Skocz do zawartości
Roozga

Jak odkręcić tę śrubę? (blokada wkładki zamka)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Nie moge zalozyc nowego tematu, wiec postanowilem napisac tutaj. Temat nawet brzmi podobnie.

 

Otoz, pare dni temu kupilem passata, rok 2000. Auto ma pare usterek. Ale zaczne od poczatku. Centralny zamek nie zamyka i nie otwiera klapy bagaznika. Postanowilem zamknac kluczykiem. Okazuje sie, ze klapa bagaznika i drzwi kierowcy maja jakas blokade w zamku (drzwi pasazera sa sprawne). Tzn do obu zamkow klucz wchodzi okolo do polowy i staje w tym samym miejscu. Odchylilem blaszke chroniaca zamek i zajrzalem do srodka. Wyglada to tak, jakby w lewym gornym rogu byl maly kawaleczek metalu (2mmx1mm).

I teraz moje pytania:

 

1. Czy potrzebuje nowy silownik klapy bagaznika czy jest jakas mozliwosc regeneracji (np wyjac i wyczyscic)?

2. Co to jest i jak usunac to cos z mojego zamka?

 

Wszelkie sugestie mile widziane i z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm po głębszej analizie przychodzi mi do głowy jedno pytanie: Czy nie jest to czasem anglik przerobiony na Europę?

Mogę się mylić, ale nie często zdarza się, że mamy wkładkę po obu stronach auta, co ważniejsze przy przekładce ktoś mógł po prostu dokupić lewą wkładkę i stacyjkę z kluczykiem w komplecie. Stąd można by wytłumaczyć niepasujący kluczyk w prawych drzwiach i klapie bagażnika na raz-byłyby z innego zestawu...

A niedziałający centralny w bagażniku to już inna bajka - walka na przewodach, lub jak sam zauważyłeś-zamek

Edytowane przez piotereq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Widze piotrze, ze znasz sie na rzeczy. Samochod to anglik i tu tez jest uzywany. Opisalem w pierwszym poscie wszystko jako drzwi ''pasazera i kierwocy'', myslalem ze to bez znaczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytania moje...

czy ktokolwiek wie co mam w zamkach, czy jest to montowane fabrycznie, czy mozna to usunac, jesli tak to jak wyjac wklad klapy bagaznika,

 

i jak sprawdzic silownik tylniej klapy, czy mozna go ozywic jakos jesli padl

 

dziekuje, za wszelka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz napisane jak wyjac zamek z klapy http://forum.vw-passat.pl/threads/50948-zamek-tylnej-klapy-w-kombi-B5?highlight=wkladka+klapy

 

a co do tego co moze siedziec w zamku to mozliwe ze poprzedni wlasciciel mial jakis patent na zablokowanie zamkow takze skontaktowalbym sie z nim.

(kiedys jak mialem leona gosc opatentowal blokowanie zamkow dorobionymi kluczami w ktorych byla mala dziurka i trzeba bylo zachaczyc cienkim drucikiem i wysunac kluczyk z wkladki.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopię temat

chodzi o wyciągnięcie wkładki z zamka. Odkręciłem tą śrubę trzymającą wkładkę. Jednak sama wkładka nie chce wyjść ponieważ kluczyk nijak nie chce się przekręcić. Na początku nie chciał w ogóle wejść ale po psyknięciu penetratora przynajmniej wchodzi w wkładkę. Jest jakiś myk żeby to wyciągnąć? Rozwiercić ten zamek czy jak?

Odkręcałem cały bok, wyciągałem szybę i tą metalową osłonę ale nie mogę jej wyciągnąć bo się trzyma na tej właśnie wkładce i lince od klamki której z kolei nie odepnę jak nie wyciągnę wkładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odkopię temat

chodzi o wyciągnięcie wkładki z zamka. Odkręciłem tą śrubę trzymającą wkładkę. Jednak sama wkładka nie chce wyjść ponieważ kluczyk nijak nie chce się przekręcić. Na początku nie chciał w ogóle wejść ale po psyknięciu penetratora przynajmniej wchodzi w wkładkę. Jest jakiś myk żeby to wyciągnąć? Rozwiercić ten zamek czy jak?

Odkręcałem cały bok, wyciągałem szybę i tą metalową osłonę ale nie mogę jej wyciągnąć bo się trzyma na tej właśnie wkładce i lince od klamki której z kolei nie odepnę jak nie wyciągnę wkładki.

 

Ten filmik powinien Ci pomóc: http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=54&t=6276&start=120

Jak odkręcasz śrubę trzymającą wkładkę, odciąg klamkę na zewnątrz. Wkładka lubi zaśniedzieć i nie chce wyjść, musisz ją po prostu rozruszać góra-dół, lewa prawa i wtedy wyciągnąć na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śruba wpadła mi do drzwi, a wkładka nie chce wyjść, ruszałem na wszystkie strony chyba 4 godziny, nawet podważałem tą plastikową nakładkę jednocześnie na odciągniętej klamce i nic. Wydaje się jak by coś tą wkładkę trzymało bo nie wieże że tak zaśniedziała że nie chce wyjść.

Możliwe jest takie coś że jak śruba jest całkiem wykręcona to ten pierścień odkręca się za daleko i blokuje wyjście wkładki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruba wypadła, ale pierścień dalej blokuje wkładkę. Mam podobny temat w jednych drzwiach. Skoro śruba spadła, to spróbuj lekko poodginać śrubokrętem pierścień bo to on trzyma wkładkę - najwyżej wpadnie do środka.

Wkładkę oczywiście próbuj wyjąć na odciągniętej klamce. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeje starego kotleta? To że nie wykręcamy tej śruby do końca to już wiemy, a czy dokręcamy ją do samego końca (oporu) czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności