Skocz do zawartości
gseptember

wyciek z pompy wtryskowej 1.9td

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum .Mam poważny problem z pompą wtryskową (mocno z niej leci)jest to Bosch z wieżyczką ,dokładnie kapie odpowietrznikiem (czarna gumka nad przewodem powrotu ).auto kupiłem kilka miesięcy temu ,wymieniłem co należało ,oprócz naprawy ABS (ale to już nie długo ),a tu sruuu i to a już myślałem ,że wszystko:( Proszę o poradę ,bo nie wiem od czego zacząć :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, trzeba wymienic te aluminiowe coś pod tą czarną gumką.

Zdejmij ją wykręc ten zaworek i jedź z tym do pompiarza. Pokarz mu i poproś o taką częśc. Moja znajoma za to gówienko plus wymiana zapłaciła 100zł około. Nie wiem czy dużo czy mało. W każdym razie bez wymiany się nie obejdzie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz ,jeśli mógłbyś mi powiedzieć jeszcze jak to się nazywa byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja to robilem w golfie siostry silnik AAZ i wymiana tego zaworka nic za bardzo nie daje trzeba zwalić gore pompy i wymienić oring taki maly na takim bolczyku regulacyjnym co sie wysuwa jak się daje gazu. dokładnie opisane to jest na forum golfa. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261298, można to samemu usunąć jak ktoś ma trochę pojęcia o mechanice i sporo cierpliwości, pompiarze zazwyczaj preferują od razu uszczelnienie całej pompy bo i tak będzie rozkręcona koszt uszczelek ok 50-60zł.orginalnych boscha plus robocizna ale tu ceny są różne. A tu jest jeszcze dokładniej opisane jak i co po kolei robić jak chce się samemu pobawić http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=200511&postdays=0&postorder=asc&start=0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Tak jak pisał Kubek wymiana tego zaworka nic nie dała :((( .Mechanik mówi,że to membrana jeśli tak to sam naprawie ,tylko zastanawia mnie czy nie zmieni to ustawień pompy,ale najpierw podjadę do pompiarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no membrana rzadko się psuje koszt ok.50zł możesz ją sam sprawdzić wykrecajac 4 śrubki i zdejmując ten dekielek z wężykiem od turba i będziesz widział czy membrana jest dziurawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację sprawdziłem membrane i jest ok,tylko zastanawia mnie fakt,że pod nią było pełno ropy na wysokości tego zaworka .Wybrałem i przez chwile było ok ,ale pózniej to samo:(. Orientujesz się może kolego jaki ma być ten oring ,bo chyba mi tylko to zostało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego gseptember, miałem u siebie dokładnie to samo plus jeszcze dodatkowo ciekło przy ośce gazu. Pompiarz za całą robotę wziął 180 zł z częściami. Do ściągnięcia była góra pompy, wymiana 2 lub trzech oringów, uszczelka pod górę pompy i nowa membrana bo przy okazji wyszło że ma dziurkę. Nie daj się wrobić czasem komuś że trzeba wyciągać całą pompę, mi tak jeden proponował i śpiewał za to ok 600 zł. Wciskał mi że cała jest do rozebrania.

 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak można to zrobić bez wyjmowania pompy tylko trzeba nie pogubić części no jak się membrane zmieni to nie za bardzo jest co przestawić trza tylko pamiętać że ten pin trzeba włożyć w tej samej pozycji co był a jeśli będziesz góre pompy ściągał to poznacz sobie dobrze ustawienie dzwigni gazu żebyś nie przestawił na frezie i mniej więcej zaznacz jak było założone cięgno ssania bo chyba tez trzeba je wypiąć choć już dokładnie nie pamiętam a oring powinien być w całym zestawie uszczelek do pompy boscha VE z lda a jak chcesz kupić sam oring to zobacz w jakimś sklepie z częściami rolniczymi a wymiarów ci nie podam bo ja wyjąłem stary i wziąłem na wzór do sklepu

P.S u mnie za uszczelnienie całej góry pompy chcieli 100zł a za uszczelnienie calej pompy 200 tylko wtedy trzeba już niestety całą pompę wyjąć, wiec wolałem sam to zrobić bez wyjmownia pompy ale jeśli juz bym miał wyjmować całą pompę to wtedy bym się zdecydował na drugi wariant za 200zł

Edytowane przez kubek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .Wczoraj byłem u pompiarza ,facet kupe lat w zawodzie i po oględzinach rozłożył ręce i mówi ,że pierwszy raz się spotkał z takim wyciekiem :638: zdesperowany wytłumaczyłem ,że chodzi o oring na tym bolczyku ,jak pisał Kubek ,więc rozebrał ,obejrzeliśmy i nic .jest ten bolczyk owszem ale gdzie ten oring niby ma być fakt faktem jest na nim wpust ale czy tam to nie wiem? zrezygnował złożył poustawiał i lipa dalej leci .Dziś zamówiłem komplet uszczelek i załatwiłem kompletną górę od takiej pompy rozebrałem i też nie widać oringu ,chyba ,że jest on gdzieś w tuleji ,w której porusza się ten bolczyk ?Sam już nie wiem może jak odbiorę te uszczelki ,to do czegoś dojdę? Kubek wez coś poradz bo powoli tracę cierpliwość :confused:

 

---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 16:01 ----------

 

I wreszcie znalazłem o co do końca chodzi http://www.vwdiesel.net/forum/index.php?topic=19895.0 jest po angielsku (nie szkodzi ).Tylko ,że w mojej pompie nie ma tych śrub tylko są wprasowane kulki jako uszczelnienie wybijając je będzie problem z uszczelnieniem a inaczej się nie dostane do tego oringu :( .I została opcja zmiany głowiczki na taką ze śrubkami lub pompiarz specjalista i porażka w portfelu

Edytowane przez gseptember

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego poczytaj dokładnie linki które podałem wcześniej na forum golfa tam chłopaki napisali jak się rozprawić z tymi kulkami wybić je łatwo ale potem je trzeba tam dobrze umieścić i dobrym klejem do metalu zakleić żeby czasem nie powypadały,ten twój pompiarz jakiś lichy był, mój znajomy tez pompiarz od razu przez telefon skumał o co chodzi i powiedział ile za to biorą u niego w firmie oraz jak to zrobić żeby pompy nie wyciągać

P.S ta usterka jest dość częsta nie tylko w AAZ ale i w innych z LDA i dobrzy spece znają już te pompy na pamięć takie rzeczy robią że tak powiem z zamkniętymi oczami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności