Skocz do zawartości
brono

Wałek rozrządu w Passat 2.0 TDI 136 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w kupnie wałka rozrzadu 038 109 101 AF. Silnik BGW. Wytarła sie jedna krzywka przy 200.000. W ASO kosztuje 2100 A za cala naprawe chca 4900. Czy ktoś wie gdzie kupie zamiennik lub używany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jest to kupa kasy, popróbuj znaleźć oryginał i zrobić u zwykłego ale dobrego mechanika. Każde ASO ma bardzo duże stawki za roboczogodziny w porównaniu do normalnego mechanika. Powiem tak - mam jeszcze Bravę z silnikiem 1.4, który ma ten sam problem co twój silnik - wycierający się wałek rozrządu. Przy przebiegu chyba 105 tyś. musiałem już wymieniać wałek, zdecydowałem się na zamiennik. Jest to jakaś MASAKRA!! Okropnie ch...wo wykonane. Teraz mam 131 tysięcy i już jakiś rok temu mechanik mi powiedział (a jest to mój znajomy), że wałek jest już trochę wytarty. Tak właśnie robią zamienniki - badziew na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup uzywke z 1.9

 

No własnie ponoć ten od 1.9 jest inny. Ten ma filtr DPF i ponoć walek jest troche inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc tez potrzebuje taki walek od silnika z kodem BGW powiedz mi czy kupiles nowy czy dopasowales od 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

wg etki pasuje tez od 1.9, one sa takie same. wiec ja zalozylem taki bo ten do bgw to byl tylko w serwisie chyba za 2200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja montowałem całą głowice z 1,9 do 2,0 miały one identyczne oznaczenie więc wałki pewnie sa identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Nowy wałek febi lub ruvila kosztuje 650zł.(ja kupowałem za 600) Więc zadajcie sobie trochę trudu i poszukajcie.

a nie wiem czy nie prościej kupić głowicę po remoncie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale jakie oznaczenia silnika byly w tym 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Walek musi byc od PD z DPF nie wazne czy 1.9 czy 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wlasnie zalorzylem walek od 1.9 i wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Kolego,ja nie wiem czy tak ciezko znalezc informacje ze wszystkie kody silnikow wymienione w aukcji to jednostki bez DPF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ktoś mi podać jakiś link z wałkiem który będzie pasował do mojego passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego,ja nie wiem czy tak ciezko znalezc informacje ze wszystkie kody silnikow wymienione w aukcji to jednostki bez DPF?

No ale w B5 FL tylko 2,0 byl z DPF, a silniki sa podobne tylko czy walki pasuja?

A jakie sa objawy jak walek jest wytarty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wls szukam tego wałka od wczoraj i nie znalazłem żadnego pasującego może ktoś jednak podeśle jakiś link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug Etki numer czesci jest ten sam, ale w 1.9 na koncu jest R, a w 2.0 na koncu jest AF, czyli prawdopodobnie moga sie roznic, jakis rok temu kupowalem waz laczacy od turbo i roznica w numerze czesci tez byla tylko w ostatniej literce, a weze byly inne.

Slajd1.jpg

Edytowane przez Hudzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kto zmieniał się wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc ja podlozylem walek od 1.9 do mojego passata 2.0 tdi z dpf 136km a kupilem go u tych gosci tu masz numer oni ci jeszcze podpowiedza i cena chyba nie taka wysoka Auto Port +48515247894

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do wymiany wałek rozrządu, wytarte krzywki, przy wałku wymienia się w pakiecie jeszcze szklanki, czy coś jeszcze warto wymienić oprócz tego i oleju, filtra oleju. Pacjent to Passat B5, 2004, 2.0tdi (kod silnika BGW).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności