Skocz do zawartości
thomas_tm

klapa bagaznika otwiera się w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to samo. Przechodzę do garażu i słyszę... coś chrobocze.. okazało się że zamek bagażnika samoczynnie się otwierał. zdjąłem plastik z klapy, po odpinałem wtyczki, zdjąłem pas klamki ze światłami wstecznymi. Popsikałem wszędzie wd40 poskładałem z powrotem i cisza. Nie wiem na jak długo pomoże ale mam nadzieję że będzie już OK.

 

Pozostał jeden problem. Przestał działać przycisk otwierania zamka w drzwiach. Myślę, że po skasowaniu usterek zacznie ponownie działać (chociaż średnio jest potrzebny). Nie działa pewnie dlatego, że podłączyłem akumulator z odłączoną klamką klapy tylnej.

 

Czy ktoś naprawiał niedziałający przycisk? I czy skasowanie błędów może pomóc czy raczej coś się uszkodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem ze zamknięciem bagażnika gdy jest temp poniżej 0. Gdy jest powyżej to nie ma problemu otwiera się i zamyka tyknięciem palca. Natomiast jak jest już minusowa to muszę walnąć pare razy klapą żeby zamek załapał. Przeważnie jak już złapie to komputer pokazuje mi otwartą klapę, jak tak to zostawię to po chwili mi sie otwiera bagażnik. Ponowne otwarcie kilkukrotna próba zamknięcia i za którymś razem już się zamyka i komputer widzi ją jako zamkniętą. Moje autko to sedan B6 i dzieje się to tylko jak jest minusowa temp. Co może być nie halo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie woda dostała się do zamka i przymarza . Trzeba wysuszyć i zabezpieczyć przed woda jakimś specyfikiem (np WD-40 ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem co Bashful. Na mrozie zamek nie zamyka. Trzeba po kilkanaście razy dociskać tylą klapę aż złapie. Jak auto stoi w garażu (np 7stopni C) to jest wszystko super i od razu zamykam klapę.

Czy ktoś ma schemat budowy klapy bagażnika w sedanie. Jak są połączone kable, zamek? Może można jakoś regulować czułość tego mechanizmu?

Czasami przychodzę rano do auta i mam otwartą klapę, pomimo że jej nie otwierałem, więc sama musiała się otworzyć.

:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ten sam problem co Bashful. Na mrozie zamek nie zamyka. Trzeba po kilkanaście razy dociskać tylą klapę aż złapie. Jak auto stoi w garażu (np 7stopni C) to jest wszystko super i od razu zamykam klapę.

Czy ktoś ma schemat budowy klapy bagażnika w sedanie. Jak są połączone kable, zamek? Może można jakoś regulować czułość tego mechanizmu?

Czasami przychodzę rano do auta i mam otwartą klapę, pomimo że jej nie otwierałem, więc sama musiała się otworzyć.

:dolamam

proszę [ATTACH]42475[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Przyda się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem, klapa bagarznika otwiera mi sie samoczynnie po kilkanascie razy słychac zamek nawet jak jest juz otwarta.

 

00891 - Switch for Remote Trunk Release (E233)

007 - Short to Ground

Freeze Frame:

Fault Status: 01100111

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 58

Reset counter: 124

Mileage: 64096 km

Time Indication: 0

Date: 2012.09.23

to jest skan z vcds, szukalem co moze byc powodem ale nie wiele znalazłem. Moze ktos juz to przerabiał?

Time: 04:44:39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem. Wymiana przycisku (klamki) otwierania klapy pomaga :-) błąd dokładnie taki sam miałem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja się podepnę pod ten temat. Chciałbym rozebrać całą klapę bagażnika w moim B6 kombi i szukam schematu. Ponieważ na tym forum jestem nowy nie bardzo jeszcze śmigam w wyszukiwaniu tematów. Przy okazji chciałbym się dowiedzieć jak rozebrać boczek od prawych tylnych drzwi za pasażerem. Będę wdzięczny jeśli ktoś podrzuci linki z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem wytłumienie klapy bagarznika i dobrałem sie do zamka i klamki, i ku mojemu zdziwieniu jak wypne klamke to dalej zamek otwiera sie samoczynnie! mikro styk wyglada ładnie, jest suchy i wegług mojej oceny pracuje dobrze. Morze macie jakies jeszcze sugestje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z otwierającą klapą bagażnika zbiegł się z ciągłymi wyładowaniami akumulatora- był wymieniany już sporo razy. Nic to nie daje. Ktoś może wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Miałem to samo. po paru miesiacach użytkowania wylazło.- sterowniki drzwi do wymiany. 3 lata nikt nie mógł dojść co jest.- nic tego nie wykazuje !!! 1 akumulator wytrzymywał ok. rok ...

najlepiej jak wyglądasz sobie przez okno a tu bagażnik sam otwiera się... :)

pewnie kupiłeś wóz z nieusuniętą taką przypadłością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto jest z 2006- wiem, że jeszcze przez długi czas Passaty B6 miały różne przypadłości elektroniczne. Ale mamy nadzieje, że na wymianie całego zamka problemy się skończą. Auto musi iść na sprzedaż, musi być też 100 % sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

kupiłem w 2006. parę miesiecy był spokój. później częsciej się pojawiało. po doładowaniu akumulatora jakby nieco lepiej było...

w tym czasie była seria z wadliwymi sterownikami drzwi przednich. koszt chyba ok. 600 zł.jak dobrze pamietam ( ale nie płaciłem w ASO)

-usterkę usunieto po trzech latach... niemożliwe było ustalenie w czym rzecz

Edytowane przez motocyklista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wygląda w B7 ? Planujemy właśnie kupić B7, czy problemy z zamkami zostały rozwiązane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

zapewne. to dotyczyło niewielkiej serii B6 z początku produkcji. problem o którym piszesz swiadczy że wóz nie był nigdy w serwisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem w 2006. parę miesiecy był spokój. później częsciej się pojawiało. po doładowaniu akumulatora jakby nieco lepiej było...

w tym czasie była seria z wadliwymi sterownikami drzwi przednich. koszt chyba ok. 600 zł.jak dobrze pamietam ( ale nie płaciłem w ASO)

-usterkę usunieto po trzech latach... niemożliwe było ustalenie w czym rzecz

 

Masz może numer części (sterownika) bez tej wady. Mam ten sam problem i nie chcę kupić wadliwej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moja klapa w sedanie otwiera się samoczynnie tylko po deszczu (umyciu). Nie miałem okazji sprawdzić jakie błędy są zapisane. Nie daje mi spokoju dlaczego , gdyby mikro styk byłby walnięty to pogoda nie powinna mieć wpływu (tak mi się zdaje ). Wczoraj około godz. 15 stoję z tyłu passata klapa podniesiona do góry i słyszę kilka razy takie klik klik wydobywające się z klapy.Wymontowałem i rozebrałem zamek a tam ani śladu wody , wtyk i przewody też suche. Może między modułem komfortu a zamkiem klapy jest jeszcze jakaś wtyczka która ma kontakt z wilgocią bo musi skądś zamek dostawać impuls ze ma zadziałać .(usterka ta jeszcze nigdy nie wystąpiła podczas mrozów czy słonecznej pogody tylko po deszczu bądź umyciu.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a u mnie jest na odwrót nie mogę otworzyć klapy bagażnika. Zamknął się rano a po południu już się nie otworzy. Moje pytanie jak się do tego dostać jak nie da się podnieść klapy i czy to też mogą być to mikrostyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaryjne otwieranie klapy, a potem zamek do wymiany najskuteczniej i najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności