Skocz do zawartości
Gość a1cygan

klimatronik w vr 6 a odpływ wody

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a1cygan

mam vr 6 passata i ostatnio zaobserwowałem że mam mokre dywaniki w samochodzie. w sobotę powyciągałem wszystkie ze środka samochody łącznie z wyciszenimi które też były nasąćzone woda. obejrzałem całe podwozie samochodu i jest szczelnie nie ma nigdzie dziur i rdzy. wpadłem na pomysł że może to być wilgoś i woda która powstaje podczas działanie klimatyzacji. włożełem fotel kierowcy i przejechałem 30km z klimatronikiem ustawionym na "LO" . okazało się że woda wydostaje się z nagrzewnicy kliamtyzacji pod spodem w miejscu gdzie jest odprowadzenie wody na zewnątrz ponieważ to było zdjęte ale równiez wydobywa się z otworów w które wyposarzone są zembatki sterujące klapami a podczas skręcania słychać jak przelewa się woda w średku.

 

 

i tutaj moje pytanie do osób które znaja budowe tej nagrzewnicy wewnątrz!!!!

czy jest tam jakis system kanalików które mogły się zapchać przez co woda nie może być odprowadzana na zewnątrz czy po prostu jest tam tylko parowniku zamocowany pod kątem 45 stopni i to wszystko a ja mam zatkaną ta rurkę która odprowadza wodę. przyznam szczerze nie nie sprawdzałem jej drożonsci.

 

wydaje mi się że musi być coś zapchane z tego względu że klima pracują cna najniższej temperaturze jaką może mieć przy wysokiej temperaturze na zewnątrz jednak tej wody powinnio lecieć sporo odpływem a u mnie wcale tak duże nie leci tylko kapie. a co do tego że leci również z innych dziurek to wydaje mi się że nazbierało się tyle wody w środku że i tamtędy już leci.

więc powtarzam pytanie!!!!

czy jest w środku nagrzewnicy klamatyzacji w passacie jakiś system kanalików odprowadzających modę do odpływu????? czy cos w tym stylu. jak to jest zbudowane wewnątrz

czekam na odpowiedzi

a1cyagn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a1cygan

doszedłem sam do rozwiązania problemu rurka którą wypływa woda na zewnątrz była czyms zapchana od środka wiazd na kanał kawałek drutu włożyłem w rurkę ni i wyleciała spora ilość wody .

teraz jak klima chodzi leci ładnie na zewnątrz rureczką. pewnie się przecyściło jak wyleciało ok 1,5 litra wody :hurra::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby mi ktos pomoc w ktorym miejscu dokladnie sie znajduje ten odpływ klimy (jakies zdjecie) nie moge go zlokalizowac jesto on czym zaslepiony? musze go przetkac jakims drutem

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tam jakas zaslepka czy nic i po prostu trzeba druta wciskac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam cię monter :D:D skad ty masz te wszystkie zdjęcia. Zawsze znajdziesz jakieś na odp. temat :D

Pozdrawiam!

Sorry za OT ale nie mogłem sie powstrzymać ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pytanko mam, jak długi drut tam wejdzie, bo pchałem taki gdzieś 30cm i dalej odpływ zapchany :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 powinno wystarczyć, może spróbuj czymś grubszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 powinno wystarczyć, może spróbuj czymś grubszym.

udało się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności