Skocz do zawartości
Kamil1488

Wlącznik oświetlenia wewntetrznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. wypadl mi wlacznik oswietlenia wewnetrznego z przodu, zniknela sprezynka trzymajaca ten wlacznik (uchwyty od wlacznika sa cale, nie polamane) niemoge dopasowac zadnej z dlugopisow a tamtej niemoge znalesc, a nie bede kupowal calej lampki za 50tych, czy mial moze ktos juz taki przypadek i moze podpowiedziec od czego dopasowal sprezyne. Dziekuje za jakiekolwiek sugestie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wypadl mi wlacznik oswietlenia wewnetrznego

Ja bynajmniej nie bardzo wiem o co chodzi...

Przycisk od TAXI włączający wszystkie światełka w środku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że chodzi o to.

img0901i.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lampka oświetlenia wnętrza passata nie różni się bardzo od golfa.Uważam że chodzi o ten środkowy przełęcznik obok tego co zaznaczył kolega zima18.Po demontarzu lampki 2 wkręty krzyżak, od spodu jest blaszka przełącznika sprężyna stożkowa średnica dół 8mm, góra 5mm, wysokość 9mm,która dociska ową blaszkę przełącznika do styków.Nie wiem czy w twoim przypadku plastik przełącznika jast cały, sam napewno by nie wypadł.W moim przypadku wyłamany był plastik przełącznika.Dokleiłem do niego śrubę M3 przełożyłem przez styki,sprężyna oraz nakętka oraz ustawiłem w pozycję skrajnie lewą- lamka zapala się przy otwieraniu drzwi.Taki efekt chciałem ośiągnąć gdyż wogóle się nie zapalała z powodu braku plastiku przełącznika,który leżał sobie w schowku.Uważam że ową blaszkę ze stykami można przylutować na stałe w dowolnej pozycji.Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie to ta o ktorej pisze kolega bodzio63, ale zaczepy sa cale. Tez dziwna sprawa jak dla mnie ze sama wypadla. Zostwilem samochod u mechaniora wracam , zaplacilem odebralem kluczyki ide do auto otwiram drzwi i sie nie zapalilo swiatlo z przodu, patrze a przelacznik sobie zwisa z lampki. Wiec pierwsza mysl ze ten skur.... wymienil sobie przelacznik a mi wcisnol polamany. wrucilem do niego wciskam mi ze mam dzwonic do salonu vw i sie zapytac czy same nie wypadaja te sprezyniki( zrobil bym to tylko ze bylo juz po 19)i ze jak oni powiedza ze to niemozliwe ze same wypadaja to kupuje mi cala lampke nowa. Ale rozebral lampke przy mnie i wszystko jest cale tylko niema tej sprezynki co trzyma i niemoglem jej nigdzie znalesc w podsufitowce w miejscu lampki. i tak jak kolega woze ja narazie razem z ta blaszka w popielniczce. Idalej rozkrecam wszystkie napotkane dlugopisy i staram sie dopasowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil na upartego jak pisałem możesz tą blaszkę ustawić w położęniu zapalania się światła przy otwieraniu drzwi,wlutować wkleić,sposób nie gra roli.A jak będziesz chciał zapalić światełko na stałe to masz boczne osobno włączane.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mozna je na stale przymocowac, tylko wlasnie zalezy mi na tym zebym mogle je wylaczyc przy otwieraniu drzwi:):):) bo niekiedy musze z tego korzystac. I dlatego niechce z tym kombinowac, wole dopasowac jakas sprezyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takie lusterko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. wypadl mi wlacznik oswietlenia wewnetrznego z przodu, zniknela sprezynka trzymajaca ten wlacznik (uchwyty od wlacznika sa cale, nie polamane) niemoge dopasowac zadnej z dlugopisow a tamtej niemoge znalesc, a nie bede kupowal calej lampki za 50tych, czy mial moze ktos juz taki przypadek i moze podpowiedziec od czego dopasowal sprezyne.
Zostwilem samochod u mechaniora wracam , zaplacilem odebralem kluczyki ide do auto otwiram drzwi i sie nie zapalilo swiatlo z przodu, patrze a przelacznik sobie zwisa z lampki. Wiec pierwsza mysl ze ten skur.... wymienil sobie przelacznik a mi wcisnol polamany. wrucilem do niego wciskam mi ze mam dzwonic do salonu vw i sie zapytac czy same nie wypadaja te sprezyniki( zrobil bym to tylko ze bylo juz po 19)i ze jak oni powiedza ze to niemozliwe ze same wypadaja to kupuje mi cala lampke nowa. Ale rozebral lampke przy mnie i wszystko jest cale tylko niema tej sprezynki co trzyma i niemoglem jej nigdzie znalesc w podsufitowce w miejscu lampki. i tak jak kolega woze ja narazie razem z ta blaszka w popielniczce. Idalej rozkrecam wszystkie napotkane dlugopisy i staram sie dopasowac

 

Kamil trochę spokoju :

pod samym przyciskiem nie ma żadnej sprężynki , a problem z tym włącznikiem jest taki że część ruchoma odpowiedzialna za włączanie i wyłączanie nie odskakuje w skrócie zawiesiła się.

Kiedyś też mi się zawiesił :mad:, rozkręciłem na części wtórne ten włącznik sprężynka znajduje się pomiędzy częścią ruchomą a nieruchomą ( przylutowaną do płytki) samego włącznika ( lecz nie za samym przyciskiem ) trochę ją rozciągłem i wsjo ok :) , w Twoim przypadku będzie to samo ,chyba że ten mechanior też rozebrał nas części wtórne ten włącznik i zakosił ci sprężynkę:mad: . Jeśli będziesz miał jaki problem z rozebraniem go na części pisz w temacie .

PozdraVWiam

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampka jest swietna...... Gdzie mozna dostac takie cudo????

 

Lampka to na Allegro. Klikamy motoryzacja/wyposażenie wnętrza/oświetlenie kabiny i w szukaja wklepujemy VW albo Volkswagen. Segregujemy po cena i ta za 175 zł to ta poszukiwana (to lampka od W8).

 

I takie lusterko...

 

No lusterko to już było w aucie u mnie. To lusterko ze ściemniaczem (fotochrom) i czujnikiem deszczu. I tylko w autach z uchwytem pod czujnik w szybie i z instalacją do lusterka w aucie się sprawdzi. A i z przekaźnikiem wycieraczek do czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Charakterek Juz zaczynam szukac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johny pewnie zakosil sprezyne bo nigdzie jej niema jak wtedy rozkrecil i w lampce tez jej nie bylo zaraz zejde i jeszcze raz ja rozkrece i zobacze czy jej tam niema

a ona jest przylutowna do tej plytki od przelacznika ktora po rozebraniu lampki mozna wyjac ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ona jest przylutowna do tej plytki od przelacznika ktora po rozebraniu lampki mozna wyjac ???

tak jak już wcześniej napisałem trzeba cały wyłącznik rozkręcić na części wtórne, przeszukałem zdjęcia na kompie i jedno zdjęcie znalazłem :) dla małego poglądu :

8055bef32a1e29fcm.jpg

jak widać na zdjęciu ta czarna kostka to część nieruchoma włącznika przylutowana do płytki , a ta biała to część ruchoma i tam jest sprężynka . Dosyć ciężko rozdzielić te kostki tak jak na zdjęciu - ruchoma biała kostka z boku posiada zaczepy , a pomimo to ciężko je rozdzielić . Myślę że co nieco wyjaśniło to sprawę .

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johny to by pewnie wyjasnilo sprawe gdyby to bylo ta lampka (niewiem jaka to jest ale moja jest inna) patrz na zdjecie kolegi zima18 on tam zaznaczyl na czerwono wlacznik oswietlenia dla kierowcy, a mi wypadl ten wlacznik co jest obok (nie wciskany a przesuwany ktory wlacza oswitlenie z przodu (srodkowa lampka) i oswietlenie z tylu przy otwartych drzwiach :) ale dziekowka za zainteresowanie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta lampka występuje w opcji z szyberdachem

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ta lampka występuje w opcji z szyberdachem

??

Niemam pojecia ja mam bez szyberdachu wiec niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rozebrać ten plastik z tymi przyciskami,żeby niczego nie połamać?Pytam ponieważ odpadł mi ten suwak razem z blaszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpierw zdejmujesz osłonę lamp: podważasz ją od góry, od strony przedniej szyby .  Po obu stronach centralnej lampki są śruby - po jednej z każdej strony - odkręcasz je. Po tym obudowa lampki siedzi na wcisk, ale trzeba się chwilkę poszarpać, żeby nie uszkodzić podsufitki. 

Możesz zakupić używaną lampkę na allegro (koszt około 30 zł) lub pokombinować tak, jak ja.

U mnie któryś poprzedni właściciel zepsuł centralny przełącznik i musiałem go zastąpić przełącznikiem trzy-pozycyjnym. 

Kupujesz przełącznik dźwigienkowy trzy-pozycyjny jednokanałowy (ON-OFF-ON) - około 2-3 zł.

Wiercisz w szczelinie po starym przełączniku otwór fi6, montujesz w nim przełącznik. Wyprowadzenia lutujesz tak, żeby: lewe i prawe wyprowadzenia były połączone z pinami  złącza na wejściu, środkowy z główną nitką oświetlenia (tam, gdzie szła blaszka oryginalnego włącznika). Popatrz gdzie dalej prowadzą przewody z włącznikiem: lutownicą ciężko dojść w sąsiedztwo złącza i oryginalnego włącznika, ale można łatwo podłączyć się dalej - właśnie tam, gdzie prowadzi włącznik (na dole wystarczy jeden lut).

Jeżeli chce ci się bawić, a czegoś nie łapiesz, to napisz - porobię jakieś zdjęcia i wstawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności