Skocz do zawartości
zbyszek400

Wycieraczki przedniej szyby B6

Rekomendowane odpowiedzi

Ponowna prośba o info dot. wymiarów wycieraczek. I jeszcze jedno gdzie i za ile kupowaliście tylną wycieraczkę do kombi? Nigdzie poza ASO ich nie mają ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponowna prośba o info dot. wymiarów wycieraczek.

 

Oryginalne wycieraczki: strona kierowcy-600mm, strona pasażera-475mm

Tylnia wycieraczka: 280mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tylnej wycieraczce, jak i w kazdej (przednich) mozna wymienic samą gumkę. (tylko to nie warto raczej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Domely

 

Tylną wycieraczkę do kombi spokojnie możesz kupić w ASO bo nie jest taka droga. Ja płaciłem za nią ok. 35zł. Doradzam jednak samodzielny montaż. Przy większym przeglądzie kupiłem i poprosiłem o jej założenie - za tę chwilę roboty policzyli sobie prawie 30zł, moim zdaniem to już duża przesada, zwłaszcza, że zostawiałem u nich wtedy prawie 3000zł. Cóż, nauka kosztuje... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem u Plichty w 3city i za komplet na przód zapłaciłem dokładnie 118 zł. Zamienniki w Internecie były albo w tej samej cenie, albo nawet droższe. Oryginały wytrzymały mi 70 kkm. Znacznik nie pokazuje stanu zużycia, tylko fakt, że wycieraczki nie są nowe tylko uzywane. Po psiknięciu płynu na komary na szybę znaczniki natychmiast zrobiły się żółte więc nie ma co na nie zwracać uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tylnej wycieraczki do Varianta, to ziomek z naszego forum (elem... coś tam coś tam, no ten od części, olei itp.) proponował mi za 33zł jakiejś niemieckiej firmy. Ostatnio u siebie wymieniałem przód, komplet coś 80zł i robi to jakaś Polska firma, jestem bardzo zadowolony, jak znajde gdzieś jej namiary, to mogę napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wycieraczki to tylko w aso. Valeo, oryginalne i Bosch są w podobnych cenach.

 

Przecież te w ASO to właśnie BOSCH :)

wycier.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież te w ASO to właśnie BOSCH :)

Niestety nie masz racji.

Z ASO maja wskaźnik zużycia i inną konstrukcje niż Boscha.

Poza tym Boscha są głośniejsze i nie wytrzymały mi nawet pół roku (a kupowałem w DE).

Polecam ASO - bardzo dobra jakość i niezła cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Valeo xtreme czy jakoś tak z współczynnikiem zużycia tylko takie polecam ,boscha kupiłem i padły po 2 miesiącach ,może były podrabiane ;) trudno wyczaić ,na giełdzie kiedyś kupiłem no name za 45 zł obie na przód i miecha już dają radę ,wiec może nie warto płacić 120 zł za wycieraczki ???? poczekam jak zimę wytrwają napiszę jakie to są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie masz racji.

Z ASO maja wskaźnik zużycia i inną konstrukcje niż Boscha.

Jesteś pewien że to nie są BOSCH ??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Jesteś pewien że to nie są BOSCH ??:)

współczynnik zużycia mają Valeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 3 opakowania na Allegro i zabulilem 200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kilka opakowań to woź w aucie.

Ominie Cie problem zamarzajacych wycieraczek przy opadach sniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry ale zostalo mi tylko jedno op

 

Reszta poszla na rynek Austryjacki tam sprzedalem bo tu u nas w Austri to sobje cenja w Aso (Porsche Liesing) za wyciraczki 87,99€

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat wycieraczek. Czy jest na forum ktoś, kto pracuje w ASO i jednoznacznie odpowie na pytanie kto jest dostawcą VW oryginalnych wycieraczek do B6? SWF, Bosch, Valeo, a może wszystkie trzy firmy? Kupiłem wycieraczki w ASO i wyglądają na Valeo. Ktoś pisał wcześniej, że na ET-ce jest Bosch. Pytanie więc jak temat wygląda? Co ciekawe cena wycieraczek przednich w ASO w Krakowie (129 zł) jest niższa niż np. Valeo w Norauto lub Feu Vert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was testował tak zwane serwisowe wycieraczki za groszowe pieniadze....

 

http://moto.allegro.pl/serwisowe-wycieraczki-vw-passat-b6-jetta-iii-yeti-i2527525236.html

 

 

http://moto.allegro.pl/wycieraczki-serwisowe-vw-passat-b6-od-09-2006-i2525627302.html

 

 

Nie wiem czy jest sens takie kupić bo boscha są po 100zł

 

Mam Valeo po 2 latach umarły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój z takimi wynalazkami, weź normalne Valeo czy Bosch, przecież to nie majątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć poczucie humoru, żeby promować chińszczyznę pod marką german :-). Mienią się producentem, ale moim zdaniem to normalna firma handlowa ciągnąca towar z kraju środka tylko pod swoim brandem. Pytanie czy dbają o jakość czy o niską cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje same gumki w ASO. około 20 zł szt. produkcji belgijskiej. sprawują się rewelacyjnie i wytrzymują rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności