Skocz do zawartości
irift

Zamek od kierowcy a zamek od anglika...

Rekomendowane odpowiedzi

musze wymeinic zamki:

Lewy przedni ( od kierowcy )

Prawy tylny ( pasazer )

I tu moje pytanie czy beda pasowaly od anglika, głownie chodzi mi o ten lewy przedni? Dziekuje

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw wyraz kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinny pasowac bo oba przednie sa sterujące i lewy i prawy. Jesli wymieniasz bo nie działa podświetlenie przy otwarciu drzwi to polecam rozebrac i przelutowac zimne luty na płytce i kasa w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm no nie dziala ale oprocz tego dzieja sie cyrki.. czasem mam stroboskop ze swiatla nad lusterkiem i nie lapie immobilaiser....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam możliwość zakupu zamka z anglika do drzwi kierowcy, ale mam wątpliwości czy na 100% będzie pasował, w powyższym wątku nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jeśli ktoś już przekładał taki zamek to proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na 99% nie będzie pasował ponieważ nie ma wejścia na wkładkę do otwierania z kluczyka.Już to przerabiałem,więc jestem zoriętowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za szybką odpowiedź. Myślałem, ze tylko przełożę zamki a teraz pozostaje mi tylko zakup go jako dawca części gdyby któryś z mikro wyłączników był uwalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Na 99% nie będzie pasował ponieważ nie ma wejścia na wkładkę do otwierania z kluczyka.Już to przerabiałem,więc jestem zoriętowany.

Nie ma wejścia na wkładkę, ale dopiero w modelu 3BG. W modelu 3B angliki miały zamki z obydwu stron, a więc zamek powinien pasować. Tylko nie wiem jak tam z funkcją master albo slave. W gruncie rzeczy to ja nie widzę wyższości zamka kierowcy nad zamkiem pasażera, a więc powinien pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie wiem jak tam z funkcją master albo slave. W gruncie rzeczy to ja nie widzę wyższości zamka kierowcy nad zamkiem pasażera, a więc powinien pasować.
???

Powiedz mi kolego co to jest master i slave.Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mechanizm bedzie oki tylko nie wiem jak z elektryka czy bedzie kompatybilna z europejska wersja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi kolego co to jest master i slave.Dzieki za info.

Master-zamek główny, nadrzędny.

Slave-zamek drugorzędny.

W 3B ja różnicy żadnej nie widzę, czy master czy slave. Zamek kierowcy i pasażera ma takie same funkcje, otwiera i zamyka, po dłuższym przytrzymaniu otwiera/zamyka wszystkie szyby. Jedną różnicą, która przychodzi mi do głowy to jest brzęczyk świateł, ale uważam że to jest kwestia podłączenia przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zamek bez wkladki bo o taki chodzi ?? tez mialem podobny problem i jeden zamek mi zostal wiec jak cos to pisz za flaszke oddam :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do starego tematu ale może ktoś mi jeszcze doradzi.

 

Prawdopodobnie a raczej na pewno mam niesprawny mikro styk w zamku kierowcy, nie zapala mi się lampka nad lusterkiem i ta pod drzwiami jak je otwieram, znalazłem na allegro zamek od anglika za 45zł to chyba niewiele.

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php...2+wys%C5%82any.

 

Z tego co wyczytałem to raczej powinien pasować i wszystko będzie ok ale wole zapytać może ktoś już wie na 100% czy zamek od anglika na pewno będzie sprawny w wersji eu.

 

Zastanawiam się też nad drugim wyjściem i wymiana samego mikro styku ale nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu gdzie było by to fajnie krok po kroku pokazane, może ktoś mógł by mi podrzucić jakiś link będę wdzięczny

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odświeżam temat

Witam

 

Mam pytanie jakie są różnice w zamkach przednich pomiędzy wersja Angielska a Europejska??

 

W ETKa pokazuje dwa numery części:

 

Wersja Angielska:

 

Prawe drzwi strona kierowcy w UK: 6X2837014H

Lewe drzwi strona pasażera w UK: 6X2837013H

 

Wersja Europejska:

 

Prawe: 6X1837014H

Lewe: 6X1837013H

 

Ja potrzebuje wersje UK chciałem kupić nowy zamiennik tylko są same do wersji EU. Jeszcze pytanie o trwałość tych zamienników ile one wytrzymują ma ktoś z forum założony taki zamiennik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica jest taka, że zamek kierowcy ma blokadę przed wciśnięciem rygla na otwartych drzwiach - zabezpieczenie przed przypadkowym zatrzaśnięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
różnica jest taka, że zamek kierowcy ma blokadę przed wciśnięciem rygla na otwartych drzwiach - zabezpieczenie przed przypadkowym zatrzaśnięciem.

 

A idzie to jakoś przerobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Odświeżam temat

Witam

 

Mam pytanie jakie są różnice w zamkach przednich pomiędzy wersja Angielska a Europejska??

 

W ETKa pokazuje dwa numery części:

 

Wersja Angielska:

 

Prawe drzwi strona kierowcy w UK:6X2837014H

Lewe drzwi strona pasażera w UK: 6X2837013H

 

Wersja Europejska:

 

Prawe: 6X1837014H

Lewe: 6X1837013H

 

Ja potrzebuje wersje UK chciałem kupić nowy zamiennik tylko są same do wersji EU. Jeszcze pytanie o trwałość tych zamienników ile one wytrzymują ma ktoś z forum założony taki zamiennik ??

Ja mam zalozony zamiennik. Chodzi od roku bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
różnica jest taka, że zamek kierowcy ma blokadę przed wciśnięciem rygla na otwartych drzwiach - zabezpieczenie przed przypadkowym zatrzaśnięciem.

 

Można jakoś to przerobić robił już ktoś to z forum ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zrobić żeby usunąć blokadę czy dodać? bo nie wiem który zamek rozebrać. Poza tym czy to faktycznie jest konieczne? Ja bym nic nie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co zrobić żeby usunąć blokadę czy dodać? bo nie wiem który zamek rozebrać. Poza tym czy to faktycznie jest konieczne? Ja bym nic nie robił.
Ja chce dodać blokadę ???Chciałbym mieć tak jak trzeba :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności