Skocz do zawartości
Roozga

Jak odkręcić tę śrubę? (blokada wkładki zamka)

Rekomendowane odpowiedzi

Poszperałem parę dni na forum, ale umarłem i nie wiem.

 

Mam olbrzymi problem. Po włamaniu muszę wymienić kładkę w drzwiach kierowcy. Wiem że muszę odkręcić tę śrubę (na zdjęciu "Lock Set Screw")

http://www.taligentx.com/passat/images/large/dlm_07_sill.jpg

 

Niestety Torx T20 się ślizga i nie mam czym tam teraz podejść. Próbowałem szczypców wygiętych, 2 śrubokrętów itd, ale nic nie pomaga. Zastanawiałem się czy coś tam nie przyspawać - ale nie idzie podejść spawarką, myślałem by nawiercić otwór wiertełkiem ciękim i wkręcić w to blachowkręta a potem spróbować wykręcić wszystko, ale tak chyba nie przejdzie. Pozostaje jeszcze pomysł z przyklejeniem nakrętki jakimś silnym klejem do metalu, ale nie wiem cz da radę.

 

Ktoś może coś doradzić - bo już pomysłów nie mam.

 

I pozostaje jeszcze jeden problem - w ASO nie mogli takiej śruby znaleźć - trzeba będzie chyba poszukać na szrotach.

 

Poradźcie coś - może macie więcej weny niż ja dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to tej śruby się nie wykręca do końca tylko kawałek. Dzięki temu będziesz mógł wyciągnąć zamek. Śruba obraca pewien mechanizm, który właśnie zabezpiecza zamek przed wypadnięciem.

 

dlm_08_lock.jpg

 

Być może to nie śruba a klucz się "zmielił" z tego co wiem to klucze TORX z allegro itp są nietrwałe, proponuje kupić jakiś porządny(utwardzany) klucz i nim spróbować, możesz też spróbować TORX T25

 

I UWAGA - u mnie po wykręceniu śruby do końca, zabezpieczenie spadło na dół drzwi i potem był problem z jego zamontowaniem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, możesz wywiercić otwór, wbij w niego torx-a o nieco większym rozmiarze, musi puścić. Tym sposobem wykręciłem u siebie śruby trzymające zamek mające klej ma gwincie, kiedy zniszczyłem miejsce na klucz spline. Śruby trzymającej wkładkę zamka, nie wykręcisz do końca, trzyma ją ząbek u dołu główki śruby.

Jak kolega napisał wyżej, zapomnij o torx-ie robionym z puszek po cocacoli w

Kraju Środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może to nie śruba a klucz się "zmielił" z tego co wiem to klucze TORX z allegro itp są nietrwałe, proponuje kupić jakiś porządny(utwardzany) klucz i nim spróbować, możesz też spróbować TORX T25

 

Tu bym sie niezdodzil. To klucz ma sie rozleciec a nie sruba. potem wlasnie sa takie problemy ze nie mozna juz niczym odkrecic. Nie mowie omade in china gdzie klucz sie sypie zanim podejdziesz do sruby. poprostu klucz ma miec minimalnie mniejsza twardosc niz sruba. tak przynajmniej mnie uczyli ale to za komuny bylo :D

a koledze radze takie fikusne urzadzonko jak srubka z lewym gwintem, wywiercic mala dziurke i wkrecac śrubkę z lewym gwintem. jak ja przystawi to odkreci ta w ktora wkrecasz. mam nadzieje ze rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie prosciej w nawiertaną srubę wkręcic tzw. wykrętak? (patrz alledrogo "wykrętaki") ma on lewy gwint i przy jego wkręcaniu zapieczona śruba ma zostac wykręcona...:D Oczywiscie polecam drozsze i wykonane z odpowiedniej stali wykrętaki bo te chińskie z puszek po coli to wiadomo...

 

Szkoda torxa....

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza Panowie ....można szukać śruby z lewym gwintem...można kupić wkrętak do wykręcania http://www.allegro.pl/item784130510_beta_wykretaki_do_uszkodzonych_srub_szpilek_7szt.html ..... ale czy się opłaca szukać na jedna marną śrubę wkęrtu z lewym gwintem czy wydawać dodatkowe dutki ....a torx-a napewno nie zniszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, skoro się śruby nie wykręca całkiem to jak ja mam ją wymienić na inną?? - widziałem na prawych drzwiach ten ząbek - myślę że da radę całkiem wykręcić nawet mimo jego obecności. jak nie to jak??

 

Pogadałem chwilę ze znajomym - żeby nie zniszczyć śruby można spróbować Dremelem z końcówkami do grawerowania - zrobić krechę pod śrubokręt płaski i powinna odpuścić - nawet na tyle głęboki można zrobić rys żeby już tam została i była na płaszczaka - poproszę o komentarz :)

 

Nabicie większego torxa - jak nie wyjdzie (bo pójdzie torx a nie śruba) to będzie lipa

 

Co do narzędzi korzystam z Wissen'a i Stanley'a - więc raczej nie chińszczyzna z puszek po piwie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął ostry przecinak, pierdyknął młotem i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym wziął ostry przecinak, pierdyknął młotem i po sprawie

 

Boję się żeby nie spierniczyć zamka lub drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

camelmk

 

Jeśli tak naprawiasz swój samochód to wyrazy współczucia dla niego.....

 

ok, skoro się śruby nie wykręca całkiem to jak ja mam ją wymienić na inną?? - widziałem na prawych drzwiach ten ząbek - myślę że da radę całkiem wykręcić nawet mimo jego obecności. jak nie to jak??

Można wykręcić do końca tę śrubę, lecz najpierw musisz ją odkręcić aby odryglować wkładkę zamka. Widoczny ząbek jest częścią rygla w kształcie koła, który jest założony na klamkę od wewnątrz, aby wyjąć rygiel musisz wyjąć wkładkę zamka, więc musisz wykręcić tę śrubę.

Edytowane przez panther2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tak naprawiasz swój samochód to wyrazy współczucia dla niego.....

 

no nie mam garażu i radzę sobie ja mogę - że niby jak tak śrubę zostawię to znaczy że co masz na myśli - pamiętaj by uważać w jakie drzwi się puka ;)

 

Można wykręcić do końca tę śrubę, lecz najpierw musisz ją odkręcić aby odryglować wkładkę zamka. Widoczny ząbek jest częścią rygla w kształcie koła, który jest założony na klamkę od wewnątrz, aby wyjąć rygiel musisz wyjąć wkładkę zamka, więc musisz wykręcić tę śrubę.

 

Ale już tu kolega napisał że to wszystko spada wtedy w dół - czyli jakoś mam przeczucie że nie zrobię tego do puki pogada się nie wyklaruje - dlatego na razie muszę radzić sobie półśrodkami (stąd uważam że za bardzo pojechałeś ze współczuciem dla mojego auta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek / Roozga .... wyrazy współczucia to dla samochody tego pana ( camelmk ), który przecinakiem odkręca śruby.

 

 

Rygiel nie spada sam z siebie, jest osadzony na klamce od wewnętrznej strony drzwi tam gdzie znajduje się zamek, a jeśli spada po odkręceniu śruby to znaczy ze jest coś nie tak.

 

Rozbierałem 4 drzwi w swoim samochodziku, i tylko raz spadł mi rygiel wkładki zamka, ale to przez moja nieuwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym wziął ostry przecinak, pierdyknął młotem i po sprawie
a potem kupił nowy zamek a może i drzwi (spójrz kolego jak i gdzie jest umocowana ta śruba). Jeśli nie pomagają lepszej jakości torxy tylko próbuj wykrętakiem. Jeśli nie czujesz się na siłach zleć to jakiemuś warsztatowi.
Ale już tu kolega napisał że to wszystko spada wtedy w dół
Nic nie spada jak napisał Grzesiek. Dla pewności zabezpiecz sobie całość aby ci się nie zsunęła. Ja odkręcałem torxa aby dostać się do zamka i nic mi nie spadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, spróbuję, tylko że przy weekendzie

Bo jesli by coś spadło to wtedy nie starczy czasu na rozebranie by wyjąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pupa - nic jej nie rusza - próbowałem zrobić grawerką krechę na śrubokręt i nic, wykrętaki mają średnicę za dużą

 

Zastanawiam się nad wiertłem do metalu 1mm lub 1,5 i nawiercić pod wkręta z lewym zwojem. Tak ją wykręcić. Tylko boję się że wiertło nie wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ja rozwiercilem, a pozniej wymienilem na nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma kto numer VAG tej śruby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tej śruby w ASO nie dostaniesz...tylko w zestawie z zamkiem...chciałem taką kupić.. i musiałem dosztukować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt w ETKA nie ma numeru, jedynie szrot został do odwiedzin lub zadzwoń do ASO i wytłumacz jaką śrubę poszukujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... próbuję wyjąć wkłądkę i za nic nie mogę, śrubę odkręcałem do blokady, wykręcałem całą i nie chce wyjść. Nie wiem o co chodzi mam odchyloną blache w drzwiach i widzę że ta wkładka na końcu jest połamana ale to nie powinno niczego zmieniać... Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności