Skocz do zawartości
GrzesiekVW

problemy z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

a silniczek krokowy sprawny? sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam Passata B5 98r 1.8 125 KM i mam problem z odpaleniem na benzynie mianowicie odpali i po chwili zaczynają obroty silnika spadać aż zgaśnie po ponownym odpaleniu muszę przygazowac aby nie zgasł proszę o podpowiedzi

 

A zapytaj może w dziale B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio kupiłem nowy reduktor LPG i od czasu jego założenia mam problem z odpalaniem silnika na LPG, muszę kręcić po kilka razy, żeby w końcu odpalił. Jaka może być przyczyna? A może powinienem pojechać do gazownika na regulację gazu?

 

Po pierwsze to autko powinno odpalać na benzynie i przełączenie na gaz następuje po osiągnięciu ustalonej temperatury w układzie chłodzenia. U mnie np. 25 stopni C. W instalacjach I generacji przełączenie następuje po przekroczeniu ustalonych obrotów. Tak czy inaczej odpalanie na benzynie.

Po drugie regulacja reduktora po wymianie to podstawa. Można to zrobić samemu jak się umie, a jak nie to gazownik. Polecam dział instalacji gazowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pali na LPG zimny czy ciepły??

 

Pali tylko trzeba kilka razy kręcić, na ciepłym i zimnym tak samo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pali tylko trzeba kilka razy kręcić, na ciepłym i zimnym tak samo..

 

Kolego, jak pisałem: dział LPG. Poza tym skoro pali na benzynie, a na gazie mam problemy to chyba jasne jest że instalacja wymaga regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pali tylko trzeba kilka razy kręcić, na ciepłym i zimnym tak samo..

 

ewidentna regulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jak tam, wyregulowałeś już wtrysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek, jak tam, wyregulowałeś już wtrysk?

 

Ustawiłem tego TPSa. Wymieniłem kable WN i uszczelniłem mała nieszczelnosc i jak narazie (odpukac) na benzynie chodzi ładnie choć troszeczke ma za wolne obroty a i nic nie szarpie podczas jazdy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na poczatek ustawił cisnienie wstepnego tłoczenia pompy a potem ustawił kąt wtrysku, u mnie pomogło miałem tez problemy po dłuzszym postoju zeby odpalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w benzie raczej nie przestawia się kąt wtrysku tylko dawka....i chyba 1F jest jeszcze na gaźniku (albo RF)......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w benzie raczej nie przestawia się kąt wtrysku tylko dawka....i chyba 1F jest jeszcze na gaźniku (albo RF)......

1F jest na jednopunktowym wtrysku, a tak wogóle to troche odkopany temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Passata B3 1.8 Rp. Problem polega na tym, że ciężko odpala na benzynie na zimnym silniku. Jak już odpali, próbuje jechać ,wrzucam 1, puszczam sprzęgło i gaśnie, sytuacja powtarza się po kilka razy, aż się trochę zagrzeje silnik. Wymieniłem na nowe świece, przewody, kopułkę, palec, nowy niebieski czujnik, stacyjkę i nic, jak ciężko odpalał, tak odpala. Jak go kręcę to czuć paliwo, ale świece są suche, pompa paliwa podaje paliwo . Resetowałem komputer, chciałem jeździć na samej benzynie, ale nic z tego bo nawet odpalić nie chce, a jak odpali gaśnie, szarpie. Ktoś ma jakiś pomysł?

Edytowane przez Maciek210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem że temat tysiące razy wałkowany i może przeoczyłem odp na ten problem. tatuśka Passat 1.8 ABS. ciężko palił, obstawiał że to wina zbyt małego stanu benzyny. dolał ale bez zmian. jak już załapał to ledwo udawało się prze gazować i przełączał się na gaz. pewnego dnia po prostu cisza mimo dłuższego kręcenia. kilka dni po tym zapalił, po przełączeniu na gaz po ok 10-15 sekundach łapał 2 tys obrotów. o ponowne odpalenie bardzo ciężko... kolejna nowość w postaci dyskoteki na zegarach i "trzasków" pod maską. trzaski dobiegają gdzieś z okolic krokowca itp. wymieniłem na inny. nr się zgadzały. bez poprawy. chłopaki z forum mieli problemy z hallem i cewką. szukać tutaj czy to może być coś innego? kable są ok, co do świec to nie bardzo raczej, choć iskra jest. pompa paliwa działa bo zdejmowałem wąż i po włączeniu zapłonu od razu pompuje. choć może jeszcze wtrysk się w ogóle nie podawać paliwa dalej. kabelki wszystkie niby są ok, wszytko połączone. ktoś coś może doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wygląda to na czujnik hallotronowy... Ale jeżeli to nie to, to może sprawdź TPS-a... miernik w rączki i mierzymy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to ten TPS?:niekumam

 

dziś dziada paliłem i jak złapał wysokie obroty na gazie czyli te 2 tys to odpiąłem wtyczkę z czujnika wody. ABS ma jeden, siedzi tam prawdopodobnie oryginalny jaki jeszcze Hans założył gdzieś tam kiedyś w 92 roku. zeszedł na jakieś ~1100. na benzynie ciężko dalej się wkręca. to akurat wina komputera z którym nie da się w żaden sposób połączyć i coś z nim zrobić dlatego założony jest LPG:dodupy może źle szukam i to tylko wina instalacji gazowej. jaka jest sam nie wiem ale raczej średnia i górna półka to nie jest... dziwne jeszcze co zaobserwowałem to to że coś gdzieś pstryknie i lekko obroty się zmieniają i całe podświetlenie zegarów, climatronica, przełączników delikatnie przygasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...szukajka mnie wkurza niesamowicie (prawie same tematy o B5 wyskakują), więc poległem i napiszę to w new temacie, a jeśli to było to proszę mnie tam skierować...;)

Oto filmik, który pokazuje i mówi wszystko o co mi chodzi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno szukaj ka nic nie pomaga ani troszkę.... sprawdź te czujniki niebieski (ja bym od tego zaczynał) bodajże to jest na forum jak sprawdzić i lej 95 od pana Władzia będzie lepiej :lol A na serio może ktoś jeszcze się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro po próbie kręcenia słychać pompę paliwa jak i po próbie na hol odpalił na gazie to...

...brak ciśnienia na listwie wtryskowej=zawór

...brak napięcia na listwie wtryskowej=przekaźnik odłączający wtryski po przełączeniu na LPG nawalił lub coś z kablami

...jak nie ma przekaźnika to winny przełącznik od gazu lub też kable=warto załozyć przekaźnik

...brak napięcia na przepływomierzu lub sygnału z niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...będę musiał zobaczyć to dokładniej;) jak otwieram maskę i kręci się na zapłon to słychać jak wtryski napełniają się paliwem.

I jak odpaliłem na gazie na holu (bo na benzynie tylko była kompresja bez paliwa) to jak przełączyłem go zaraz na benzynę to palił normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukajka mnie wkurza niesamowicie (prawie same tematy o B5 wyskakują)

bo źle szukasz. nie wchodź na ogólną szukajkę, tylko wejdź do działu b3/b4 i po prawej masz opcję przeszukaj to forum.. i wtedy szuka Ci tylko w tym dziale..

http://forum.vw-passat.pl/threads/65912-problemy-z-odpalaniem?highlight=nie+pali

http://forum.vw-passat.pl/threads/115438-1-8-PF-nie-odpala-po-nocy?highlight=nie+pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności