Skocz do zawartości
GrzesiekVW

problemy z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

dodam tylko pytanie kiedy wymieniałeś filtr paliwa? może on się zatkał..

na gazie też nie odpali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups... szkolny błąd, bo oczywiście regulator ciśnienia jest na.....poworocie paliwa do zbiornika. Można się śmiać.

 

Doszedłem gdize jest przewód podający paliwo i stwierdziłem że pompuje aż miło, czyli poszukiwania zaczynam niejako od nowa, ale tutaj wyszukiwarka najpierw pójdzie w ruch.

 

Swoją drogą objawy jak opisałem wcześniej, a świece mokre od paliwa i czuć jego zapach wydechu.

 

Wcześniej odpalał po odpięciu bezpiecznika pruądu na gaz, i gasł jeśli podłączyłem ten bezpiecznik zanim się rozgrzał. Na rozgrzanym już nie gasł po podłączeniu gazu.

 

Może kotś ma jakiejś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" W układzie zapłonowym z czujnikiem Halla wszystkie funkcje sterujące związane z rozruchem i pracą silnika przejmuje ECU. Sygnał o obrotach silnika jest przesyłany z czujnika Halla zac. 1 do ECU zac. B5. Następnie sterownik wysyła sygnał do modułu zapłonowego, gdzie jest wzmocniony i wysterowuje cewkę zapłonową. Awaria czujnika Halla powoduje unieruchomienie silnika. Sterownik nie otrzymuje sygnału o obrotach silnika i nie wysyła impulsu do modułu zapłonowego w związku z tym nie jest wysterowana cewka zapłonowa i nie ma iskry na świecach oraz nie jest uruchomiona pompa paliwa." http://automatyka.ndl.pl/opel/silniki/innec14nz.htm

 

U mnie jest iskra i podaje paliwo, chyba że niemiecka technika rewolucyjnie potraktowała to urządzneie w passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest iskra to można na razie go wykluczyć. A czy na gazie jest tak samo, też nie odpala?

Świece, kable, rozdzielacz, palec rozdzielacza sprawne na 100%? Kiedy to było wymieniane i czy w ogóle było? :)

Bo może być tak, że iskra jest, ale nie taka jaka być powinna. Ale wtedy w sumie trochę by zagadywał, a chyba w ogóle nie załapuje tylko kręci i tyle?

 

Coś z tą głośną pracą tłumik mnie nie pokoi. Może masz gdzieś go przypchanego i dlatego nie można odpalić auta? Może rozpadł się któryś w środku? Sprawdź czy w momencie kręcenia wydostaje się z niego powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej odpalał po odpięciu bezpiecznika pruądu na gaz, i gasł jeśli podłączyłem ten bezpiecznik zanim się rozgrzał. Na rozgrzanym już nie gasł po podłączeniu gazu.

Prawdopodobnie łyka ci i paliwo i LPG jednocześnie, zdejmij plusowy kabelek z zaworu przy parowniku (jeśli masz podciśnieniowy układ LPG) jeśli zapali na benzynie i wtedy przyłożysz kabelek do cewki zaworu i ten pstryknie to ewidentnie masz bałagan w elektryce....albo przekaźnik od odcięcia wtrysków albo przełącznik-centralka w kabinie.

Jeśli był by to czujnik Halla winny to po próbie rozruchu nie powinno być słychać pompki przez około pół sekundy.

W AGG masz sekwencyjne zasilanie paliwem i albo masz cztery przekaźniki albo odpowiedni sterownik który odcina każdy wtrysk osobno.

Napisz coś więcej o instalacji LPG.

 

---------- Dodano o 23:22 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:19 ----------

 

dalej było tylko buczenie i rozrusznik nie kręcił....

Zwarcie w rozruszniku lub liche szczotki....pisałeś że ktoś go regenerował....jak dla mnie zwykła fuszerka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie łyka ci i paliwo i LPG jednocześnie.....

 

To nie to, bo w ogóle odłączyłem gaz, czyli zamknąłem zawory na butli i wypuściłem ciśnienie z przewodu roszczelniając filterek gazu. I nadal nic. Szkoda że w tym systemie nie mogę odpalić silnika na samym gazie.

 

Mam wtrysk sekwencyjny wtrysk gazu, jeżeli chodzi o ścisłość.

 

Zauważyłem że strasznie zalewa świece, a nie zapala mieszanki mimo że jest iskra. Może to jednak regulator

ciśnienia paliwa nawalił i podaje zbyt bogatą mieszankę do cylindrów, przez co ta nie może się od iskry zapalić.

 

Ciekawe też, że te objawy z trudnym uruchamianiem nasiłały się aż do zupełnej niemożliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że w tym systemie nie mogę odpalić silnika na samym gazie.

Zapłon, trzymasz wciśniety kilka sec. włącznik gazu i odpalasz na gazie....w wielu instalacjach ten myk działa.

 

Zauważyłem że strasznie zalewa świece, a nie zapala mieszanki mimo że jest iskra

Musisz sprawdzić czy dochodzi napięcie na każdy wtrysk, odłącz też cienki wężyk z reg. ciśnienia, jak wypływa tam paliwo to reg. nie trzyma ciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapłon, trzymasz wciśniety kilka sec. włącznik gazu i odpalasz na gazie.....

 

Faktycznie wtedy słyszę po kilku sekundach, jak cyka zawór z tyłu na butli, ale i tak nie startuje silnik.

Jednak działa to u mnie (to przełąćzenie na gaz) tylko wtedy kiedy w czasie tych kilku sec. kręcę silnikiem a wtedy pewnie zalewa go benzyną.

 

Ten przełącznik gazu ma tak (kiedyś chyba było inaczej), że po włączeniu zapłonu świecą się na nim lampki tylko w czasie działania pompy paliwa, kiedy ta się wyłącza (bo napompowała) to i lampki gasną zupełnie a wtedy nie da się przełączyć na gaz we wspomniany sposób. Lampki ponownie się zapalają po uruchomieniu

rozrusznika i palą sie tylko kiedy "kręci" lub kiedy działa silnik.

 

W moim regulatroze ciśnienia są tylko 2 przewody i to grube. Jeden to podciśnienie z przepustnicy do regulatora i drugi do zbiornika paliwa. Może chodzi o inny regulator? Z tym systemem zasilania nie miałem wcześnej do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj przytrzymać przełącznik a potem włączyć zapłon. pokaż foto włącznika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a spróbuj przytrzymać przełącznik a potem włączyć zapłon. pokaż foto włącznika...

 

Próbowałem na wszystkie sposoby, problem może być w tym że po prau sekundach kręcenia na benzynie świece są mokre, ale nawet kiedy cykął zawór na butli, to dalsze kręcenie i tak nic nie dawało.

 

Włącznik mam kwadratowy z diodami u góry, lewa czerowna prawa zielona migająca dopóki nie przełączy się na gaz, bo wtedy świecie ciągłym światłem. Do tego przycisk przełącznika i diody wskazujące ilość gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomożecie? Jak opisałem stronę wcześniej mam problem z odpaleniem, dzisiaj uruchomiłem auto na lince. Miało postać trochę na wolnych obrotach i ożywić się po 3miesiącach przerwy. Kontrolki powoli się uspokajały, ale ta od ładowania ciągle się paliła. Sprawdziłem miernikiem napięcie na klemach 6V z kawałkiem?? Pomijam fakt że cała elektronika świrowała, a po wciśnięciu pedału hamulca auto zgasło i koniec... Aku pokazał po całej zabawie 10.68V dałem sobie spokój.

Panowie gdzie szukać teraz rozwiązania? Alternator przed kolizją był robiony, możliwe że coś w nim padło przy uderzeniu? Możliwe że coś źle podłączyłem rozrusznik-alternator?

Edytowane przez DeepHeet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz ładowania... zajrzyj do alternatora.. podmień regulator napięcia, może któraś dioda ma zimnego luta mostku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po problemie. Okazało się, że wymiana modułu zapłonowego załatwiła sprawę.

 

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okazało się, że wymiana modułu zapłonowego załatwiła spr

No pięknie skoro pisałeś że...

U mnie jest iskra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja niestety mam problem że mój passat b3 ciężko pali na ciepłym lub nawet lekko rozgrzanym silniku wystarczy przejechać 0,5 km żeby już był problem z odpaleniem ale za to bez problemu pali po nocy lub dłuższym staniu wystarczy przekręcenie kluczyka i pali.Świece wymienione na nowe ale efektu lepszego nie ma. Samochód w gazie . A i co ciekawe gdy w czasie odpalania silnika zmieniam z benzyny na gaz lub odwrotnie wtedy silnik załapuje ale to też nie zawsze.Co może być przyczyną mojego problemu z góry dzięki za pomoc:)

 

PS passsat to mój pierwszy samochód mam 19 lat więc z góry przepraszam ze moge prostych rzeczy nie wiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciężko pali na ciepłym lub nawet lekko rozgrzanym silniku wystarczy przejechać 0,5 km żeby już był problem z odpaleniem

Zasadnicze pytanie, czy utrudniony rozruch pojawia się po jeździe na LPG czy benzynie?

Drugie pytanie, czy na samej benzynie zrobiłeś więcej niż 10 km?

 

Jeśli na samej benzynie silnik będzie odpalał prawidłowo bez róznicy czy ciepły czy zimny to przyczyna leży w LPG czyli:

-odpowiednia emulacja sondy

-odpowiednia dawka LPG

-odpowiednie dogrzanie parownika.

 

Sterownik w Twoim silniku bardzo nie lubi LPG aby to zniwelować sugeruję emulację 'na masę" lub zmiana zasilania sterownika ze stałego plusa na plus po zapłonie=wtedy sterownik będzie się resetował po każdym zgaszeniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sterownik w Twoim silniku bardzo nie lubi LPG aby to zniwelować sugeruję emulację 'na masę" lub zmiana zasilania sterownika ze stałego plusa na plus po zapłonie=wtedy sterownik będzie się resetował po każdym zgaszeniu silnika.

 

Ja się nie zgodzę myślę że to kwestia podłączenia instalcji może chłopak ma coś pokopsane a co do sterownika ja nie mam nic przerabiane z zasilaniem a nigdy nie maiłem problemu z gazownia a silnik taki sam i po pierwsze tak jak pisze Włodek jak palisz rano z benzyny czy z gazu, napisz może jeszcze jaka masz instalację w swoim pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do sterownika ja nie mam nic przerabiane z zasilaniem

Jesteś pewien ? ;)

Może poprzedni właściciel już to zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewien ?

Może poprzedni właściciel już to zrobił.

ja też nie mam przerabiane przy sterowniku, nigdy nie ma problemów z gazownią, nigdy nie robiłem adaptacji ECU po zdjęciu klem, tylko but i jazda do przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności