Skocz do zawartości
prezes2117

Wentylator od chlodnicy klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mama problem z wentylatorem klimatyzacji, otóż jak czytałem powinien włączyć się automatycznie z włączeniem klimatyzacji, u mnie on niestety nie startuje, ale jak pchnę go palcem to już chodzi. W czym może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mama problem z wentylatorem klimatyzacji, otóż jak czytałem powinien włączyć się automatycznie z włączeniem klimatyzacji, u mnie on niestety nie startuje, ale jak pchnę go palcem to już chodzi. W czym może być przyczyna?

 

 

Zazwyczaj to oznaka że wentylator trzeba wymienić. Nowy na aledrogo około 100zł. Przerabiałem temat rok temu, przy zakupie auta już widziałem że nie pracuje. Kupiłem nowy i teraz śmigają elegancko 2 biegi wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim wymieniłem szczotki i chodzi bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoim wymieniłem szczotki i chodzi bez problemu

 

Oczywiście można i tak, ale czy jest sens się bawić w takie coś, skoro nowy wentylator nie jest aż tak drogi. Mnie osobiście nie chciało się bawić w rozbieranki. No ale to już indywidualna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak najbardziej masz rację ! Lecz jeśli masz jakieś zdolności manualne oraz chwile czasu to taki zabieg trwa 1h i koszt 10 zł za szczotki. Lecz jeśli nie chce ci się bawić to nowy i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłacze sie do watku tez u siebie zauwazyłem ze nie włacza sie ten nieszczesny wentylator poszperałem na forum i zajałem sie podstawowa sprawa czyli bezpiecznikiem. Był spalony wiec wymiana i odpalam klime wentylator chodzi na 1 biegu troche pochodził potem załaczył 2 bieg bo na dworze upał wiec super wszystko działa po jakiejs godzinie wyjezdzam z domu właczam klime i cisza zagladam pod maske a wentylator stoi wiec pewnie znow spalił bezpiecznik moje pytanie dlaczego sie spalił po chwili pracowania a nie od razu. Aha jak ruszałem wiatrakiem to ma taki kilku milimetrowy luz czy od niego moze robic sie zwarcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tez mialem problem ze swoim. kilka uderzen poki co zalatwilo sprawe i dziala normalnie juz od 5 dni a samochod stal caly poniedzialek. Przez wakacje planuje rozebrac ten wentyl, przetoczyc leciutko komutator i zalozyc nowe szczotki.

Bezpiecznik Ci sie spalil bo pewnie bylo zwarcie w wentylatorze - mogla pasc jedna szczotka i jej treska dotknela uziemienia i spalilo bezpiecznik. Pozniej rozruszales, treska inaczej sie ulozyla i do ponownego zwarcia smigalo i znowu spalilo bezpiecznik. Rozbierz go i zobacz co z nim jest. Ewentualnie 140 zl i podobno dziala takie rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zabiore sie za niego w sobote . z drugiej strony 140 za zamiennik i po kłopocie byle pochodził kilka sezonow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja takiego wentylatora jest bardzo prosta. Wentylator pali bezpiecznik na skutek przeciążenia (zużyte szczotki które zwierają komutator (mój przypadek))

 

W wentylatorze są 4 szczotki które jest bardzo prosto wymienić, całego przewodu od wentylatora nie trzeba odpinać ponieważ wystarczy podłożyć taboret koło zderzaka i przewód silnika sięgnie spokojnie na przód. Tak że cała operacja trwa jakieś 40-50 minut.

 

Wymiary szczotek to 7mm x 8mm x 10mm

 

Ludków z WLKP zapraszam do mnie, chętnie się zajmę takim wentylatorem. Szamotuły koło Poznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postanowilem zalozyc nowy temat ktory dotyczy wentylatora od chlodnicy klimy.

Przeszukalem cale forum ale nie znalazlem odpowiedzi na moj problem:mad:

Wiec prosze nie przenosic do smietnika bo szukalem po wszystkich mozliwych watkach. Sporo czasu nad tym spedzilem.

 

A wiec: Sprawdzilem bezpiecznik 40A i podociskalem przekazniki. Wyjolem wentylator od chlodnicy klimy (ten maly z lewej patrzac z przodu) rozebralem go, wyczyscilem, podlaczylem na krutko i DZIALA:D:p:cool:.

Ale jak juz podpialem pod wtyczke, odpalilem auto klima na tryb auto i wentylator.......nie dziala:(:mad::confused:.

Macie moze jakies pomysly koledzy co moze byc nie tak:confused:?????

 

Z gory dzieki:D

 

Podczas gdy robiśz diagnostyke klimatronica bezpośrednio z panela wiatrak tez powinien się zalaczyć przy chlodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinien sie zalaczac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem ostatnio, żeby się włączał u mnie ten drugi wiatrak (po lewej stronie patrząc od przodu). Przy wolnej jeździe i włączeniu klimatyzacji w gorący dzień samochód się przegrzewa. Czy tym wentylatorem steruje termostat? Gdy się zaciął w pozycji zamkniętej np. to może takie zjawisko mieć miejsce? Klimatyzacja jest niewydajna jak opiera się tylko na tym wentylatorze napędzanym przez silnik? O co tu biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wentylatorze po 20 latach szczątki są już zużyte. Włącz klimę i zobacz czy ruszy jak go popchniesz albo stukniesz mocno w środek tylko uważaj na palce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa. Coś się stało jak próbowałem wyjechać z błota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności