Skocz do zawartości
Roozga

Jak odkręcić tę śrubę? (blokada wkładki zamka)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak odkręciłeś tą śrubę, co jest pod zaślepką, to włóż w zamek kluczyk, lekko ruszaj na obie strony i wyciągniesz :D Chyba że jakaś inną srubę odkręciłeś. Bo tej, co zabezpiecza wkładkę zamka - nie wykręca sie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a powie ktos jaki srobokret zeby odkrecic te gwiazkowe 2 sruby trzymajace zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a powie ktos jaki srobokret zeby odkrecic te gwiazkowe 2 sruby trzymajace zamek?
[ATTACH]37107[/ATTACH] o którą ci chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to chodzi ze to nie torx i niemoge odkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz już wyrobione te ząbki w śrubie lub kluczu

zapodaj foto twoich śrub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jklucze torxy nowe kupilem, a sruba nieruszana, wiec to musi byc jakis gwazdkowy czy cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jklucze torxy nowe kupilem, a sruba nieruszana, wiec to musi byc jakis gwazdkowy czy cos

ale czy twoje torxy mają taki otwór w środku jeśli nie to nie odkręcisz chodzi mi o coś takiego http://www.werther.com.pl/product_info.php?products_id=16078

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego posta....

też miałem taki sam problem u siebie i też trochę się nagłowiłem jak to zrobić.. jest jeden dobry sposób, nawierć to małym wiertłem jakaś 4 lub 5 i wkręć w ten otwór wkrętak (są to takie świdry z lewym gwintem, które się wkręca właśnie w taki urwane, wyrobione śruby)

tak to wygląda

http://marketeo.com/pl/Oferta/Zestaw-5-wkr%C4%99tak%C3%B3w-do-urwanych-%C5%9Brub-i-szpilek-357980.html

myślę, że to pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XZN, SPLINE, lub 12pt. STAR - ten sam typ, różne nazwy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten duży zestaw bardzo się przydaje przy "majsterkowaniu" :)

Te śruby całkiem niedawno odkręcałem. W prawych i lewych drzwiach. Nie są specjalnie mocno przykręcone i nie maja skłonności do rdzewienia czy zapiekania się. Kiedyś próbowałem je odkrecic torxem, niby klucz pasuje ale przeskakuje. Dobrze że szybko odpuściłem bo miał bym problem.

Śruby nie wykręca się do końca, bo może spaść pierścień (tak jak koledzy wyżej pisali) . Najlepiej włożyć kluczyk troszkę przekręcić i jednocześnie przy wykręcaniu ciągnąć i ruszać wkładka lewo prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPLINE to spline, a XZN to xzn.

SPLINE powstaje z nałożenia na siebie 4 trójkątów. XZN jest wynikiem nałożenia 3 kwadratów. Jak się łatwo domyślić, różne są w tych kluczach kąty pomiędzy krawędziami wierzchołków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SPLINE to spline, a XZN to xzn.

SPLINE powstaje z nałożenia na siebie 4 trójkątów. XZN jest wynikiem nałożenia 3 kwadratów. Jak się łatwo domyślić, różne są w tych kluczach kąty pomiędzy krawędziami wierzchołków.

 

Święta racja - pośpieszyłem się z tym zrównaniem typów. :wstyd

choć typ SPLINE powstaje z 12 krzywych a nie z 4 trójkątów.

 

Poniżej wynik moich krótkich poszukiwań:

http://en.wikipedia.org/wiki/Xzn#Triple_square

Obraz bez nazwy.jpg

Edytowane przez neurojarre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej podjechać do mechanika dać na piwo i odkręci śrubę, ja tak robię i nie muszę kupować kluczy na jeden czy dwa razy do użycia. Mój zaprzyjaźniony mechanior nie robi mi problemu, a klucze ma pierwsza klasa "CRAFTSMAN" i radą służy jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

dopytam się też w kwestii wyjęcia wkładki, bo sam mam z tym problem. Otóż wykręcam tą śrubę torxem, ale niewiem jaka jest granica wykręcenia tej śrubki, by czego nie zchrzanic. Już teraz niewiem czy możną ją wykręcić całą czy nie? sprzeczne są tu opinie. przy niej jest taka jakby blokada (na załączonym zdjęciu ją widać, nad napisem BUFO na tej śrubce) i czy ona będzie trzymać tą śrubę do końca czy nie pozwoli jej wyjść? A wkładka raczej przy mocno wykręconej śrubce nie ma ochoty wyjść. Co robię źle?

Zdjecie038.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tę śrubkę kręcisz do momentu, aż się uwolni wkładkę.

Jeśli pójdzie coś nie tak, i śrubka wykręci się cała, to może spaść pierścień blokujący, a wtedy trzeba rozebrać tapicerkę drzwi i poskładać całość . Trochę więcej roboty.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności