Skocz do zawartości
Krzysztof_K

Cieknacy szyberdach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zauwazylem zawilgocone slupki boczne przednie wewnatrz samochodu i wode wydostajaca sie w okolicach podswietlenia wnetrza, podejrzewam niedrozny kanalik odprowadzajacy wode po lewej stronie (tam zauwazylem nagromadzona wode), tylko czemu rowniez prawy slupek byl wilgotny? Czy moglby ktos powiedziec gdzie maja wyjscie te kanaliki lub przeslac ich schemat, oraz jaka ewntualnie moze byc inna przyczyna tych wyciekow? B5 kombi 98r

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie gdzie w pasku idą, ale przeważnie są to słupki przednie i tylne. Ujścia wężyków szukaj albo pod plastikowym nadkolem, albo w dolnej części progu-mowa o przednich. Tlne często idą w wewnętrznej części tylnych błotników i ujście musisz szukać od dołu, ewentualnie spróbować zerknąć od bagażnika do wnętrza błotnika-gdzie idą.

Ostatnio znajomy miał po ulewie tyle wody w sceniku na dywaniku kierowcy, że przez wykładzinę przesiąkało. Za plastikowe nadkole tyle błota się wprasowało, że końca wężyka nie było widać-jak odetkałem to spora ilość wody pod ciśnieniem wypadła z tamtąd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie szyber Ci przecieka tylko przednia szyba. W B5 to normalne. Zdejmij z bocznych słupków te osłony no chyba, że masz tam poduszki to sam tego nie zrobisz. Polej po szybie wodą i wtedy będziesz pewny w którym miejscu przecieka. Uszczelnianie jest na krótki czas. Najlepiej wyciąć szybę i jeszcze raz wkleić. A jeśli chodzi o szyber dach to kanały odpływowe puszczone są po obu stronach przednich słupków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moglby ktos powiedziec gdzie maja wyjscie te kanaliki lub przeslac ich schemat
Proszę bardzo

 

szyberdach.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie szyber Ci przecieka tylko przednia szyba. W B5 to normalne.

 

Nie - uwierz mi to nie jest normalne. Chyba, że auto było bite, naprawa przeprowadzona byle jak (krzywe słupki), a szyba wklejona na sztukę. Spotykam się z wieloma właścicielami B5 - z racji udoskonalania modułu komfortu. W żadnym szyba nie ciekła. Czy wyobrażasz sobie, by firma taka jak VW wiedząc o tym, że wypuści cieknące auto wprowadziła by go do produkcji? W B5 przed fejsem zatykał się otwór odpływowy pod aku i ciekło grodzią. Dlatego w FL juz tam jest plastikowa nakładka, którą można śmiało do b5 przed fejsem dać. Więc jak Ci szyba cieknie, to raczej na 99% to robota usprawniaczy aut podzwonkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że VW nie dopuściłby do tego żeby można było nazwać cieknącą szybę czymś zwyczajnym. Jednak osobiście widziałem klika modeli B5 z oryginalną szybą i plamami na słupkach po przeciekającej wodzie. W moim samochodzie też jest oryginał od nowości i w czasie mycia czasami potrafiła się woda przedostać robiąc małą plamkę na słupku. ASO VW sprzedaje się specjalny klej w małych tubkach do tego celu, który zresztą kupiłem do uszczelnienia małych przecieków. Uważam, że z biegiem lat klej może nie trzymać idealnie i po prostu przepuszcza wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieżam temat mam problem : woda leje mi się do samochodu z prawej strony po słupku przy przedniej szybie np po umyciu auta lub po deszczu cały słupek robi się mokry az woda cieknie tapicerką drzwi do progu i na dywanik . Odpływy przeczysciłem linką wiec jestem pewny ze są drożne , lecz problem nie znikł . Mam pytanie jak dotrzec do tych rurek odprowadzajacych wode ( przedni prawy słupek przy szybie ) aby sprawdzic czy są ok ? SZyba przednia jest oryginalna wiec raczej jej nie podejrzewam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrzeję temat.

Oczywiście woda w aucie. Passat B5 2004.

f6220e5c8bd2.jpg

Przyczyna: prawy przedni przewód odpływowy spadł z gumowej końcówki która wystaje pomiędzy zawiasami drzwi przednich,

I woda leje się do słupka w próg i do środka itd.

 

Jest jakiś patent na założenie tej gumki i włożenie w nią przewodu odprowadzającego?

a1328fe2322d.jpg

Od środka jest mały otwór przez który wyczuwam końcówkę przewodu ale jest tak mało miejsca że nie sposób połączyć przewód z gumką.

d5a7bc12894e.jpg

Zdjęcie drzwi zdecydowanie by ułatwiło ale czy jest to konieczne?

 

Z wodą już mam trzeci raz problem:

1. wepchnięta guma przy lince do otwierania klapy przedniej.

2. rozszczelnienie uszczelki przy komputerze.

3. rozłączenie przewodu odprowadzającego z gumową końcówką.

 

Tym razem wyciągałem całą wykładzinę i przy okazji wyprałem ją.

Przed praniem:

871392846d6a.jpg

 

Po praniu:

 

4e28059d4125.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do wałściwego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, walcze z woda w aucie (zaczelo sie od basenu za siedzeniem kierowcy). Udroznilam odplyw pod aku i pod serwem (wyjelam gumki, ktore zbieraja syf), uszczelnilam miejsce gdzie wchodzi linka do otwierania maski, mam udroznione odplywy przednie szyberdachu, woda ladnie wyplywa miedzy zawiasami drzwi.

 

Mecza mnie 2 sprawy (biore to w swoje rece, bo co mechanik to slysze, ze ciezka sprawa i niechetnie sie biora za takie rzeczy- a Passat caly czas mokry).

 

1. Odplywy tylne szyberdachu- lejac dzis wode po szyber w kierunku tylu zauwazylam, ze przesiaka woda nad drzwiami, zaraz potem mokry robi sie slupek, polaczenie tapicerki fotela z plastikiem przy drzwiach i robi sie kaluza pod wykladzina nog pasazera. Zdjelam obudowe slupka, ale nie widze wezyka, nie moge go namierzyc, zeby upewnic sie czy jest caly.

Jak jest dokladnie poprowadzony?

Dodam, ze spora czesc wody wyplywa prawidlowo pod auto, a pozostala czesc leci do srodka.

Moze bedzie konieczne zdjecie podsufitki- sama dam rade??

Kolejne spostrzezenie- swobodnie moglam zdjac uszczelke drzwi, z jakimis mokrymi resztkami jasnego kleju- moze tak byc?

 

2. Druga sprawa to woda stojaca za komputerem pod maska. Mialam przedmuchane przeswity powietrzem, schodzi troche lepiej, ale i tak wydaje mi sie, ze za dlugo- nie wiem jaka jest prawidlowosc i czy uszczelnic uszczelniaczem dekarskim dla swietego spokoju postawe obudowy komputera?

 

Pozdrawiam

Patrycja

Edytowane przez Passerattti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Już od jakiegoś czasu delikatnie zaczęła mi odchodzić uszczelka szyberdachu na łączeniu. Jest to kawałek druta powleczonego gumą. Drut zardzewiał guma zaczęła odchodzić. Wyczyściłem rdzę próbowałem skleić....i co ...nic. Cały czas odchodzi. Nowa uszczelka w serwisie 650zł. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić,czym skleić,kto mógłby się tego podjąć. Czy zostaje tylko wymiana szyberdachu z dobra uszczelką. Pozdrawiam

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z punktem 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej uszczelki już nigdy dobrze nie przykleisz. Szukaj używanego szyerdachu lub zdecyduj się na nową oryginalną uszczelkę. Możesz jeszcze popytać w zakładach wymieniajacych szyby. Może oni będą mogli mieć nową uszczelkę, tańszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 sprawa- pod plastikiem sterownika jest tak mniej więcej w połowie takie wyżłobienie- rynienka i tam właśnie ma splywac woda z części gdzie jest linka otwierania maski.. U mnie to było zapchane. Jutro zwalam podsufitke, cieknie po słupku przednim od strony kierowcy po poduszce w słupku aż po skrzynkę bezpiecznikow i na dywanik, podłogę.. . Robię nagrzewnice, antenę, szybe czolowa solar dach( zasniedziale styki) więc mam to przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności