Skocz do zawartości
Paweł06

Malowanie listew bocznych i dołów zderzaków

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Kupiłem właśnie komplet listw z pakietu chrom na drzwi do mojego FLa (na zderzakach już mam). Niebawem mam zamiar udać się do lakiernika i tu pytanie do Was...

 

Kurcze tak się zastanawiam... w zasadzie mam kompresor i pistolet , co prawda jeszcze nigdy auta nie malowałem ale może warto było by spróbować samemu te listwy pomalować? Nie wiem tylko co i jak robić żeby efekt był jak trzeba. Poradźcie mi proszę co i jak krok po kroku robić żeby nie spartolić roboty? Listwy które mam są w bdb stanie, w zasadzie bez problemu można by je od razu na auto zakładać tylko kolor nie ten:/: Aha no i ile farby mniej więcej na te 4 listwy trzeba by było kupić?

 

Pozdrawiam :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z ciekawości nie masz przypadkiem LA6W? Ja tez sie zastanawiam czy nie pomalowac samemu lusterek ale musiałbym kupić jeszcze farbe bezbarwną. Jak masz pomalowane orygnialnie to wystarczy zmatowić papierem 1000 i potem pomalowac kolorem następnie bezbarwnym. Tak mi doradził dzisiaj gość w sklepie z lakierami samochodowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto mam w LA7W, 3 listwy granatowe i jedną czarną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam zniszczone listwy drzwi z chromami , czy te listwy można "po szpachlować" a później pomalować ?

 

Che swoje własne wykorzystać i je po prostu odnowić ale czy to możliwe...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz je zmatowić, na to podkład, potem kolor bazowy a potem bezbarwny z utwardzaczem. Jak wyjdzie ładnie to jeszcze polerka i masz jak z fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpier musisz dać Preparat zwiekszajacy przyczepnosc plastiku . A potem do wszystkich specyfików Uelastyczniacz zeby Ci niepodpadało.

 

A to są moje efekty . Narazie tylko przednie listwy bo dostałem je od kolegi to na nich próbowałem swoich sił . Na pierwszy raz bez doświadczenia w lakiernictwie dość wyszło :P Najważniejsze zże mi sie podobają :) Niestety prace zostaną wstrzymane bo czeka mnie wyjazd za granice ale jak wróce to biore się za całość :) . Tylko co zrobić z listwami na drzwiach ??jak je sciągnać ?

 

CAM00087.jpg

CAM00092.jpg

CAM00088.jpg

CAM00089.jpg

CAM00090.jpg

CAM00091.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak je sciągnać ?

 

byłoo poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej a 4 b6 mam listwy drzwiowe s4 po 2 latach spekaly jak pajeczyna lakiernik sie zarzeka ze dal pladtyfikator :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W mojej a 4 b6 mam listwy drzwiowe s4 po 2 latach spekaly jak pajeczyna lakiernik sie zarzeka ze dal pladtyfikator :mad:

może zależy w jakim klimacie sie jeździ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może zależy w jakim klimacie sie jeździ

 

Klimat wątpię zeby mial coś z tym :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat. A co koledzy polecają na otarcia na zderzakach? Przytarłem ostatnio tak, że widać kolorek elementu o który się otarłem i kawałek białego... Znalazłem jakieś pasty ale jest tego tyle, że nie wiem, którą wybrać oraz czy w ogóle wato...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat. A co koledzy polecają na otarcia na zderzakach? Przytarłem ostatnio tak, że widać kolorek elementu o który się otarłem i kawałek białego... Znalazłem jakieś pasty ale jest tego tyle, że nie wiem, którą wybrać oraz czy w ogóle wato...

 

Spróbuj najpierw mocno scierna pastą powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze wypociny:

 

20130521_152845.jpg

 

 

Ogólnie za bardzo zadowolony nie jestem z tego co wyszło, bo lakier się trochę różni i słabo przygotowałem listwy pod lakier. Teraz gdybym to robił jeszcze raz to na pewno bardziej przyłożył bym się do ścierania chropowatości. Samo malowanie jest pryszcz. Najważniejsze dobrze przygotować płaszczyznę pod lakier. W sobotę listy :)

20130521_152920.jpg

20130521_152955.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje dzisiejsze wypociny:

 

[ATTACH=CONFIG]102934[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]102935[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]102936[/ATTACH]

 

 

Ogólnie za bardzo zadowolony nie jestem z tego co wyszło, bo lakier się trochę różni i słabo przygotowałem listwy pod lakier. Teraz gdybym to robił jeszcze raz to na pewno bardziej przyłożył bym się do ścierania chropowatości. Samo malowanie jest pryszcz. Najważniejsze dobrze przygotować płaszczyznę pod lakier. W sobotę listy :)

 

 

Ładnie wyszło, jest git! :) A powiedz mi jak chcesz zdjąć listwy boczne? One są na taśmę 2stronną tak? Nie boisz się uszkodzenia lakieru podczas odklejania? A może będziesz malować na aucie?

 

PS.

Ostatnio wpadłem na pewne 2 pomysły.

1- Żeby pomalować listwy pisakiem olejnym pod kolor. Widziałem już jak czarny pisak na listwie potrafi sie błyszczeć :D Jak ori lakier z wypolerowanym klarem.

2 - Żeby listwy okleić taśmą samoprzylepną, także pod kolor, wtedy sie uniknie odprysków, szczególnie na przedniej listwie zderzaka, bo lakier z listw łatwo odchodzi po spotkaniu z kamykami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwy najpierw podgrzeje, żeby taśma tak mocno nie trzymała i potem będę powoli je odklejał. Na szczęście są elastyczne wiec nawet jak się powyginają, to będzie można je po prostować. Myślałem nad wycięciem, ale jednak zdecydowałem na grzanie bo boje się uszkodzeń lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, listwy wycinamy zylka... Tylko uważajcie żeby nie ściąć koleczkow ustalajacych położenie listwy. Później więcej roboty jest z usunięciem pozostałości taśmy z lakieru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do usuwania taśmy są specjalne krążki kauczukowe na wiertarke. Koszt około 20-30 zł. Listwy boczne zrywalem bez użycia narzedzi poprostu ciągnąć uważałem przy tym żeby nie wyginac za bardzo. Malowalem sam pistoletem stosujac najpierw podkład na tworzywa, zwykły podkład, bazę dobrana po kodzie i bezbarwny. Na doły drzwi dodatkowo plastyfikator. Listwy boczne kleilem na taśmę do listw Boll. Wszystko przed pofklqdem darlem papierem wodnym aż do uzyskania idealnie gładkiej powierzchni. Z efektu jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do usuwania taśmy są specjalne krążki kauczukowe na wiertarke. Koszt około 20-30 zł. Listwy boczne zrywalem bez użycia narzedzi poprostu ciągnąć uważałem przy tym żeby nie wyginac za bardzo. Malowalem sam pistoletem stosujac najpierw podkład na tworzywa, zwykły podkład, bazę dobrana po kodzie i bezbarwny. Na doły drzwi dodatkowo plastyfikator. Listwy boczne kleilem na taśmę do listw Boll. Wszystko przed pofklqdem darlem papierem wodnym aż do uzyskania idealnie gładkiej powierzchni. Z efektu jestem bardzo zadowolony.

 

Zarzuć foty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zarzuć foty

Wrzucę jak umyję auto bo ostatnio jakoś nie ma warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności