Skocz do zawartości
t-tk

Pomoc w zakupie drukarki laserowej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po trzeciej z kolei padniętej drukarce atramentowej przyszedł czas na nowe.

Założenia są takie, żeby była to laserówka drukująca tylko na czarno, bo w zasadzie tylko tekst teraz drukuje, ze wskazaniem na taki do użytku własnego (ustawy itp).

 

Co zatem kupić żeby:

a) nie rozwaliło mi się zaraz po gwarancji, jak trzy ostatnie

b) miało tej gwarancji najlepiej dwa lata

c) nie zabijała mnie cena tonera, perspektywa wydania 200zl na tenże jakoś mnie przeraża.

d) no i kosztowała możliwie mało, bo jednak jestem biednym studentem ;)

 

Czytam, czytam i najlepiej gdybym kupił używanego hp i regenerował tonery we własnym zakresie, bądź kupował. Z tym, że te starsze drukarki dość wolno drukują z pdfów, a ja głównie z tego będę korzystał.

Nie drukuję dużo, w zasadzie okazjonalnie. Czy jakikolwiek low end z marketów będzie wystarczający, czy jednak niekoniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kombajn, za 550 zł atramentowka (ze wzgledu na tani koszt eksploatacji 19 zł caly pakiet tuszu) skaner kopiarka drukarka i faks firmy brother mfc 490 CW, jezeli nie zalezy ci na szybkosci druku, nie zbyt dobrej jakosci drukowanych zdjec i nie przeszkadza ci taki dziwny delikatny dzwiek dobiegajacy z drukarki podczs drukowania ( bardoz cichy ale da sie slyszec jak leci atramentowka po papierze i jak go przesuwa) to polecam ta duzo ludzi sie na jej temat dobrze tez wypowiadalo i ja tez po roku czasu uzywania go nie narzekam :) co do laserowkisie nie wypowiadam bo nigdy nie mailem i nie chce miec jak narazie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP 1200 laserówka mam w pracy i bardzo wydajna. Z tym że nie pamiętam jej obecnej ceny. Toner może mniej niz 200 kosztuję i jest regenerowany, bo do HP 1600 kolorowej to już spore koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xerox 3117. Dokupujesz proszek i według tej instrukcji sam go uzupełniasz :) To jest instrukcja od Samsunga ml-2010, ale kartridże w obu tych drukarkach są praktycznie identyczne. Mam tego samsunga, przez 5 lat studiów wydrukował na dosypywanym proszku z 30k stron i dalej drukuje :) Jak znajdziesz gdzieś Brothera HL-2032/2030 to też możesz brać. Regeneracja tonera bajecznie prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

od 3 lat używam HP LaserJet 1020

drukuję na niej sporo zdjęć czarno białych oraz mnóstwo dokumentów (w tym wiele właśnie w pdf)

 

w znajomej mi firmie mają ich 10 sztuk i drukują mnóstwo papieru....

 

to tania drukarka, a i zamienniki oryginalnych tonerów to nieduże pieniążki

a do tego jest małych rozmiarów...

 

mogę Ci ją spokojnie polecić..

 

teraz chyba ciut nowszy model jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal zastanawiasz sie nad drukarką to przemyśl model HP 1100A jest to mała i tania w utrzymaniu drukarka a ponadto ma możliwość kserowania pojedynczych kartek, tonery też nie są bardzo drogie, jedynie z wiekszego PDF'a dłużej drukuje, ale i to da sie przeżyć. Często pada tam separator papieru i pobiera po kilka kartek ale jego wymian jest banalnie prosta, a cena niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja polecam drukareczke HP LaserJet P1005 mam ja od roku czasu w domu prawie codziennie się drukuje po minimum 2strony i jadę na oryginalnym tunerze (w ustawieniach mam na oszczędne drukowanie) polecam

http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=HP+LaserJet+P1005

Edytowane przez tomek1811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handluję tonerami, najlepsze i najbardziej niezawodne drukarki laserowe do tego tanie w eksploatacji to

 

HP 1010/1020 - zamiennik na 2k stron ok 90zł

HP 1100 - zamiennik na 2,5k stron ok 80zł

 

Sam kupiłem HP 1100 używkę do firmy za grosze ze skanerem i trzyma się już jak na razie ponad rok, już dawno się zwróciła.

 

Znajomy ma HP 1000/1200 i też jest zadowolony (cena zamiennika 82zł na 2,5k lub 119zł na 3,5k stron).

 

Masz podane ceny możesz sobie wyliczyć koszt wydruku 1 strony.

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie troche :D

Potrzebuje drukarki do drukowania tekstu,ewentualnie zdjec ale tylko czarno bialych,

najlepiej laserowa z wlan ,macie jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje drukarki do drukowania tekstu,ewentualnie zdjec ale tylko czarno bialych,

najlepiej laserowa z wlan ,macie jakies propozycje?

 

do domu czy do biura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz możliwość na to wydać, nowa czy używka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do domu czy do biura?

chodzi o drukarke domowa,nie musi byc super szybka ,tylko tania w utrzymaniu

 

Zależy ile masz możliwość na to wydać, nowa czy używka?

 

najlepiej nowa ,obejdzie sie bez wlan ,ogolnie nie drukuje duzo tylko i wylacznie na domowy uzytek ,wybor padl na laserowa bo w atramentowych tusze zasychaja jak sie jej dluzej nieuzywa ,znajdzie sie cos do 600 zl ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ML 1640,dobra ,tania,sprawdzona.Miota nią jak szatan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung ML 1640,dobra ,tania,sprawdzona.Miota nią jak szatan.
patrzalem juz model 1665 ale chyba zdecyduje sie na HP LaserJet P1102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung ML 1640,dobra ,tania,sprawdzona.Miota nią jak szatan.

identyczną mam - śmiga aż miło POLECAM

 

Drukowałem kilka egzemplarzy pracy dyplomowej na raz i hula:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hp 1015 . Mam prawie 3 lata wydrukowałem ze 3 tyś kartek kupiłem uzywaną a jeszcze tonera nie zmieniałem

Polecam!

Nic sie poprostu nie psuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupić używkę od firm które zajmują się ściąganiem sprzętu i regeneracją

drukarka klasy biznesowej w cenie domowe z pełnym tonerem :)

 

Ja kupiłem HP 2200 DTN czyli z siecią i innymi bajerami a dałem za nią 350 :) z roczną gwarancją :)

 

Jedyny minus takich drukarek to rozmiar :) ale jak liczy się wygoda, jakość i funkcjonalność to niema to tamto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem dzis tego HP LaserJet P1102,jutro przyjdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamowilem dzis tego HP LaserJet P1102,jutro przyjdzie

 

bardzo dobry wybór! zdecydowanie wystarczająca do domu drukarka i tania w eksploatacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobry wybór. Na moim biurku w pracy stoi HP Laser Jet 1022 i świetnie sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności