Skocz do zawartości
ksynio

Pytanko odnośnie skrzyni TIP-TRONIC

Rekomendowane odpowiedzi

Witka. Pytanie zamieszczam na prośbę kolegi.

Kupił on Passata B5 Z 2002 roku z uszkodzoną automatyczną skrzynią TIP-TRONIC. Jadąc do przodu wszystko jest ok,ale po wrzuceniu biegu wstecznego auto nie jedzie i nie reaguje na gaz.Po długich poszukiwaniach nie udało mu się znaleźć skrzyni o tych samych numerach co uszkodzona.

I tu moje pytanko:czy jeżeli kupi on skrzynie o innych numerach wraz z kompem sterującym tą skrzynią to czy to będzie współgrało z kompem od silnika czy trzeba coś grzebać w sofcie?

Edytowane przez ksynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam nadzieje że ktoś mi coś podpowie na ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

może coś ja podpowiem... co do skrzyń z innym symbolem to raczej odpada ze względu na przełożenia skrzyni.... ale tu do końca nie wiem.

 

Co do usterki, ktoś pisał że przy takiej usterce, a spotyka się w VW ich sporo, za naprawę płacił 1500 zł.. tyle tylko że naprawa naprawie nie równa i tu trzeba raczej zasięgnąć opinii kogoś kto robi automaty, bo może być kilka przyczyn takiego efektu... jak nie to 3500 zł całe koszty wymiany skrzyni na remontowaną jeśli zostawiasz starą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega odczytłał błedy skrzyni?? Wydaje mi sie, że to wina elektroniki, płyty sterującej czy tez selektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również stawiam na elektroniczny problem możliwe że padł potencjometr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie. do przodu wsio OK, a do tyłu jak zimny to w miare dobrze, jak rozgrzany to się wsteczny ślizgał jak na skończonej tarczy w manualu. na VAGU zero błędów. czytałem na forum, że wsteczny się z czasem ślizga coraz mocniej, aż w końcu znika całkowicie koszt naprawy to jakieś 3 tysie. a co do skrzyni to na 100% w miejsce każdego tiptronica bez problemu podejdzie FRK :hyhy:

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 100% w miejsce każdego tiptronica bez problemu podejdzie FRK
nie po to sie kupuje tipa zeby wsadzac manula, bo rozumiem ze twoj skrot fkr to manual, tak?

 

Ja bym proponowal sprawdzic stan oleju w skrzyni, bledy na vagu, pozniej konwerter a na koncu dopiero potem myslec nad kupnem nowej skrzynki, powoli panowie, powoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie po to sie kupuje tipa zeby wsadzac manula, bo rozumiem ze twoj skrot fkr to manual, tak?
FRK to właśnie 6-biegowy manual, który zamontowałam u siebie właśnie w miejsce tipa. jestem z tej wymiany bardzo zadowolony, teraz już nie mam problemów z biegiem wstecznym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi :ok:. Autko podłączaliśmy pod vag-a ale niestety skrzynia nie wykazała żadnych błędów i tu właśnie zwątpiłem,olej w skrzyni nowy. Ale myślę że problem jest raczej mechaniczny poniewaz auto dostało z boku w koło :zalamany: tak że pękła zwrotnica,ale nie uszkodziło ani przegubu ani pułośki ani też nie pociekł olej ze skrzyni.Po założeniu nowej zwrotnicy auto poprostu nie chce ruszyć do tyłu. Naprawa raczej nie wchodzi w grę ponieważ tu gdzie mieszkamy (NORWEGIA) to się tylko wymienia.

 

Stąd moje pytanko o zmianę skrzyni wraz z sterującym kompem.To dla niego bardziej kożystne rozwiązanie.Dodam że wymiana na manual nie wchodzi w grę.

Czekam na dalsze odpowiedzi koledzy

 

Pozdrawiam;)

Edytowane przez ksynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było od razu mowić, że auto miało strzała......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było od razu mowić, że auto miało strzała......

 

no nie wiedziałem że to takie istotne,skrzynia nie ciągnie do tyłu,z tąd moje pytanie o podmianę tak jak pisałem wcześniej.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od niedawna mam paska 1.9 110km automat, skrzynia dziala poprawnie lecz gdy stanelem w korku pod gorke zaczela przeciagac biegi i po chwili dalszej jazdy wszysto sie unormowalo. Czy to moze byc tylko mala ilosc oleju czy to cos powazniejszego?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź olej, pod górke jak sie jedzie zawsze skrzynia przeciagnie zmiane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze kolega ma tą sama lub podobną skrzynie ;) Tak własnie ma być kolego. Kiedy zmieni bieg decyduje o tym komp. ty mozesz jej jedynie dawac rozkazy pedałem gazu ;) Mało wciskasz zmienia na niższych obr. dajesz wiecej , obroty lecą do góryyyyyy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak kumam ze to skrzynia mysli kiedy zmienic bieg ale akurat w tym przypadku to jest dziwne bo obroty dochodzily do 4000 :eek: i gdy puscilem gaz on powinien wrzucic wyzszy bieg a ty kich po puszczeniu gazu obroty spadly do ok800 i jak go przytrzumalem na ok40000 obr. to po chwili wrzycil wyzszy bieg. Niewiem i tak wymienie olej itd, zobaczymy co dalej. Pozdrawiam zbyszek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość j-23

Jestem nowy i mam paska 2001 fl i tiptronik 5 biegowy mam go 2 miechy wymieniłem olej na zastepczy w specj. zakł. napraw automatów i po jakimś czasie zacząl mi skakać na wstecznym można jechać do tyłu ale tylko bez gazu po dodaniu gazu bieg zanika.Wszystko trzeba właczać od początku.

Pomóżcie proszę.

A może ktoś dać namiary na specj. warsztat który przerobi porządnie na manualJ

acha w serwisie powiedzieli że skrzynia ok. nie ma błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem ze skrzynia tip tronic w pasacie , od wczoraj szarpie mi na wstecznym, ale tylko na ciepłym silniku ? rano nie ma problemu. Biegi do przodu działają ok

co to może być? auto ma najechana prawdo podobnie 187 tys i olej był wymieniany przy 147 tys, prosze o pomoc może ktos miał taki problem, AUTO JEST Z 2001r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ten synchronizator wstecznego się znajduje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności