Skocz do zawartości
kamol

wycieraczki nie zbierają poprawnie

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie ze mozna

 

Oczywiście technicznie można, tylko czy będzie ona wtedy w 100% spełniać swoją rolę?

Ciekawi mnie, dlaczego każdy sprzedawca oferuje komplet wycieraczek do B5, w którym tylko wycieraczka kierowcy jest ze spojlerem a pasażera bez?

 

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 19:50 ----------

 

Proszę o odpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami że sprężyna jest rozciągnięta miałem takie same objawy próbowałem nawet naciągnąć mocniejszą i krótszą sprężynę ale to jest ciężko zrobić więc dałem sobie spokój i zamówiłem nowe ramię z serwisu jakieś pół roku temu kosztowało mnie to 150 zeta ale teraz mam spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim polecam wycieraczki bezprzegubowe BOSH AERO. Są dostępne takrze z zapięciami do ramion starego typu. Pracują bezszelestnie i ściągają idealnie(nawet przy dużych prędkościach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim polecam wycieraczki bezprzegubowe BOSH AERO. Są dostępne takrze z zapięciami do ramion starego typu. Pracują bezszelestnie i ściągają idealnie(nawet przy dużych prędkościach).

 

Ja niestety nie mogę polecić Bosch Aero, zakupiłem takowe do mojego paska i strona pasażera przy końcu szyby odstawała od niej na długości około 3cm :/ nie pomogła regulacja ramienia wycieraczki ani nic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kupiłeś za długą na stronę pasażera ?? ja mam chyba 530mm i też mi odstaje a nie wiem czy nie powinno być coś około 510mm to masz 2 cm ze nie bedzie Ci odstawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może kupiłeś za długą na stronę pasażera ??

 

Kupiłem 530 na strone kierowcy i 500 na pasażera.

 

PS. Ponawiam moje pytanie z postu #41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie długości piór wycieraczek: mają mieć 530 mm, tylko wycieraczka pasażera ma niesymetryczne mocowanie (przesunięte względem osi pióra).

 

Jak pracownik sklepu szukał dla mnie wycieraczek w kompie i w końcu przyniósł z magazynu komplet Valeo, to się przy okazji dowiedział, że są niesymetryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety nie mogę polecić Bosch Aero, zakupiłem takowe do mojego paska i strona pasażera przy końcu szyby odstawała od niej na długości około 3cm :/ nie pomogła regulacja ramienia wycieraczki ani nic :/

 

U mnie też tak jest ale to wynika chyba z ukształtowania przedniej szyby. W passacie B5 3b to były zwykłe wycieraczki i może w tych kilku centymetrach dociskały lepiej...

Ale podsumowując to i tak polecam:kciuczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna wycieraczka od strony pasażera (nie pamiętam długości) jest wygięta do góry końcówkami - ma kształt banana (patrząc z góry), co pozwala uniknąć zachlapywania szyby na końcach - wszystko ładnie zostaje ściągnięte przez wycieraczkę od strony kierowcy - stąd są komplety, każda wycieraczka uniwersalna zakupiona w jakiejkolwiek sieci jest prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz ja mam problem. Kupiłem bosch aerotwin z nadzieją, że w końcu trafie na porządne wycieraczki. A tu co ? Jak lewa wraca na swoje miejsce to w miejscu mocowania dokladnie na wysokości wzroku robi rozbryzg. Tzn. do góry sciera normalnie, a wracając sobie chlapnie w środku i jest to irytujące. W prawdzie szybe mam porysowaną (po poprzednim wlaścicielu zostały mi też wycieraczki boscha - niczym stare ścierki wycierały) i wypiaskowaną - zbliża się wymiana - jednak nie sądze, żeby to była wina takiego działania piór? W dodatku na końcu wycieraczki zaczeło mi zgarniać z jakimiś przerwami (powstają paski). Wycieraczki mam ledwo może z tydzień. Na postoju nie ma problemu z rozbryzgiem lewej wycieraczki. Prawej sie nie przyglądałem, ale myślę, że w ogóle nie rozchlapuje. Czy to też wina w takim razie mocowań, ramienia, sprężyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam wycieraczki Bosh AeroTwin i niestety niepolecam.

Po 6 miesiacach uzytkowania wymienilem na gwarancji,poniewaz zostawialy cienkie paski...Reklamacja oczywiscie uznana i towar wymieniony na nowy.Po tygodniu zauwazylem malutki cienki pojedynczy pasek...

Szyba wymieniana ok. 9 miesicy temu (oryginalna VW z ASO).

U taty w samochodzie po 7 miesiacach wycieraczki (Bosch normalne) nadaja sie do wyrzucenia;/ niestety rachunek przepadl...

Nastepnych wycieraczki to beda Valeo,nie wiem jakie beda ale zaryzykuje.Do Boscha predko nie wroce

 

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Posiadam wycieraczki Bosh AeroTwin i niestety niepolecam.

Po 6 miesiacach uzytkowania wymienilem na gwarancji,poniewaz zostawialy cienkie paski...Reklamacja oczywiscie uznana i towar wymieniony na nowy.Po tygodniu zauwazylem malutki cienki pojedynczy pasek...

Szyba wymieniana ok. 9 miesicy temu (oryginalna VW z ASO).

U taty w samochodzie po 7 miesiacach wycieraczki (Bosch normalne) nadaja sie do wyrzucenia;/ niestety rachunek przepadl...

Nastepnych wycieraczki to beda Valeo,nie wiem jakie beda ale zaryzykuje.Do Boscha predko nie wroce

 

 

pozdr

Kolego,w materii wycieraczek spisano już tomy.Ja kupuję wycieraczki z poziomu ALCA,bądź podobne,za śmieszne naturalne pięniądze.Wymieniam sukcesywnie co kwartał,żadnych smug,żadnych reklamacji,naprawdę szkoda zdrowia,choć naturalnie kwesta wyboru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kafara94

Witam. Chciałbym i ja dołożyć swoje pięć groszy do tematu. Mianowicie, w kilku autach miałem problemy z wycieraczkami. zwykle nie zbierały na środku szyby. Całkiem nie dawno udałem się do mechanika w celu wymiany klocków, a ten przypadkiem zobaczył tzw. rudy kolor wydobywający się ze śruby mocującej wycieraczkę kierowcy. Powiedział bym odkręcił wycieraczkę dostał się do mechanizmu i przesmarował wszystko porządnie dobrym smarem bo wkrótce będę miał problemy z niezbieraniem wody przez wycieraczkę na środku szyby. Więc zrobiłem tak jak kazał. Narazie nie mam problemu z wycieraczkami. Nie jestem pewien tego sposobu. Ale jeśli ten problem nie wystąpi będę wiedział, że to była słuszna rada:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to chodzi o sama sprężynę w ramionach wycieraczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam ze odkopuje stary temat ale borykam się z identycznym problem i zastanawiam się czy komuś udało się go rozwiązać. Objawy identyczne jak u poprzedników wycieraczka kierowcy nie dolega dobrze do szyby przy mocowaniu i idąc do góry zbiera dobrze zaś wracając zostawia nie ruszony pas szerokości 10cm. Co ciekawe po założeniu starych wycieraczek (bosch aerotwin) dzieje się to samo choć przed wymianą zbierały dobrze. Próbowałem doginać zarówno wycieraczkę jak i ramie, bez skutku. Jeśli rozwiązaniem jest wymiana ramienia to na jakie? Oryginał ASO czy są dostępne jakieś zamienniki?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zamiennik za 20 zł od strony kierowcy to przy większych prędkościach nie trzyma dobrze sprężyna i podwiewa ramię. Aso lub używka. Również sam się muszę rozejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki bałbym się kupić żeby nie było tej samej historii. Chciałbym żeby wypowiedział się ktoś kto wymienił ramię i pozbył się problemu. Ciekawi mnie cena w ASO. W Intercars 170zł:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup używaną na allegro. Oryginał w ASO też tyle kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności