Skocz do zawartości
GrzesiekVW

problemy z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

może jakies sugeste

użyj szukajki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedź a może powiecie mi jak znaleść kolegów z forum z okolicy kalisza ostrowa wielkopolskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro-91

Witam

Jestem tu nowy i musze niestety napisać tutaj...

 

Użyłem opcji szukaj przejrzałem wszystko i niestety nie znalazłem takiego przypadku jak mój... a więc:

 

Passat B3 1990r silnik 1,8 PF 107KM (pełny wtrysk) benzyna + LPG

 

 

Zimny odpala na benzynie po naciśnięciu lekko pedału gazu i potem zeby nie zgasł musze wkrecić go na obroty i chodzić będzie tak na 1000obr (troszke nim trzęsie)

 

Nie da się nim jechać na zimnym silniku bo na wrzuconym biegu podczas jazdy puszczenie pedału gazu lub wciśnięcie pedału sprzęgła (np do zatrzymania się na krzyżówce) powoduje ze silnik od razu gaśnie.

 

Niestety taki problem jest również na ciepłym silniku ale nie zawsze.

 

Wymieniłem czujnik temp wody (ten niebieski), przeczyściłem przepływomierz, wymieniłem filtr powietrza, filtr gazu; kable, świece i kopułka są nowe

 

przepustnica i przepływomierz sie nie zacina, dotego przepływomierz niby sprawny pokazuje wartośc w zakresie 1-5V

 

Do tego obroty na jałowym skaczą - nie za każdym razem

Silnik krokowy niby sprawny bo po włożeniu drugiego problem nie znika... (na zapłonie troszkę buczy) ale podobno one tak mają...

 

Czy to mógł paść komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam pewien problem z odpaleniem silnika w mym passku gdy jest zimny. Otóż gdy go odpalam na benzynie niby łapie od razu tylko że przy samym odpaleniu przez dosłownie momencik słychać dziwne zgrzytnięcie a przy tym obroty dochodzą tylko do 200 chwile się poszarpią próbując wzbić się wyżej i jeśli nie wcisnę gazu to koniec. Za drugim przekręceniem kluczyka to dziwne zgrzytniecie jest już nieco dłuższe a historia z obrotami jest ta sama. Co ciekawe przy tych szarpiących się niziutkich obrotach gdy przerzucam auto na gaz wszystko się normuje i chodzi elegancko. Znowu jak chciałem paska odpalić z gazu dzisiaj z rana to było tak że niby łapał wręcz na dotyk ale jak tylko łapał tak tez od razu błyskawicznie gasł. Dodam że jak silnik jest rozgrzany to odpala bez najmniejszych problemów i na PB i na LPG. Instalacje mam najprostszą z możliwych a autko to passat b4 1.8 90km 94r silnik abs na monowtrysku. jeszcze jedno w lecie było wszystko w porządku dopiero teraz jak przyszły chłodne noce i poranki to tak się zaczęło dziać. I moja prośba to od czego radzilibyście zacząć świece przewody a może dawno nie wymieniany filterek paliwa może mieć na to jakiś wpływ. proszę was o jakąś rade i pomoc zbyt dużego pojęcia o mechanice pojazdów nie mam dlatego wolę sie zapytać znawców zamiast wydawać kasę za diagnozy w serwisach. dzięki wszystkim z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I moja prośba to od czego radzilibyście zacząć

od użycia szukajki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale jeszcze chciałem dorzucić temat ze na benzynie rano ma takie problemy na zimnym silniku ciężko pali nie chce wejść w obroty a jak wejdzie w obroty tzw.dam gazu to gaśnie dopiero po przejechaniu paru km jest dobrze.chciałem dodac ze szfagier wymienił świece,przewody zapłonowe,palec, kopułkę .co to moze byc czytałem o jakimś czujniku temperatury jak ktos wie to prosze o fotke gdzie on jest gdzie on ma go szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest na plastiku wychodzącym z głowicy (jego rezystancja jest ważna..maleje proporcjonalnie to zmiany temp. silnika....czyli auto jeżdzi tylko na benzynie czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam lebow szfagra passat jedzi na benzynie jak i na gazie tylko szfagier zawsze palił na gazie a teraz nie moze odpalic na gazie dopiero jak sie zagrzeje silnik to odpala. a co do benzyny to on niema wyboru teraz musi odpalic na benzynie zeby przerzucic w jedzie na gaz poczytaj moj watek tez pisałem na gazie

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=90473

 

co do gazu to szfagier ma reduktor (parownik) emmegas a na przewodzie doprowadzajacym gaz to ma srube regulujaca dawke gazu ma najprosztrza instalacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem warto pomyśleć o remoncie reduktora skorowcześniej można było dpalać na benzynie, a wracajac do benzyny to od tego ciągłej jazdy na LPG sterownik zgłupiał do reszty, reset czyli klemę minusowa na kilkanaście minut trzeba odłaczyć potem zagrzać silnik na benzynie do momentu włączenia wentylatora na chłodnicy i wszystko wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wczesniej musi szfagier wyminic ten czujnik temperatury?????????? ale najlepiej napisz co musi zrobic pokoleji z tego co ty mi pisałes to zrobic powinien tak :

1.wymienic ten czujnik

2.odłaczyc kleme albo przed wymontowaniem czujnik odłaczyc kleme jak tak to na ile minut odłaczyc????

3.wymienic zestaw naprawczy parownika

4.wszystko skrecic odpalic na benzynie do momentu właczenia wentylatora i bedzie oki???

 

jak sie pomyliłem to mnie popraw i napisz w punktach jak mamy zrobic zeby było dobrze

 

dziekuje pozdrawiam

Edytowane przez Grzesiekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wczesniej musi szfagier wyminic ten czujnik temperatury??????????

Niech zmierzy rezystancje mutimetrem gdy silnik ciepły i zimny, lepiej wydać 15 zł na mutimetr który sie przyda niż niepotrzebnie stówę.

Wartości powinny być takie:

0 stopni C - 5500 +-700 omów

20 stopni C -2500 +-500 omów

30 stopni C - 1800 +-200 omów

50 stopni C - 800 +- 100 omów

80 stopni C - 350 +-50 omów

100 stopni C -200 +-25 omów

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/multimetr-cyfrowy-cem-dt-9903-rezystancja-lodz-i1276188290.html

 

ten mutimetr koszuje 82 zł on niekupi za bardzo jest biedny ma inne wydatki niemozna zwykłym miernikiem ale jego brat jest elektronikiem pracuje w zakładzie zapytam sie o ten muti metr czy nie maja w zakładzie.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekupuj tego na allegro, kupisz w brico, kauflandzie czy tez nawet lidlu już od 10-15 zł, najprostszy i zarazem najlepszy, profesjonalne kosztują krocie.

Każdy elektronik ma go jako narzędzie podstawowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten mutimetr koszuje 82 zł on niekupi za bardzo jest biedny ma inne wydatki niemozna zwykłym miernikiem
lepiej wydać 15 zł na mutimetr

http://allegro.pl/uniwersalnt-miernik-dt-830b-super-cena-i1286317452.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może łapać lewe powietrze pod wtryskiem- koniecznie sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam następujący problem, ostatnio kupiłem nowy reduktor LPG i od czasu jego założenia mam problem z odpalaniem silnika na LPG, muszę kręcić po kilka razy, żeby w końcu odpalił. Jaka może być przyczyna? A może powinienem pojechać do gazownika na regulację gazu? Czy to nie ma nic do tego? I jeszcze jedno dzisiaj wydawało mi się jak bym lekko czuł gaz w samochodzie w trakcie jazdy.

Edytowane przez 19pawell90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od czasu jego założenia mam problem z odpalaniem silnika na LPG

 

Po to jest Pb zeby odpalac. Jesli załozyłes taki jak kupiłes to radził bym wyregulowac. Nie pali na LPG zimny czy ciepły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość satan

Witam mam Passata B5 98r 1.8 125 KM i mam problem z odpaleniem na benzynie mianowicie odpali i po chwili zaczynają obroty silnika spadać aż zgaśnie po ponownym odpaleniu muszę przygazowac aby nie zgasł proszę o podpowiedzi :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności