Skocz do zawartości
thomas_tm

klapa bagaznika otwiera się w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

A można coś więcej na temat tego awaryjnego otwierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde na tej stronie co podałeś jest co prawda film otwieranie klapy ale na nim jest nie bagażnika a wlewu. Tak że proszę o sprawdzone strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta przypadłość dotyczy też Passata B7. Jutro rano wybieram się do serwisu w celu wyeliminowania usterki. napiszę co powiedzieli w ASO. U mnie dodatkowo włącza się alarm :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza usterki: uszkodzony wężyk spryskiwacza tylnej szyby spowodował zalanie wiązki i spięcie. Wiązka do wymiany, koszt ok 1000 brutto i czas oczekiwania ok 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Diagnoza usterki: uszkodzony wężyk spryskiwacza tylnej szyby spowodował zalanie wiązki i spięcie. Wiązka do wymiany, koszt ok 1000 brutto i czas oczekiwania ok 14 dni.

 

Mam to samo w B7 2013r 150tkm

 

objawy:

- sygnalizacja otwartej klapy (mimo, że zamknięta);

- delikatny ślad po płynie w rogu podsufitki.

 

diagnoza:

- uszkodzony przewód spryskiwacza tylnej szyby - prawdopodobnie gdzieś na łączeniu klapy z nadwoziem;

 

Dochodzi do zawilgocenia wiązki z którą idzie przewód i auto sygnalizuje, że klapa jest otwarta.

 

Na mój gust ewidentna wada konstrukcyjna.

W serwisie przyznali, że to bardzo częsta usterka.

 

Koszt wiązki (przewód od spryskiwacza spleciony z elektrycznymi) ok 400.

Robocizna 600.

 

Umówiłem się w ASO na czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

opiszę tutaj swój przypadek oraz naprawę.

 

Problem dotyczył otwierania się klapy bagażnika w sedanie. Najczęściej podczas otwierania auta lub przy odpalaniu, żadziej podczas jazdy ale też się zdażało (mega irytujące).

Przeczytałem chyba wszystkie posty na naszym formum i nie tylko, zacząłem od najmniej inwazyjnych metod czyli przejżalem mikrostyki w klapie (jeden w zamku drugi w klapie), oba były OK. Aby być pewnym podjechałem do znajomego i zamieniliśmy klamke klapy...niestety problem nadal występował. Kolejny krok to wiązka (od bagażnika do drzwi kierowcy) nie stwierdziłem uszkodzeń.

Wykonałem jeszcze jeden mały test, a mianowicie odpiąłem klamkę a bagażnik nadal sam się otwierał (myśle że to prosty sposób na sprawdzenie stanu klamki - moja była ok).

Kolejny krok to sprawdzenie sterownika drzwi...i BINGO mam winowajce. Sterownik drzwi był uszkodzony. Wstępnie można to stwierdzić podczas kilku prób np. ja odpiąłem sterownik i bagażnik samoczynnie się nie otwierał jednak sygnał do otwarcia klapy bagażnika szedł bezpośrendio z modułu komfortu i tutaj mogłem spokojnie z pilota otworzyć klape, kolejny test z odpaleniem bez podłączonego sterownika (w tym momencie prawie zawsze klapa sama się otwierała) i tutaj też brak objawów.

 

Wymieniłem sterownik i problem ustał (uwaga podczas wymiany trzeba wykonać odpowiednie adaptacje dla nowego sterownika - niezbędny będzie VCDS).

 

Pozdrawiam,

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - mam chyba to samo - komunikat o niezamkniętej klapie i w prawym rogu tapicerki)niebieskie ślady. Po zostawieniu auta na słońcu problem zniknął.

Czy trzeba wymieniać całą wiązkę? Czy nie da się naprawić tylko pękniętego wężyka? Jeżeli to wada fabryczna to za jakiś czas znowu nas to czeka, a koszt wymiany jest absurdalny do fizycznej usterki...

Czy ma ktoś może zdjęcia tej wiązki? Jak się do nie dobrać? Czy nie dałoby radę poluzować podsufitkę od strony bagażnika i tam naprawić wężyk?

Pozdr.

Edytowane przez bystra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności