Skocz do zawartości
marcind

żarówki do b6

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy prośba o odp na powyższe pytanie i przy okazji może ktoś po krótce opisać jak powymieniać te żarówki? Wewnątrz podważyć przezroczyste klosze lampek i powyciągać na siłę? Z przodu i z tyłu oraz w bagazniku kombi tak samo?

Jak to zrobić w przypadku lusterek bocznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

jest na forum wymiana podświetlenia lusterka post 13 http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=57859&highlight=wymiana+kierunkowskazu

 

co do oświetlenia wnętrza ,do rozebrania przedniej konsoli nad głową ,Trzeba najpierw podważyć część za którą jest mikrofon do zestawu głośnomówiącego jest na zatrzaskach (na niej są prostokąty po prawej stronie z dziurkami tam jest mikrofon , po lewej be dziurek ) potem zobaczysz wkręty do odkręcenia , jak odkręcisz to całość wyjmiesz .:)

 

z tyłu wystarczy całość podważyć i odejdzie

Bagażnik na bok i na dół i tak żarówka rurkowa 42 mm (kombi)

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Moro nie wiem czy dobrze to skumałem - najwyżej dopytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a wiecie może jak dobrać się do wymiany żarówek w drzwiach (przednich i tylnych) - chodzi oczywiście o podświetlanie gleby przy otwartych drzwiach. U mnie takowe występują i nigdzie na forum nie znalazłem info jak sie do nich dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam lampek tylko odblaski,ale przypuszczam że są tak samo skonstruowane,tylko nie mają żarówek.Podważasz śrubokrętem i wychodzi dość lekko cała oprawa z tapicerki.Przynajmniej tak jest u mnie,wyciągałem z ciekawości,bo nie wiedziałem co mam zamontowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pociagniemy watek...

Dzisiaj mi sie spalila zaroweczka mijania -- osram h7u

Najpierw myslalem ze to U to takie jakies specjalne oznaczenie bo w stosunku do h7 miala taka bańkę z boku ;)

Teraz wiem, że szkło od temperatury się odksztalciło - bo w domciu wziela i eksplodowala ;)

Dobrze ze mnie nie poranily odlamki ;) ;)

 

Ale ciekawosc mnie zzera co oznacza to U - sa R, sa S ale U ?? moze universal ? ;) ;)

Albo urban dangerous ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

nie wiem co to te U co piszesz,ale miałem podobnie z odkształceniem żarówki założyłem kiedyś 100W i się bańka zrobiła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Pewnie się powtórzę ale warto się dowiedzieć. Mam problem z wymianą żarówek mijania i z dokładnym ich umiejscowieniem. Już wyjaśniam, nie jestem matołem i żarówę niejedną już wymieniłem. Ale takiego dojścia jak w pasku b6 to jeszcze nie widziałem. Aha i czy one faktycznie są na wcisk tylko, czy nie ma jakiegoś zatrzasku?. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówki od świateł mijania mają na końcu wtyczki plastikowy wypust. Chwytasz go i przekręcasz w lewo - patrząc od strony silnika. Są tam specjalne zaczepy. Za kabelki wyciąga się tylko żarówki postojowe. Zmieniałem wszystkie 6 u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za inf. jutro zobaczę. A tym czasem mam kolejne pytanie. Czy może ktoś z Was zmieniał zwykłe żarówki ( mijania) na ksenony?Taki zestaw z Hong kongu za około 30 funtów Jakiej firmy i wogóle czy to zdaje egzamin? Noszę się z zamiarem zmiany i ale chciałbym zaczerpnąć porady.

Edytowane przez alufelgaa
dopisanie zdania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy. Pewnie się powtórzę ale warto się dowiedzieć. Mam problem z wymianą żarówek mijania i z dokładnym ich umiejscowieniem. Już wyjaśniam, nie jestem matołem i żarówę niejedną już wymieniłem. Ale takiego dojścia jak w pasku b6 to jeszcze nie widziałem. Aha i czy one faktycznie są na wcisk tylko, czy nie ma jakiegoś zatrzasku?. Dzięki za pomoc

Polecam szukajkę, ona wbrew pozorom dużo wie ->Samodzielna wymiana żarówek H7 W B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 30 funtów to możesz co najwyżej kupić nie cały zestaw, a jeden palnik ksenonowy i to z niewiadomego pochodzenia (patrz allegro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy robie małą zamiane, i chce was spytac o zdanie. Chce wymienic wszystkie zarowki we wnetrzu passata b6 na ledowe. Czy beda pasowac? Czy to polega tylko na wymianie i nie kombinowaniu nic z softwarem? Czy mozecie cos polecic? Aha i tak w ogóle to nei wiem jak sie dostac do tych z tyłu i z przodu w podsufitce. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział ze z B6 nie miał do czynienia. Masz jakieś kontakty jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

No to tak z tyłu podważasz i spada na ziemie są tam żarówki 3 x W5W i takie zamienniki diody są dostępne np tu http://allegro.pl/postojowki-led-w5w-1w-mega-power-jakosc-i1262460700.html, na przodzie po konsole w miejscu głośniczka podważasz i ukazują się 2 śrubki torx po odkręceniu schodzi na dół tam są 2 x w5w i jedna rurkowa 30 mm na tego tupu http://allegro.pl/zarowka-led-c5w-31-42mm-smd-rurka-hit-i1238370969.html ,w słonecznikach masz rurki i w schowku pasażera w5w radzę dać boczną lepiej oświetla,w kombi masz jedną rurkową 42 mm powodzenia ;)

Nie będziesz miał błędu na kompie z wnętrza także śmiało zakładaj ,

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy. Dzięki kolego. Co miałeś na myśli mówiąc: "na przodzie po konsole w miejscu głośniczka podważasz i ukazują się 2 śrubki" i "w słonecznikach masz rurki i w schowku pasażera w5w radzę dać boczną lepiej oświetla"? Sorki trochę tępy w tym jestem, ale mogę swojego zaprezentować... oczywiście jak zmodyfikuje :) Spójrz na foto. Te pierwsze co podałeś są trochę inne niż te w linku u ciebie. Czy mógłbyś mi napisać ile sztuk i jakie muszę kupić please :)? Czy moglbys na jakies fotce pokazac optymalne miejsce do podważenia?

 

Pozdro

Masz u mnie + i pomógł :)

 

PS: a te swiatelka schowane w no te co przed sloncem chronia... mam to na koncu jezyka....

 

 

 

 

kl3.jpg

Edytowane przez Kimi01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś chce wymienić postojowe z przodu + oświetlenie rejestracji to polecam http://allegro.pl/can-bus-led-postojowka-w5w-t10-bmw-audi-mb-passat-i1242485570.html do postojowych i http://allegro.pl/led-rurki-c5w-c10w-36mm-can-bus-radiator-vw-seat-i1227088896.html do tablicy. Zapodałem takie u mnie i nie ma żadnych błędów na kompie --> plug and play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Kimi01

 

yyy. Dzięki kolego. Co miałeś na myśli mówiąc: "na przodzie po konsole w miejscu głośniczka podważasz i ukazują się 2 śrubki" i "w słonecznikach masz rurki i w schowku pasażera w5w radzę dać boczną lepiej oświetla"? Sorki trochę tępy w tym jestem, ale mogę swojego zaprezentować... oczywiście jak zmodyfikuje :) Spójrz na foto. Te pierwsze co podałeś są trochę inne niż te w linku u ciebie. Czy mógłbyś mi napisać ile sztuk i jakie muszę kupić please :)? Czy moglbys na jakies fotce pokazac optymalne miejsce do podważenia?

 

Pozdro

Masz u mnie + i pomógł :)

 

PS: a te swiatelka schowane w no te co przed sloncem chronia... mam to na koncu jezyka....

no te co przed słońcem chronią nazwałem słoneczniki ;) tam masz rurki 30 mm tak mi się zdaje ,jak dobrze pamiętam ,złażą od prawego boku podważyć trzeba

tu masz głośniczek zaznaczony podważyć trzeba i pod spodem torx 2 x

 

 

1276387687.th.jpg

 

 

 

A na zewnątrz potrzebujesz ledy po can te co kolega Bimbasz podlinkował ;) bo tam błąd wywala spalonej żarówki

 

a boczna dioda to taka http://allegro.pl/zarowka-led-w5w-lub-ba9s-hp-led-boczna-mocne-i1271085608.html

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności