Skocz do zawartości
Paweł06

Malowanie listew bocznych i dołów zderzaków

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam sobie pomalować zderzak tylni bo jest troszkę poprzecierany i od razu zamierzam machnąć listwy w kolor . Co myślicie o cenie jaką zaśpiewał mi lakiernik , 200 za zderzak , 250 za listwy kpl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaaaardzo tanio. Jeśli to nie po znajomości to ceny są mega niskie.

Obecnie ciężko polakierować zderzak poniżej 400, cudem 350 zł.

Za listwy jeśli się dobrze zrozumieliście - że chodzi również o te na drzwiach - to również jest bardzo dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi o wszystkie listwy czyli za nie 250zł . No i zderzak 200zł . Też mi się wydaje że cena nie wygórowana .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy gdzie w wiekszych miastach zawsze bedzie drozej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś napisać , jak nazywa się dokładnie te kółko na wkrętarkę do czyszczenia tej taśmy z drzwi i listew . Może być link na allegro lub nazwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samoróbka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wpisać krążek do usuwania kleju , taśm . Jest kilka aukcji . I to faktycznie pomaga ? To jest guma , jakiś plastiko-ścierny kawałek czegoś tam czy coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . moglby ktos napisac etapy malowania listew . krok po kroku . jakich papierow sciernych urzyc . jakich podkladow , farb. (mam granatowego metalica) dodam ze najpier sprobuje na niepotrzebnych listwach przednich :Pa jak ladnie wyjdie to wtedy zabiore sie za swoje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przeleciał najpierw wodną 600, później 1000, 1200 i tyle. I żadnych podkładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans takim papierem.... Jeśli masz zamiar drzeć gołymi rękami tym papierem to zacznij nie wyżej niż 200. Ja darłem 180 na początku, potem 400, 600 i chyba 1000 i efekt nie powala. Listwy malowałem podkładem a potem szprajem a w tym roku zdejmuję ję i znów papierek i malowanie tym razem już pistoletem bo efekt moim zdaniem mizerny jest. Po prostu żeby to wyglądało naprawdę dobrze to trzeba włożyć sporo pracy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych podladkow? chyba zart :)

 

podklad na plastik to podstawa! wyzej jak 800 nie musisz matowic bo to nie ma sensu wrecz gorzej sie bedzie trzymal podklad ale podklad na plastyk musi isc specjalny pozniej podklad lub szpachla natryskowa i lakier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zadnych podladkow? chyba zart :)

 

podklad na plastik to podstawa! wyzej jak 800 nie musisz matowic bo to nie ma sensu wrecz gorzej sie bedzie trzymal podklad ale podklad na plastyk musi isc specjalny pozniej podklad lub szpachla natryskowa i lakier

 

No jak zedrze lakier do plastiku to tak, ale ja zawsze słyszałem i z resztą sam uważam, że najlepszym podkładem jest zmatowiony stary lakier.... Nie wziąłem pod uwagę, że Kolega może mówić o listwach czarnych, myślałem, że chodzi o listwy już lakierowane innym kolorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam te listwy na srodki drzwi jak je zdjac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam te listwy na srodki drzwi jak je zdjac

 

są różne sposoby... ja użyłem mocnej nylonowej nici przeciągając ją pomiędzy listwa a drzwiami, chyba najszybszy sposób ;)

Resztki taśmy dwustronnej potraktowałem rozpuszczalnikiem uniwersalnym i po paru minutach ściągnąłem plastikową szpachelką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie pofalowalo ich potem przy zakladaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zapomnialem dodac ze listwy sa czarne. :P orginalne .Najpier odtluscic wyczyscic . Potem zeszlifowac czy zmatowic i nalozyc podklad (pare warstw ) do uzyskania odpowiedniego efektu ?? Potem znow podklad no i lakier i bezbarwny . Ale wlasnie jaka technika ??:D mokre na mokre czy odczekiwac do wyschniecia i matowic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmatowic

odtluscic

podklad na plastyk

i pozniej zaleznie jakie nierownosci ale np

podklad zwykly i szpachla natryskowa

i na to lakier oczywiscie te 2 warstwy matowione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Kupiłem właśnie komplet listw z pakietu chrom na drzwi do mojego FLa (na zderzakach już mam). Niebawem mam zamiar udać się do lakiernika i tu pytanie do Was...

 

Jaka cena za pomalowanie 4 listw z drzwi będzie dobrą ceną? Listwy mają oryginalny lakier i są w bdb stanie. Muszę tylko zmienić kolor na srebrny.

 

I pytanie drugie... jakim sposobem przykleić te listwy aby nic z nimi złego się nie działo?

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to pewnie jakieś 50zł za listwę. To czym przykleić było na forum , np taśma dwustronna , albo klej do szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności