Skocz do zawartości
sfad

SWAP 1.6D na 1.9D???

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, szykuje się na zmianę swojego osiołka 1.6 na mocniejszego byczka 1.9, wdzięczny bym był za wszelkie informacje, z czego najlepiej by pasował , jak dużo by było ewentualnych przeróbek.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniej przerabiania miałbyś z Audi 80 B3. rzadko, bo rzadko ale trafiały się tam 1.9D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale a może motor z b5

na alegro jest ich bardzo dużo

 

:20:wkrótce:tdi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam tego z audiny i zobacze jak by z tym bylo, a z B5 to tak srednio wole stare VAG-owskie konstrukcje ;), nawet co do tego 1.6 nie mam zlego zdania bo jest to chyba najoszczędniejszy diesel jakiego widzialem, pierwszy raz zaszokowal mnie na trasie nad morze, spalanie wyszlo 3.8 litra, dokladnie zmierzone od pełnego baku do zera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.... to i mój spali 4,9l jak bede jechał 70km/h ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm 1.6 ma 54km, a ja mialem 1.9d i miał 64km czy to sie opłaca dla 10KM? chyba nawet różnicy nie bedzie i tak muł i tak muł :) oszczędny może jest ale co to za jazda ja tamtego sprzedałem szybciej niż kupiłem hehe

dla tego ja zaproponowałem motor z b5 jak już robić to robić na całego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że z b5 jest już zabawa z elektryką i kupowanie samego silnika jest bez sensu. Gdyby mieć całe auto i wyciągasz do przekładki co potrzebujesz to ok.

Zawsze możesz kupić 1.9 TD np z b3. Przekładasz wszystkie poduchy, miskę i smog z silnika - 1.6 podejdą plug&play. Dokupujesz turbo i kolektory z 1600 z passata b2, dorzucasz IC z b3 i uzyskasz +/- 90 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do swojej b3 szukam dawcy organów dokładni 1,9tdi na kompie (ciężko)

no i w ferworze swoich poszukiwani widziałem parę b5 to rozbitych to z wysp przywiezionych za dobrą kasę ok 4 kpln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.6 ma 54km, a ja mialem 1.9d i miał 64km czy to sie opłaca dla 10KM?

Dla samych koni nie warto. Wyjdzie Ci to znacznie drożej niż może przynieść korzyści. Jednak 1,9D będzie miał większy moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz o osiągach mowimy to poszukaj 1.6 TD o oznaczeniu SB lub RA bedzie mało palił (Ok 5l) miał moment, miał moc (80KM) i bez większych problemów sie przełoży ( wystepowały wzdłuż w audi B3) a w poprzek w innych Vag-ach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.6 TD o oznaczeniu SB lub RA

 

A one się czymś różnią od CY po za tym że mają intercooler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB i RA to bliźniacze silniki a co do CY to jest starszy od tamtych produkowany był w latach 80 i był słabszy i 10 KM (czyli tyle ile mniej więcej daje icek)

Pokusić się można o stwierdzenie że to protoplasta dwóch nowszych silników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od października 86 do paska też wsadzali TD z intercoolerem 80 KM. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no muszę przyznać ze co do różnicy pomiędzy 1.6 a 1.9 to wybitnie duzej nie ma, ale i mi rowniez nie chodzi o duzo wieksza moc, lecz jak by to ujac "sile" ;),A i jak napisał kolega Tuniek i moment robi swoje, gorskie podjazdy, jakas przyczepka kemppingowa. Jesli chodzi o wkładanie mocniejszego 1.6 to z tego co sie orientuje to w transporterach t3 byly jakies takie montowane mocniejsze. A i podobno na owe 1.6 TD intercooler bywało dosc duzo skarg;)

 

A co do spalania jakie podałem jest to spalanie nie przy 70km/h, bo i do 120 go bujalem ;), tyle ze na spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i podobno na owe 1.6 TD intercooler bywało dosc duzo skar
Jakich skarg? Przecież to nieśmiertelne jednostki, proste i tanie w naprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SB i RA to bliźniacze silniki

 

Wie ktoś może czym się od siebie róznią? Z zewnątrz wyglądają na identyczne, wszystkie parametry, wymiary są takie same, więc gdzie jest różnica?

 

 

 

a ja mialem 1.9d i miał 64km

 

1.9d (1Y) miał 68 km

Edytowane przez Woojtass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w silnikach RA były stosowane turbiny T3 i K24 - ma lepszą "górę" niż T2 - lepsza w trasę

w SB odpowiednio T2 i K14 - chłodzona dodatkowo wodą - ma lepszy "dół", lepsza na miasto

Reszta silnika kapka w kapkę ta sama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam motorek SB :) nie narzekam fajna jednostka i przy dobrym wyciszeniu ostatnio znajomy stwierdził ze to benzynówka :D Spalanie w mieście w okolicach 6,5 - 7 l z tym ze samochód często gaszony....dwaj różni kierowcy...zima. Mam nadzieje ze w lecie nie przekroczy 6,5 :) W trasie jeszcze nie próbowałem dlatego nie wiem czy opowiastki o spalaniu 5,5l mozna włożyć między bajki czy też nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.6

W Łatku miałem 1,6D CR/JK 54KM i przy spokojnej jeździe w okolicach lata (oczywiście na trasie) nie było specjalnym problemem osiągnąć 4,5l/100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mój brat posiada właśnie ten silniczek 1.6-SB w passacie b3 kombi. spalanie to rzeczywiście okolice 5 litrów i powiedział bym że cieżko przekroczyć 6 litrów (tyle że u nas wygląda to tak że, 50% trasa i 50 % miasto a teraz jeszcze zima to normalne że wiecej pociągnie ) silnik produkuje faktycznie 80 koników przy 4500 obr/min. jednostka zrywna i naprawde wytrzymała. polecam :) no i do b2 wejdzie napewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności