Skocz do zawartości
!!!Robak

Emission Workshop (bez błędów w VAG)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od jakiegoś czasu sporadycznie zapala mi się kontrolka silnika i komp wyrzuca komunikat Emission Workshop. Co ciekawe - nie dzieje się to nigdy na pełnym baku, lecz zazwyczaj, jak poziom paliwa spadnie poniżej połowy. Passat, którym jeżdżę to AVF - 131km, 6cio biegowy z końca 2005 roku. Co mnie dziwi najbardziej, to fakt, że VAG nie pokazuje żadnych błędów - po podpięciu do złącza diagnostycznego, za każdym razem kontrolka gaśnie. Czy ktoś z Was spotkał się może z podobnym problemem?

 

Jak już pisałem powyżej - kontrolka zapala się sporadycznie... Może to przypadek, ale zazwyczaj po wizycie na stacji benzynowej - po zatankowaniu, problem na jakiś czas znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tankujesz na tej samej stacji,czy na różnych?Może paliwo jest jakieś lipne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tankuję zazwyczaj na Shell'u - jednej i tej samej stacji, najbliżej miejsca mojego zamieszkania, chyba, że jestem w trasie, ale wtedy też raczej staram się zalewać paliwo na shell'u.

 

Szczerze mówiąc, moje podejrzenia były podobne do Twoich, ponieważ 1szy raz kontrolka zapaliła mi się, kiedy poziom paliwa spadł do minimum, zaraz po tym jak zatankowałem (też na shell'u tym za wałem międzeszyńskim - droga na otwock).

 

Jednak od tamtej pory tankowałem już z 5-7 razy - za każdym razem do pełna.

 

Do wymiany oleju i wszelakich filtrów zostało mi jeszcze jakieś 2000 km, zatem mam zamiar pojeździć jeszcze trochę i zobaczę, czy po tym zabiegu kontrolka będzie się zapalała nadal.

 

Czy jest możliwe, żeby była to wina przepływomierza? Zauważyłem dzisiaj, że nieco spadają mi obroty na postoju (nie zawsze). Mimo tego, nie odczuwam, żeby auto było jakieś zamulone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności