smuga, próbowałem wyginać te ramie bo myślałem że winny jest kąt natarcia wycieraczki na szybę ... winna jednak była sprężyna dociskająca, można spróbować, wyjąć sprężyne wlożyć w około 300st C i ostudzić w wodzie ... podobno to też pomaga, ale mi nie chciało się bawić i kupiłem nowe ramiona w ASO płaciłem coś około 120zł za ramie (wymieniłem jedno bo z drugim bylo i jest cały czas wszystko ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam ten sam problem że wycieraczka po stronie kierowcy zbiera źle jak wraca. Nie kumam jednak jak podgiąć ramie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dajcie jakąś rade!! Kolega który posiada podobnego passiora ma idętyczny problem i co?? kupił już 3 pare i to samo a jazda z niewytartą szybą to dyskomfort na maxa .

 

Miałem ten sam problem - połóż wycieraczkę delikatnie na szybe i zobacz czy na całej długości idealnie przylega do szyby. U mnie na środku pióra wycieraczka nie przylegała do szyby. Czyli sprężyna za słaba. Musisz odkręcić całe ramie wycieraczki i włożyć w imadło, albo podeprzeć ramie wycieraczki na czymś wysokim i wygiąć tą najcieńszą część ramienia jak najbliżej tej grubszej części ramienia wycieraczki (bliżej strony gdzie przykręca się ramie). Mam nadzieję, że logicznie to opisałem.

Jeśli ramie nam skacze i pojawiają się "schodki" na szybie to należy wtedy ustawić kąt ramienia wycieraczki. Jeśli masz mocowanie na bolec (z tego co wyczytałem to tak) to weź szmatke i ustaw właściwy kąt chwytając ramie wycieraczki kombinerkami. Ja ustawiałem kąt metodą prób i błędów i cały czas mam spokój.

 

Postaram się w niedzielę wrzucić zdjęcia.

 

Pozdrawiam

[POZ] Marcin "Pigas" Nadolczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orginalnie to jest 530 i 510 mm.

 

Damianie oryginalna długość obie strony 530mm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Obserwując temat może i ja dodam swoje dwa grosze do dyskusji. A mianowicie jestem właśnie w trakcie wymiany wycieraczek bo też słabo zbiera mi wycieraczka od strony kierowcy(strona prawa wersja angielska) i zakupiłem takowy zestaw w ASO ponieważ w ASO były tańsze niż w sklepie motoryzacyjnym.Ale do sedna w momencie zakupu w serwisie rozpakowałem je żeby porównać ze starą i co się okazało że się różnią od tych moich starych Bosch powiedziałem kolesiowi ze ich nie wezmę bo wyglądają na jakąś chińszczyznę ale koleś poleciał na magazyn i przyniósł mi mi wycieraczki sprzedawane na sztuki pakowane pojedynczo obejrzałem je i kupiłem bo były identyczne ze starymi. Nowych jeszcze nie zamontowałem ba paskudna była wczoraj pogoda ale nie liczę na zbyt wiele bo mam strasznie porysowaną szybę.Cena nowych 26funtów.

poz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za fotki:) Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja lewa wycieraczka mazała niemiłosiernie w obie strony.

Podginanie nic nie dawało , wymieniłem same gumki [koszt 7 zł za metr]-problem powrócił po miesiącu .

Trzy tygodnie temu kupiłem w careffourze na próbę , jedną wycieraczkę X-TREND [czy jakoś tak ]- 53 cm 27,99 zł-narazie spokój , zobaczymy na jak długo.

-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy wycieraczkę ze spojlerem można również zamontować po stronie pasażera?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności