Skocz do zawartości
KrisT

[B5] Oil catch tank, OCT , przeróbka odmy w PD (DIY)

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiorniczek delikatnie przesunięty do przodu w okolice prawego halogenu i kratki - troszkę lepiej ale nadal troszkę czuć...

W związku z tym pytanie: czy ktoś z forumowiczów potrafi, ma możliwość wykonania OCT (oczywiście za $$$) z wejściem wyjściem 23mm (jak ori odma).

Prośba o info na PW lub gg 2979060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś czy gumowa rura między turbiną a filtrem ma tak duże fi przed filtrem tylko ze względu na wymiary przepływomierza? Czy zmieni się coś jak dam całość powiedzmy na 2,5' ze zwężanym kolankiem 135st przed turbo? Oczywiście flanszę pod filtr sobie stworzę. Przepływomierz usunięty, z odmy wąż pod auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy można całkowicie zaślepić wylot odmy ten co jest w pokrywie, może się coś po takim zabiegu uszkodzić czy lepiej tego nie robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej tego nie zaślepiaj ...

A o skutkach poczytaj w temacie zamarzniętej (zatkanej) odmy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy, zima obowiązkowo musiałbyś to zdemontować aby ci nie zamarzło - metalowa puszka i mała średnica otworów.

Chyba że chodzi ci wyłącznie o wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy można całkowicie zaślepić wylot odmy ten co jest w pokrywie, może się coś po takim zabiegu uszkodzić czy lepiej tego nie robić

nie radze bo całe ciśnienie z pod pokrywy zaworów które uchodzi przez odmę nie będzie miało ujścia i "pójdzie w drugą stronę" może nawet wywalić uszczelkę pod głowicą.

 

 

witam czy oto takie cudo mozna wstawic do pasiaka , jak tak to gdzie je wpiac http://allegro.pl/oil-catch-tank-d1-...276238615.html

 

Szkoda kasy, zima obowiązkowo musiałbyś to zdemontować aby ci nie zamarzło - metalowa puszka i mała średnica otworów.

Chyba że chodzi ci wyłącznie o wygląd.

Nie szkoda kasy i nie musiał byś nic demontować na zimę - bo ujście ciśnienia jest w pokrywie tego zbiornika, czyli pilnując żeby się nie przepełnił poziom nie powinien nigdy zatkać ujścia gazów. Dodatkowo z uwagi na fakt że zbiornik jest zamknięty można go umocować w "ciepłym" miejscu.

Zgodzę się jednak że mała średnicka - 8 lub 15mm - szukaj czegoś ze średnicą jak co ori odma czyli ok 23mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie gosc robi na ta srednice co ori 23mm,czyli montuje sie przy wyjsciu z pokrywy do dolotu turbiny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie gosc robi na ta srednice co ori 23mm,czyli montuje sie przy wyjsciu z pokrywy do dolotu turbiny ?

tak, pamiętaj tylko że ujście gazów też ma mieć 23mm nie mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem rozwiązanie oparte na separatorze odmy z Lublina. Do tego zbiorniczek na płyn hamulcowy z jakiegoś Stara (pojemność ok. 0,5l)

2014-06-23 14.50.57.jpg

2014-06-23 14.51.20.jpg

Edytowane przez seba obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy oto takie cudo mozna wstawic do pasiaka , jak tak to gdzie je wpiac http://allegro.pl/oil-catch-tank-d1-spec-silver-i4276238615.html

 

zapytalem sie czy jest odpowietrzenie , gosc napisal ze nie ma ale jest tutaj http://allegro.pl/zbiorniczek-odmy-oil-tank-catch-z-filterkiem-i4358407033.html jaki zalozyc tank aby nie bylo zima klopotow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy latem czy zimą OCT zawsze założysz tak samo bo inacze sie nie da bo jest wejście i wyjście

A to czy zimą będziesz miał problem to zalerzy od tego ile melasy Ci sie nazbiera czyli ile odma pluje i czy będziesz pamiętał o tym aby OCT opróżnić

Ja mam teraz węża pod spod co prawda krótkiego bo jak był dłuższy to zima nawet on potrafił zamarznac

Każda odma jest indywidualna i nie mozna z góry przewidzieć ile jest syfu i jak często płukać OCT

Musisz to tego dojść sam .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam OCT ktos doradzi gdzie szukać i jaki kupić? Na "aledrogo" jest tego dużo, jaki się nadaje?

Z gory dzęki. :respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, pamiętaj tylko że ujście gazów też ma mieć 23mm nie mniej

 

A czemu nie mniej jak te 23mm? Nie ujdzie 15mm przykładowo? Bo mam zamiar właśnie taki kupić.

 

EDIT

 

Dobra przeczytałem cały temat i wszystko chyba czaję. OCT kupie z fmic.pl. Króćce 22mm bo nie ma 23mm. Czyli podsumowując z takim OCT zimą nie będzie problemów z zamarazniem przewodów i jeśli bedę opróżniać zbiorniczek na czas to nic się nie stanie?albo jeśli zamarznie woda w zbiorniczku?

Proszę o odpowiedź. Pozdrwaiam.

Edytowane przez Cannabinol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobiłem OCT według pomysłu z forum skody

[ATTACH=CONFIG]116652[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]116653[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]116654[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]116655[/ATTACH]

Filtr wody 5" dwa króćce 25mm i węże silikonowe 22mm

 

Witaj,

 

Jak sprawdza się ta konstrukcja ? Obawiasz się o zmarznięcie odmy ?

 

Pytanie gdzie kupć ten filtr wody 5 "

 

I czemy dwa któcce 25 i

weżę silikonowe 22m ?

 

Jak długie je kupić ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk przeczytaj caaaaaały temat na forum octavki ! wtedy myśl dalej, jeżeli będziesz chciał w ogóle OCT...

 

tutaj masz temat na octavce

a tutaj masz co się może zimą stać

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa - dla potomnych - jak ktoś temat od deski czytał to pamięta, że pisałem, iż jak pierwszy raz zabrałem się za OIL to wrzuciłem w butelkę i nie zrobiłem dziury :doh:dodupy:ocochodzi - konsekwencją było uszkodzenie głowicy - zaczął mi pasek coraz bardziej brać płyn - aż doszło do tego, że brał 0,5 L na 1000km ! dałem do zrobienia uszczelkę i splanowanie laserowe głowicy - okazało się, że na jednym cylindrze była krzywa - od ciśnienia (przez brak dziury w butelce !) odkształciła się nieodwracalne ku górze...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głoowica się poddała zamiast rozsadzić butelki/węża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to by wyszło... przed tym debilnym błędem robiłem passatem już ponad 30 tyś km i nigdy nie musiałem dolewać płynu, po wtopie właśnie zaczęły się dolewki - po 100 ml na 3-4 tyś km, później coraz więcej i więcej, a z uwagi, iż teraz robię w każdy weekend ponad 2000 km (zjeżdżam z pracy do domu) to stan rzeczy zmieniał się z każdej trasy....

 

Jak sprawdzali laserowo to powiedzieli, że była uniesiona. Dodam, że jak wrzuciłem w butelkę odmę to zaczął mi kopcić na biało moooocno - pojechałem od razu do mechanika, ale nie do swojego bo byłem na wyjeździe i tamten się tak znał, że kazał przegonić auto - więc 2 km dałem pedał w deche i rura - wtedy to się stało ! nawet olej mi korkiem zamkniętym dryzgnął !

 

Wiem wiem - nie musicie mówić jakim trzeba być debilem, żeby coś takiego zrobić ! swoje odpokutowałem z portfela ostatnio.... na szczęście nic więcej się nie stało - a już ktoś mnie wcześniej uświadamiał, że mogło...

 

butelka wytrzymuje ogromne ciśnienia - jak byś zaczął ją zgniatać to pierwszy puści korek, a plastik nie, a że porządnie odmę przymocowałem to nie puściła...

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedynym błędem był brak dziurek w butelce tak? Czym zaślepiłeś otwór w wężu od turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności